YENİ FAVORİT ALANLAR

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

YENİ FAVORİT ALANLAR

İleti aydiya » 22 Oca 2009, 17:07

ARKADAŞLAR BURADA DA YENİ ARABA ALAN ARKADASLARA TAVSİYELERDE BULUNALIM.YANİ BANA VE BENİM GİBİLERİNELOL

aydiya
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aydiya » 22 Oca 2009, 17:14

SİTEDE HENUZ YENİ SAYILIRIM ANCAK DUN 95 MODEL FAVORİT ALDIM.VE BU BENIM ALDIGIM İLK ARABA.SIMDI NELER YAPMAM GEREKİYOR.İLERLEYEN GUNLERDE ARABA HAKKINDA DETAYLI BİLGİ DE YAZACAGIM.YANI OGRENMEK ISTEDİGİM ARABAMA EKSTRA DAN NELER YAPTIRABİLİRİM.YARIN INSALLAH FOTOSUNUDA KOYACAGIM..YARDIMLARINIZI BEKLIYORUM...
aydiya
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fevgo » 22 Oca 2009, 18:03

Hayırlı olsun,kazasız belasız kullanın...
fevgo
CLASSIC
CLASSIC

İleti kerdeme » 22 Oca 2009, 19:26

Hayırlı uğurlu olsun.
Öncelikle tabi ki her ikinci el otoda kontrol edilmesi gerekenler; akü, lastikler, bujiler vs. Sonra bence, radyatör termostatını, silindir kapak contasını kontrol ettirin. triger zinciri ses yapıyor mu baktırabilirseniz faydalı olur.

Kazasız belasız sürüşler dilerim.
kerdeme
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti keceli » 22 Oca 2009, 19:59

Hayırlı olsun Kardeş
Aramıza Hoş geldin.Smile

keceli
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti keceli » 22 Oca 2009, 19:59

Bu arada adını Favodaşlar listesine yazabilirsin Wink
keceli
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aydiya » 22 Oca 2009, 21:52

tesekkur ederim sagolun.ancak benim tanidiğim usta veya birileri yok 1 kac yere gosterdim kazasiz dediler.ufak tefek cizikler war.lpg yok idi aracta ve 146,900 de km'si.fiyat olarak 4,000+250lpg+150 de triger ivir zivir.fiyat  olarak nasıl?
aydiya
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 34SCU59 » 22 Oca 2009, 21:57

renk ne acaba..hayırlı olsun...dere tepe dinlemezsin..vites oranlarını ve devirlerini yuksek tutmanı tavsıye ederim bir sonrakı viteslrde bayılmasın....
NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti ozkan3267 » 22 Oca 2009, 22:00

ben vites topuzunu bile değiştiremedim, herhalde biraz $ durumu ile alakalı herhalde, ama yakıt tüketimi ve performans iyi
ozkan3267
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti turuncuklu » 23 Oca 2009, 02:10

Hayırlı ugurlu olsun.
    1- arabanın yagını suyunu sürekli kontrol etmeyi alışkanlık haline getir.
    2- arabanın lastik basınçları çok önemlidir.(az olması çekişi düşürür, yakıtı artırır.)

3- arabana mutlaka kapalı antifiriz koy, hiç su ekletme.(açık antafiriz alma.)

diğer arkadaşlar bilgilere devam etsinler. kazasız balasız hayırlı sürüşler.  

turuncuklu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti nolies » 23 Oca 2009, 10:50

frenleri , yağını  suyunu ve termostat ve fan müşürünü  kontrol ettirin trigeri zaten değiştirmişsiniz.
saf antifiriz koyma konusuna katılmıyorum. antifriz suyla kullanılması gereken bir kimyasal en optimum faydayı o şekilde verir.

favorite ekstradan yapılan şeylerin yakışmadığına inanıyorum. sadece orta konsol yoksa onu taktırabilirsiniz. tabii zevkler tartışılmaz bu benim görüşüm.
nolies
CLASSIC
CLASSIC

İleti makinist » 23 Oca 2009, 11:36

[quote="nolies"]frenleri , yağını  suyunu ve termostat ve fan müşürünü  kontrol ettirin trigeri zaten değiştirmişsiniz.
saf antifiriz koyma konusuna katılmıyorum. antifriz suyla kullanılması gereken bir kimyasal en optimum faydayı o şekilde verir.

favorite ekstradan yapılan şeylerin yakışmadığına inanıyorum. sadece orta konsol yoksa onu taktırabilirsiniz. tabii zevkler tartışılmaz bu benim görüşüm.
[/QUOTE]

Antifriz konusunda haklısınız...Zira su ile yarı yarıya karıştırılınca donma derecesi baya yükselir diye okumuştum bir yerlerde...
makinist
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aydiya » 24 Oca 2009, 14:20

araba beyaz renkli abi 1995 model.henuz yakıtını ölçmedim ama  su anda ölçme aşamasındayım.yalnız bir durum daha var ki sağa sola sinyal verirken kimi zaman tutsaklık yapıyor yani calısmiyor ama bazanda calisiyor.nedeni ne olabilir?
aydiya
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aydiya » 24 Oca 2009, 14:35

[quote="aydiya"]araba beyaz renkli abi 1995 model.henuz yakıtını ölçmedim ama  su anda ölçme aşamasındayım.yalnız bir durum daha var ki sağa sola sinyal verirken kimi zaman tutsaklık yapıyor yani calısmiyor ama bazanda calisiyor.nedeni ne olabilir?
[/QUOTE]
Birşey daha var abi.simdi favo ları biliyorsunuz.ben bu araba ya ekstradan birşey yapayım mı?yani mesela camlara film yapayım mi veya ne biliyim celik jant falan vs ıvır zıvır gibi.tabi ben sadece camına film yapayım diye dusunuyorum pek masrafta etmek istemiyorum açıkcasi.veya bununla birlikte neler yapsam arabanın gorunume hos bir goruntu verir?
aydiya
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti junior » 24 Oca 2009, 21:04

[quote="makinist"][quote="nolies"]frenleri , yağını  suyunu ve termostat ve fan müşürünü  kontrol ettirin trigeri zaten değiştirmişsiniz.

[/QUOTE]

Antifriz konusunda haklısınız...Zira su ile yarı yarıya karıştırılınca donma derecesi baya yükselir diye okumuştum bir yerlerde...
[/QUOTE]   antifrize ne kadar az su koyarsan o kadar geç donar
junior
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: arman boyacı
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: favorit 1994 glx

İleti aydiya » 26 Oca 2009, 11:53

hmm tesk ederim:)
aydiya
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti EXOR » 31 Oca 2009, 17:15

Hmm. Ben de yeni aldım sayılır. Senin yapacağın gibi ufak tefek modifiyeler yaptım. Göstege çerçevesini ve kaput üstündeki havalandırma girişini beyaza boyadım. Jant kapaklarını, farların iç kısmını ve panjuru siyaha boyadım. Model yazılarını gümüş rengine boyadım ve ön arka amblemleri yenitip parlak, renkli olanlarla değiştirdim. Orta konsol biraz harap durmdaydı onuda tamir ettim. Vites topuzunu vede körüğünü değiştirdim.

Çelik jant ve cam filmi konusuna gelince aracın standartlarına uygun bir değişim yaptır derim zira yeni vize kurumuz bu konuda oldukça titiz acımadan söktürürler o filmleri, yani cam filmi değilde renkli cam yaptırırsan (tabi paran varsa) daha hoş ve orijinal durur ve vizedede pek sorun yaşamazsın sanırım. Jantlarda da aynı şekilde motorun kaldırabileceği türde bir jant seç derim. aracın orjinal lastik standardı 165/70/13' tür.

Hayırlı olsun kazasız sürüşler.

Kullanıcı avatarı
EXOR
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: İsmail Hakkı AY
Nereden: Aydın
Arabanız: Favorit 135 LX

İleti aydiya » 31 Oca 2009, 18:28

oncelikle hayırlı olsun güle güle kullan abi.aracından bir kaç resim koyabilirmisin acaba?birde ben zaten simdi full bakımlarını yaptirdim..ama gerçekten çok harika oldu.abartmıyorum 4 ile kalk yine teklemez.sürüşte ise yoldaki cukurlardan dolayı sert sallantılar olmuyor artık.yani şehirlerarasi otobuslerdeki gibi oldu.aracın sesi de neredeyse hiç çıkmıyor.ortalama 400 kadar masraf ettim ama fazlasi ile değdi..
aydiya
Yeni Üye
Yeni Üye

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir