favorit

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

favorit

İleti alwaysloser » 01 Mar 2007, 17:12

mrb arkadaşlar ben 93 favorit lx e sahibim ama memnun degilim gaza yüklenirken sürekli tekleyerek hızlanıyor bi türlü anlamadm sizlerde oluyor mu bana yardımcı olun ben aslında renault concorde istiyordum

www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti PimpmyrideBurak » 01 Mar 2007, 23:13

Öncelikle hoşgeldin aramıza..Sebebine gelince,başta bujilerini yenile,karbüratör ayarına baktır,en sonda avans ayarını kontrol ettirirseniz sanırım gaz yemelerde tekleme olmaz...Bu sorunun ara sıra oluyorsa kullandığın yakıtın pisliğindende olabilir.
PimpmyrideBurak
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti nacnes » 02 Mar 2007, 13:50

hocam birincisi arkadasların da dediği gibi ateşleme eger hala sorun devam edıosa yakıt hortumlarında problem olabılır çünki daha onceki aracaımda da aynı problem var dı herseyı hallettım fakat yakıt horumlarındaymıs problem kolay gelsın
nacnes
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alwaysloser » 02 Mar 2007, 15:19

önerileriniz için teşekkürler bujileri 1.5 ay kadar önce yeniledim araba 3 ay önce alındı başlarda yoktu ben sürekli benzini başka yerlerden alırım sorun bundandır dedim tek yerden almaya başladım yine devam etti halada aynı sizce düzelirmi maliyeti nedir?bide içeri neden çok ses veriyor?

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti sainz » 02 Mar 2007, 16:06

[quote="alwaysloser"]önerileriniz için teşekkürler bujileri 1.5 ay kadar önce yeniledim araba 3 ay önce alındı başlarda yoktu ben sürekli benzini başka yerlerden alırım sorun bundandır dedim tek yerden almaya başladım yine devam etti halada aynı sizce düzelirmi maliyeti nedir?bide içeri neden çok ses veriyor? [/QUOTE]

Karbüratörü temizletip herhangi bir diyaframda veya bir başka aksamda problem olup olmadığına bakın. Favorit' te ses yalıtımı olmadığı için sesi içeri alması gayet normaldir.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti alwaysloser » 02 Mar 2007, 18:25

tekrar merhabalar bişeyler daha öğrenmek istiyorum araba yanılmıyorsam çok güçlü değil kaç beygir bilmiyorum ama merak ediyorum bu arabalar abart egzoz kaldırabilirmi ve amörtisörler çok sert nedenini biliyormusunuz? arkadaşlar tekrar belirtmek istiyorum ben yeni bir sürcüyüm bu arabaya da henüz ısınamadım benden midir bilmiyorum arabayı 2saat bıraktıktan sonra tekrar kullanmak için geldiğimde araba yı illaki ısıtmak gerekiyor anında kalkıp gidemiyorum bunlarda bana yardımcı olursanız çok memnun olurum

alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ünsal » 03 Mar 2007, 01:39

favoriti o kadar kullandım ilk kalkışta silkeleme gbi bir sorun yaşamadım üzmeden tabiii aracınız sanırım 58 hp olması lazım ...kazasız belasız ...!
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Arabanız: Audi A3

İleti sainz » 03 Mar 2007, 12:58

[quote="alwaysloser"]tekrar merhabalar bişeyler daha öğrenmek istiyorum araba yanılmıyorsam çok güçlü değil kaç beygir bilmiyorum ama merak ediyorum bu arabalar abart egzoz kaldırabilirmi ve amörtisörler çok sert nedenini biliyormusunuz? arkadaşlar tekrar belirtmek istiyorum ben yeni bir sürcüyüm bu arabaya da henüz ısınamadım benden midir bilmiyorum arabayı 2saat bıraktıktan sonra tekrar kullanmak için geldiğimde araba yı illaki ısıtmak gerekiyor anında kalkıp gidemiyorum bunlarda bana yardımcı olursanız çok memnun olurum[/QUOTE]

1993 model olan Favorit 135LX serisi fabrika verisi 58.5 HP' dir.

135L ve 135LX serilerinin süspansiyonları, 136L serisinin süspansiyonlarının yanında yumuşak bile kalıyor. Kasa hafif ve küçük olduğu için virajlarda yana yatmasının bir nebze olsun önüne geçmek için süspansiyon sert olarak seçilmiştir. Ama dediğim gibi 136L serisinde biraz daha sert karakterli bir süspansiyon vardı.

Otomobilinizi 2 saat bıraktıktan sonra neden tekrar ısıtmanız gerekiyor ki? Yani sizin 2 saat sonra marşa basıp da hemen hareket etmenizi engelleyen şey ne? Favorit' in motor bloğu alüminyum olduğu için biraz daha çabuk soğur ama ben sabahları marşa basıp sadece 30 saniye kadar bekleyip hemen hareket edebiliyorum. Kaldı ki 2 saat sonra da çok rahat gidebilmesi gerekir.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti alwaysloser » 03 Mar 2007, 22:46

bunu bende anlamıyorum 2 saat sonra geldigimde çalıştırıp kalkmak istedigimde araba galiba gazı yemiyor ve tekliyor ama bir süre ısttıktan sonra normal seyrinde teklemeden kalkıyor ama direk hızlanmak ıstedigimde yanı 3. viteste 100 km ye çıkana kadar sürekli tekliyerek çıkıyor bu sorunlarla ilgili bi bilginiz var mı

alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti firarim19 » 17 Mar 2007, 14:23

Kardeş öncelikle merhaba,

İlk arabanmış tıpkı benim gibi bende 3 yıl önce aldıgımda ilk arabamdı ve yeni sürücüydüm. Sorunlarına gelince  faviş gerçekten güzel bir seçim ancak bakımlı ise güzel oluyor keratalar.

Tekleme ile ilgili olarak arkadaşlar çogunu soylemiş , Ateşleme sistemi olabilir buna sebep , tabiki çok geniş bir adres veriyoruz, distribitor kablolarından tutta selenoidlere kadar prblem yaratıyor olabilir. Kaputu aç hortumları temizle iyice elinle saga sola oynatarak kontrol et , distribitorden cıkan kabloları kontrol et ,diplerinde kırılma , başlarında oksitlenme  , kablo içlerinde kopuk olabilir bütün ihtimalleri değerlendirmek gerek çogu usta bunları yapmaz klasik sorun noktalarına yonelir dolayısıyla cozum bulamayız. Kendi ustan kendin olacaksın.

Bu 2 saat sonra gelip ısıtma olayı da kesinlikle bizim araçlarımızda olan bir sorun değil , sanıyorum bu da ilk sebepten kaynaklanıyor. Yağ değişimi falan çok önemli bunların yapılmış oldugunu varsayıyoruz. Bak bir örnek vereyim yeri geliyor aracıma 10 gün binmiyorum 10 gün sonra tek marşta çalışır , cikle devreye girer 1-2 dk bekleyip yavaş yavaş yola cıkarım. Eger akşamdan sabaha bırakmış isem arabayı cogu zaman o 2 dk yı da beklemem. Abim söylemiş aliminyum motor en büyük faydası hafif olması cabuk ısınıp cabuk soguması. Atuyorum bir dogan 10 km de motor ısıtıyorsa bizimki 3 km de ısınmış olur.  Bak bu prblemler gidince seveceksin ve alışacaksın

Ses biraz fazladır ama bence tek eksisi bu nazar boncugu olsun. Amortisorler sert demişsin bu iyi bir özellik , NEDEN ? aracımız HB bir model arac boşken arkadan savurma cok kolay olurdu eger yumuşak olsa idi. Sert süspansiyon sana yol tutuşta çok büyük avantajlar saglayacaktır. Hele birde 175/65 lik lastikler takılıysa. 3 yıldır acemilik dönemim dahil bir kere savrulmadım gencim deli dolu kullanmama rağmen.

Umarım sorunların hallolur , keyifili ve mutlu sürüşler geçirirsin. Saygılarımla Fırat KAZANCI
93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI
15 Rapid Spaceback 1.2 MPI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Rapid Spaceback 2015

İleti alwaysloser » 18 Mar 2007, 19:45

msjın icin teşekkürler üşenmeyip yazmışsın ya bu arabayı babam istedi aslında ben concorde istiyordum daha öncade söylediğim gbi ben yeni bir sürücüyüm ama kusursuzca hızlanmak çok zor bişey olmasa gerek istediğim tek şey gaza basıp teklemeden hızlanmak otobana girerken hemen hizlanmam gerekiyor 3. viteste 110 a gelene kadar küçük küçük teklemeler yapıyor buna rağmen kısa bır mesafade 4. viteste 155 i göröyorum umarım bende sizin gibi ısınailirim favişe 135 lx

alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti sainz » 19 Mar 2007, 16:23

[quote="alwaysloser"]msjın icin teşekkürler üşenmeyip yazmışsın ya bu arabayı babam istedi aslında ben concorde istiyordum daha öncade söylediğim gbi ben yeni bir sürücüyüm ama kusursuzca hızlanmak çok zor bişey olmasa gerek istediğim tek şey gaza basıp teklemeden hızlanmak otobana girerken hemen hizlanmam gerekiyor 3. viteste 110 a gelene kadar küçük küçük teklemeler yapıyor buna rağmen kısa bır mesafade 4. viteste 155 i göröyorum umarım bende sizin gibi ısınailirim favişe 135 lx[/QUOTE]

Distribütörün içinde "manyetik bobin" dedikleri çok ince bakır tellerin sarılı olduğu bir bobin vardır. Bu bobine elektrik taşıyan kablolar sarsıntıdan kopabiliyor. Bir de bu parçayı kontrol ettirin bence.

Kusura bakmayın "3. viteste 110' a gelene kadar" ibaresini yeni fark ettim. Sorun çok büyük bir ihtimalle bundan. Yalnız bu parçayı alırken mutlaka orijinalini alın. Yerli veya başka bir marka almanız halinde kısa zamanda tekrar kopuyor teller ve aynı sorun tekrarlıyor.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti felfecir1977 » 23 May 2007, 03:03

3. viteste 110 mu ben onu 4. viteste bile yapmıyorum
felfecir1977
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elvis » 23 May 2007, 14:43

iyide geriye 5.vites kaldı.4.viteste 155 olduğuna göre 5'te 180'e dayarsın herhalde Approve
elvis
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gürsel
Nereden: Bursa
Arabanız: 93 Bordo Favorit LX

İleti ahmetva » 23 May 2007, 21:55

aracın gazlı mı?  bizde de vardı ama çok bakımlıydı 10 sene kullandık, hiç problem çıkarmadı... 80.000 de sattık geçen sene
ahmetva
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alwaysloser » 24 May 2007, 20:26

araba benzinde ve temiz bi araba motor bana geldiğinde çok hantaldı açılmamış ben 3. viteste 120 gördüm 4 te de 155 i geçiyodum formu başlatalı bayağı olmuştu şimdi araba gayet iyi karbüratörü temizletip subab ayarı avans ayarı felan yapılınca bişe kalmadı allaha şükür msjlarınız için teşekkürler herkese kazasız belasız sürüşler dilerim

alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti bysinex » 24 May 2007, 20:31

arkadaşlar bizim arabalarımızı o kadar küçümsemeyin bence alwaysloser nickli arkadaşa katılıyorum gerçekten 3.vites görüyp 120yi ben 2. viteste 100 gördüğümü biliyorum yani
bysinex
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti pisico61 » 24 May 2007, 20:33

ewet gerçekten görüyo yani arkadaşlara katılıyorum bende...
pisico61
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir