Conta yaktı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Conta yaktı

İleti kerdeme » 01 Şub 2009, 19:13

Merhaba,
Aracı aldıktan sonraki ikinci conta hadisesi. Rampası bol bir güzargahta oldu. Kışlık termostat da taktırmıştım ama...Su eksiltti sanırım. Silindir kapağında çatlak olabilir diyorlar. Çünkü devirdaim yeniydi. Hararetin yükseldiğini fark ettiğim anda  fanı manuel  çalıştırdım. Hararet yapmadı. Gösterge kırmızıya bile gelmedi. Sorun ne olabilir. Araç şu anda tamircide, pazartesi netleşecek. Ama önceki tecrübeme dayanarak conta yaktığını anladım.

Conta yakma riskini azaltmak için neleri kontrol etmeli. Benzer sorun yaşayanlardan paylaşım bekliyorum.

kerdeme
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Aykan DURAN » 02 Şub 2009, 13:31

Favoritlerin Klasik Sorunu. Geçmiş Olsun.
Aykan DURAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 02 Şub 2009, 14:03

[quote="kerdeme"]Merhaba,
Aracı aldıktan sonraki ikinci conta hadisesi...[/QUOTE]

1. conta değişimiyle bu 2. hadise arasında az bi süre varsa, kapak ve üzerine oturacağı satıh güzelce temizlenmeden takılmış ve eğer varsa, kapaktaki kaynak işlemi güzelce yapılmamış denilebilir.

Bir de "hararet yükseliyordu, fanı manuel çalıştırınca kırmızıya hiç gelmedi" demişsiniz. Ya fan müşiri devreye girip gerekli soğutmayı yapmadı ya da termostatta bir sorun var.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir