merkezi kilit

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

merkezi kilit

İleti sensey » 04 Şub 2009, 19:19

slm arkadaşlar ne zamandır giremiyordum şükür kavuşturana havasına suyuna :D neyse cıvıtmadan sorayım konu şu arkadaşlar bugün merkezi kilitleme sistemi aldım 2 uzaktan kumanda ve merkezi kilit seti yanlız bunların takmasından anlıyorum ama elektrik tesisatından biraz anlıyorum bana yardım edebilecek arkadaşlara şimdiden resimlerini ve yardımlarını bekliyorum herkese şimdiden teşekkürler ....

sensey
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti SLN1958 » 04 Şub 2009, 23:17

ARKADAŞIM MERHABA,
SETİ KAÇA VE NERDEN ALDIĞINI BİLDİRİRSEN SEVİNECEĞİM.

SAYGILAR
SLN1958
CLASSIC
CLASSIC

İleti seyfi » 04 Şub 2009, 23:58

hic uğraşma bu tür işleri yapan alarımcılar var onlara yaptır kapıların döşemeleri sökülüyor kontğın oralar sökülüp bağlantı yapılıyor ben elektironikciyim ben bile alarım cıya taktırdım ben taktırması dahil 80 tl verdim
seyfi
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sensey » 05 Şub 2009, 00:09

seti komple kumandaları ile beraber 45 ytl ye istanbul anadolu yakası pendik sanayi sitesinden aldım ikincisi ben sadece bilgi istedim olur veya olmaz genede saol önerin için arkadaşım
sensey
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kemaI » 05 Şub 2009, 11:04

Pazar günü taktırdım bende benim favoya, elektrikçi takarken hep başında durdum.

Önemli olan motorların konumu. Ön kapılarda sorun çıkmıyor, ama arka kapılarda motor bağlantısı istenilen yere yapılamıyor. Aracın kilit mekanizmasındaki tellerle motorun hareket tellerini birbirine paralele bağlıyorsun. Motorundaki hareketi o tel vasıtasıyla aracın kilit tellerini oynatıyor. Mekanik işini gözüm kesti ama elektrik oto elektriğinden  iyi anlamam. Direksiyonun altındaki koruma kapağının altına merkezini yerleştiriyor. Orda sinyallere bağlıyor, biraz karışık.

kemaI
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ersinn » 05 Şub 2009, 11:20

çok kolay ben kendim yaptım sende biraz gayretle yaparsın İNŞALLAH önce sol kapıdan başla kumandasını far ayar kolunun altında bir yere monte edersin siyah kablo genelde şaseye bağlanır kırmızıda zaten sigorta var akünün + ucuna kablon yetmezse park lambalarını yakan düğmeden al sol kapı pompasına 5 kablo gider bunlardan ikisi motor için diğer üçü  swich anahtarları için kabloların rengi birbirini karşılasın yeter zor kısmı bitti işte diğer pompalarada ikişer kablo gidiyor bunlarıda taban halısının altından sağ taraf için geçir renkleride uygun şekilde bağla bu kadar kolay gelsin yer esenlere yakınsa yardıncı olurum
ersinn
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sensey » 06 Şub 2009, 10:50

arkadaşlar çok teşekkür ederim yorum larınız için ama bu sadece merkezi kilit değil zaten merkezi kiliti takabiliyorum onda sorun yok benim istediğim uzaktan kumanda beyninin elektrik aksamına nasıl bağlayacagız sorunda bu ?
sensey
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tugra0618 » 06 Şub 2009, 16:24

arkadaş kumanda beyninde iki  adet kablo vardır.kırmızı ve siyah .kırmızı (sigortalı olan) faz yani artı kutup(+) ya bağla,siyah ise şaseye uygun bir yer den al.sürekli elektrik akımı olacağı için akü bağlantısı sürekli olması gerekir.motor bağlantılarını istersen cevap yaz selam kolay gelsin.
tugra0618
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tugra0618 » 06 Şub 2009, 16:28

birde dörtlülerin yanması için turuncu kablolar vardır.lambaların yanması için kapı kenarlarında bulunan sinyal lambasından soldakine soketi çıkart ve dene korkma birşey olmaz hangi kabloda yanarsa bağladenerken kumanda ile açma kapama işlemini sürekli dene
tugra0618
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sensey » 06 Şub 2009, 19:00

tugra kardeşim güzel yazmışın ama ben hala anlatamadım benim elimde bir merkezi kilit ve bir kumanda beyni var anlatma istediğim motorları bağladım suan anahtarla çalışıyor ve kumandanında ( + ) artı ve ( - ) verdim sinyalleride bağladım ama gel gelelim geriye kalan kabloları bağlayamıyorum yani kumandadan motorlara giden kabloları bulamıyorum inşallah anlatabilmişimdir 
sensey
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ersinn » 09 Şub 2009, 10:31

[quote="sensey"]tugra kardeşim güzel yazmışın ama ben hala anlatamadım benim elimde bir merkezi kilit ve bir kumanda beyni var anlatma istediğim motorları bağladım suan anahtarla çalışıyor ve kumandanında ( + ) artı ve ( - ) verdim sinyalleride bağladım ama gel gelelim geriye kalan kabloları bağlayamıyorum yani kumandadan motorlara giden kabloları bulamıyorum inşallah anlatabilmişimdir  [/QUOTE]

devreyi kontrol ettiğinde karşına en az iki röle çıkar ve bağlantıları aşağı yukarı bu şekilde olur sen + ve - ucları aküye bağlayınca bu rölelerde + ve - ucları bul (kumandadan açma ve kapama tuşlarına bastığında çeken röleleri tespit et) bu rölelerde 5 ayak olur sen orta noktadaki ayaklardan motora giden kabloları çekeceksin şemada açıkladım zaten
ersinn
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti nolies » 09 Şub 2009, 13:10

şöyle bir bağlantı şeması buldum ama işine yarar mı bilmiyorum

bunu bir merkezi kilit setinden çıkan montaj klavuzundan aldım. klavuzda anlattığına göre merkezi kilit beynine 5 kablolu bir soket giriyor ve her bir kablo farklı renkte olduğu için hata yapmanıza imkan yok diyor.
nolies
CLASSIC
CLASSIC

İleti sensey » 09 Şub 2009, 19:34

arkadaşlar sağolun merkezi kilit yerine alarm bağlattım merkezi kilit motorlarınıda kendim bağladım  hadi bana eyvallah TongueBig%20smile
sensey
Yeni Üye
Yeni Üye

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir