benzin sızıntısı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

benzin sızıntısı

İleti kerdeme » 16 Şub 2009, 13:40

Merhaba,
Marmaris' teyim. 90 favorit de kronik benzin sızıntısı var. benzin dinlendirme kabı bulamadığımız için eskisini epoksi ya da japon türü bir şeyle tamir ettik. Bu parça yerine Şahinlerde kullanılanı taksak ne olur.  Aynı vazifeyi yapmaz mı. Çünkü aynı parçaya benziyor. Bilgisi olan varsa sevinirim.

Ayrıca sızıntının farklı bir yerden olduğunu düşünüyorum. Sanırım karbüratörden. Ama bu kabı da değiştirmek istiyorum. Tabii hortumları da. Aslında arabayı değiştirmek lazım ama...:)

kerdeme
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 16 Şub 2009, 17:59

ben şöyle birşey  yaptım.  LPG  kullandığımdan sorun olmuyor.

inceleyin;

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti kerdeme » 16 Şub 2009, 18:48

Sözünü ettiğiniz aparatı inceledim. Aynı vazifeyi görebilir.Ama 1000 km kadar benzinli kullanmam gerekiyor. Bu yüzden parçayı değiştirmek istiyorum Marmaris' te yan sanayiye 20 dediler 15 e bıraktılar. Ankara' da eski parçacımı aradım 10 lira dedi. Parça ihtiyaçlarımı biriktirip kargoyla isteyeceğim. Her halükarda daha hesaplı olur sanırım.

Ayrıca renonunki 5 lira ama favonunkinden farklı. Eğer  benzinli kullanacaksanız favonunkini alın.
kerdeme
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpino » 16 Şub 2009, 19:59

karbüratörden olduğunu düşündüğünüz yakın sızıntısı çok büyük ihtimalle karbüratörün size göre sağ alt tarafında yer alan siyah renkli dışı iple örülmüş hortumdan kaynaklaıyordur. favo formen ve felicia motorlarının kronik sorunlarından biri. daha doğrusu motorun değil parçanın kronik sorunu. kalitesiz hortum zamanla deliniyor ve yakıt motor bluğu üzerine damlıyor. sanayi sitesinde bu hortum yerine plastik-ip-plastik sıralamasına sahip çok daha kalitei hortumlar var. bunlardan kullanırsanız dışarı akma sorunu çözülür ama dinlendirme kabı için AhmetH hocamın yöntemi güzel gibi geldi
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti liderskoda05 » 23 Şub 2009, 15:15

benzin dinlendirme üniteside olabilir kaçırıyo olabilir yani veya giriş çıkış hortumlarından olabilir skoda nın yoksa reno 9 dinlendirme ünitesi olur eğer hortumlardansa değişirsin zaten ama manifolt kısmı olduğu için dikkat kolay gelsin

liderskoda05
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti uslu oto » 27 Şub 2009, 01:11

merhaba skoda yedek parçaları konusunda yardımcı olabiliriz marmaris sanayi girişi uslu oto

uslu oto
Yeni Üye
Yeni Üye

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir