Favorit power direksiyon

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Favorit power direksiyon

İleti aliumit » 20 Şub 2009, 04:05

Selam arkadaşlar ben 1 haftadır favorit kullanıyorum ama diğer arabalarıma nazaran direksiyonu çok ağır...
Skoda favoritlere hidrolik direksiyon uygulaması yapılırmı?
Yapılırsada kaça mal olur.

aliumit
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 20 Şub 2009, 13:17

Uygulama illaki yapılır ama iş maddiyatla sıkı sıkıya ilgili. Onun yerine orijinal parçalar kullanarak komple ön takım yaptırsanız hem sağlıklı bir yol tutuş elde edersiniz hem de maddiyat olarak hidrolik direksiyon uygulaması kadar zorlamaz sizi.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti guneyli_adam » 20 Şub 2009, 14:37

Ama orjinalinde de ağır zaten Favoritlerin direksiyonu, ön takımı elden geçirse ne değişecek..?
guneyli_adam
CLASSIC
CLASSIC

İleti alpino » 20 Şub 2009, 15:35

valla o yaştaki arabaya hidrolik sistemi takılması pek mantıklı gelmiyor bana.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti copyright5 » 20 Şub 2009, 16:52

sainz kardeş sana katııyorum en iyi çözüm ön takımı elden geçirmek ve revize etmek !
copyright5
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 20 Şub 2009, 18:12

[quote="guneyli_adam"]Ama orjinalinde de ağır zaten Favoritlerin direksiyonu, ön takımı elden geçirse ne değişecek..?[/QUOTE]
Ön takım baştan aşağıya elden geçirildiğinde, direksiyon, şu anki halinden daha hafif oluyor.Wink Hidrolik gibi tabii ki olmayacaktır ama rahat olacağı kesin.Wink
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti turuncuklu » 21 Şub 2009, 00:43

Aliümit sen hiç eski model reno kullanmadın demekki.Eski bi reno kullan skodanın direksiyonu hidrolik gibi geliyo valla.Benim favonun direksiyonu çok hafif, tıkır tıkır tek elle dönüyor.direksiyon aksamını komple gözden geçirt bencede.
turuncuklu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aydiya » 21 Şub 2009, 18:48

[quote="copyright5"]sainz kardeş sana katııyorum en iyi çözüm ön takımı elden geçirmek ve revize etmek !
[/QUOTE]
 kesinlikle dopru bende sana katılıyorum kardessim.95 favo var bende de inan  cok rahat sürüşü var.yani sağ elim hep viteste duruyor.
aydiya
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti junior » 22 Şub 2009, 02:48

ben uyguladım hidrolik direksiyon var bende  pompası da elektrikli motordan almıyor gücü 7 aydır kullanıyorum super bişey oldu 750 tlye mal oldu ilgilenenlere yaptırdıgım yerin adresini veririm
junior
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: arman boyacı
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: favorit 1994 glx

İleti sadebey77 » 11 Eyl 2012, 22:47

konunun üzeribden çok geçmiş ama hidrolik direksiyonu nasıl yaptırdınız.Teşekkürler
1994 Model Favorit GLX BOYASIZ 120.000 Km
Rizeli Sadebey

Yüksel ÇAVUŞOĞLU
Kullanıcı avatarı
sadebey77
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Yüksel ÇAVUŞOĞLU
Nereden: Yalova
Arabanız: Skoda Favorit GLX 1994

İleti mumtazsar » 15 Eyl 2012, 16:51

konyadada 1500 tl hesap çıkardılar hocam bende çok araştırdım.fiyatı duyunca geri çekildim. değmez diyen arkadaşlar hidrolik araba alslardı ya . burda kışkırtmak yerine birbirimize yardımcı olalım.moral bozmak için değil. zevkin değeri yoktur. arabama 4500 tl para harcadım halada harcarım. satarken para edermi etmez tabi ama kişisellik ayrıcalıktır.
mumtazsar
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mümtaz şar
Nereden: Konya
Arabanız: skoda favorit

İleti AG7 » 31 Arl 2014, 00:11

mumtazsar yazdı:konyadada 1500 tl hesap çıkardılar hocam bende çok araştırdım.fiyatı duyunca geri çekildim. değmez diyen arkadaşlar hidrolik araba alslardı ya . burda kışkırtmak yerine birbirimize yardımcı olalım.moral bozmak için değil. zevkin değeri yoktur. arabama 4500 tl para harcadım halada harcarım. satarken para edermi etmez tabi ama kişisellik ayrıcalıktır.

Abi şu son söze bayıldım.. Ve sırf bu yüzden taşıdım konuyu.. Bende alalı 1 yıl oldu 3000 TL masraf yaptım. Ki %80 i keyfe kederdi. Yani yenilensin nasil olsa ustunden inmiyorum. Bakimli olsun diye.Ha kötü mü oldu hayır. Bi ön düzen kaldı. Ona da baktirdim mi bitti. Değişmeyen yerini birakmadim. Bazen dusunup moralin bozuluyordu ama "kisisellik ayricaliktir"

Ayrıca alt taraflarda sneyper adlı arkadaşta h.direksiyon sormus yardımcı olur diye düşündüm.
AG7
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: Favorit

İleti sneyper » 31 Arl 2014, 08:41

Abi şu son söze bayıldım.. Ve sırf bu yüzden taşıdım konuyu.. Bende alalı 1 yıl oldu 3000 TL masraf yaptım. Ki %80 i keyfe kederdi. Yani yenilensin nasil olsa ustunden inmiyorum. Bakimli olsun diye.Ha kötü mü oldu hayır. Bi ön düzen kaldı. Ona da baktirdim mi bitti. Değişmeyen yerini birakmadim. Bazen dusunup moralin bozuluyordu ama "kisisellik ayricaliktir"

Ayrıca alt taraflarda sneyper adlı arkadaşta h.direksiyon sormus yardımcı olur diye düşündüm.[/quote]
çok teşekkür ederim arkadaşım saol, ben bu şartlarda uygulandığını öğrendim, şimdi maliyet konusuna yoğunlaşacağım
sneyper
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: SÜLEYMAN K
Nereden: Bursa
Arabanız: SKODA FAVORİT LX

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir