sağ arka kapı açılmıyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

sağ arka kapı açılmıyor

İleti nolies » 23 Şub 2009, 19:06

arkadaşlar geçen gün arabaya hırsız girdi. sağ arka kelebeği kırmış ve öyle girmiş. teyp gitti tabi. kelebeği de 30 liraya taktırdım. sağ arka kapı bu olaydan sonra biraz zor kilitleniyordu. sonra geçen açmaya çalıştım hiç açılmıyor ne dışardan ne içerden kilitli kaldı kapı. butonu biraz zorladım ama açılmıyor. kapı açılmadığı için paneli söküp bakamıyorum da .

ne yapılabilir önerisi olan var mı ?

nolies
CLASSIC
CLASSIC

İleti seyfi » 23 Şub 2009, 19:51

kilidin arkasında camın kenarındaki kilitleme kolu vardır üzerine basınca kilitlenen o kolun telini takip et kilidin yanından cıkmıştır yerine kak calışır
seyfi
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti nolies » 23 Şub 2009, 23:43

[quote="seyfi"]kilidin arkasında camın kenarındaki kilitleme kolu vardır üzerine basınca kilitlenen o kolun telini takip et kilidin yanından cıkmıştır yerine kak calışır[/QUOTE]

nasıl takipp etcem pek anlamadım. kapı panelini sökemiyorum ki. olsa olsa düğmeyi söküp üstten bakabilirim.
nolies
CLASSIC
CLASSIC

İleti seyfi » 24 Şub 2009, 16:45

koltukları yarırınca epey geniş bir alana sahip oluyorsun kapı acma kolunu sök kapı döşemesini cıkarınca kilide elin ulaşır orada tırnak var aşşagı yukarı oynat dışarıdan acılır sonra cıkan teli yerine takarsın cıkmaması icin üzerinden ince bir telle sararsan sorun olmuyor
seyfi
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti nolies » 24 Şub 2009, 17:12

[quote="seyfi"]koltukları yarırınca epey geniş bir alana sahip oluyorsun kapı acma kolunu sök kapı döşemesini cıkarınca kilide elin ulaşır orada tırnak var aşşagı yukarı oynat dışarıdan acılır sonra cıkan teli yerine takarsın cıkmaması icin üzerinden ince bir telle sararsan sorun olmuyor[/QUOTE]

hocam benim araba lx maalesef kapı açık değilen kapı döşemesi sökülemiyor.
nolies
CLASSIC
CLASSIC

İleti turkisdevil » 25 Şub 2009, 12:55

buyuk bir ihtimal kapi mekanizmasinin icine cam parcalari girmis ayni sorun bendede vardi ustaya goturdum 10 liraya halletti bence fazla ugrasma gotur ustaya baksin. 
turkisdevil
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti nolies » 25 Şub 2009, 15:11

demin kapı kolunu söktüm. kapı açma teli ve kilitleme teli görünüyordu. tutum aşağı yukarı sağa sola salladım çektim biraz. tıkır tıkır cam kırıkları döküldü. mekanizmanın arasına cam kırıkarı girmiş söylediğiniz gibi. neyse artık çalışıyor. bu arada kapı panelini üstten kanırtmaya çalışırken paneli kapıya sabitleyen gri renkli tırnağın birini kırdım.

nolies
CLASSIC
CLASSIC

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir