kaloriferim ısıtmıyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

kaloriferim ısıtmıyor

İleti mercan » 05 Mar 2007, 16:28

Herkese merhaba. Benim sorunum kalorifier ısıtmıtor. Kalorifer peteğini yeni değiştim. Hatta radyatör temeizleme sıvısı ile komple sistemi temizledim. Araç durduğu yerde biraz ısıtıyor. ancak harekete geçince kaloriferden sğuk hava geliyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

mercan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 05 Mar 2007, 16:39

[quote="mercan"]  Herkese merhaba. Benim sorunum kalorifier ısıtmıtor. Kalorifer peteğini yeni değiştim. Hatta radyatör temeizleme sıvısı ile komple sistemi temizledim. Araç durduğu yerde biraz ısıtıyor. ancak harekete geçince kaloriferden sğuk hava geliyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

[/QUOTE]

Durduğu yerde tamam ama yürümeye başlayınca soğuk üflüyor demişsiniz. Bu arada motor ısısı ne durumda oluyor? Eğer motor ısısı da düşük seyrediyorsa termostatta problem var demektir. Düşük dereceli termostat takıldıysa, araç hareket edince önden aldığı rüzgarla soğutma suyu soğuyacağından kalorifer de soğuk üfleyecektir.

Termostatta problem yoksa, kalorifer radyatörünü de değiştirdiğinize göre soğuk üflemesi ilginç. Radyatörden motor bloğuna su taşıyan metal bir boru vardır. Zamanla kireç, pas, ...vb. nedenlerle bu boru tıkanabiliyor ve devir daimin sağlıklı olmasını engelliyor. Bu boruya bir göz atmanızı tavsiye ederim.

Ayrıca kalorifer radyatörü girişinde bulunan kalorifer musluğuna da göz atın.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti mercan » 06 Mar 2007, 13:01

Sainz adlı arkadaşa yardımları için çok teşekkür ederim.Radyatörden motor bloğuna su taşıyan metal boru problem yaratıyormuş bu değişince büyük ihtimal düzelecek. Cuma günü sonucu forumda yazacağım...
mercan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mercan » 09 Mar 2007, 18:26

Arkadaşlar devirdaim ile termostatı değiştirdim sorun halloldu.

mercan
Yeni Üye
Yeni Üye

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir