şarj dinamosu ve akü...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

şarj dinamosu ve akü...

İleti screammelih » 26 Şub 2009, 17:53

slm arkadaşlar. yaklaşık bir hafta önce elektrikçiye gidip akünün zayıfladıını söledim. adam aküde problem yok deip garantili aküyü deiştirmedi. sorunu bnm arabamda şarj dinamomda buldu. gerdilerlim düzelir falan dedi. Kendi kafasına göre gerdirdi. sonra arabayı çalışırdım hiç bişi deişmedi. ama adam "bak gördün mü nasılda güçlü şimdi " dedi. ve 5 lira para istedi. Tabi akü ölçüm aletinde hiç bi değer deişmedi. ve adam hi bişi yapmadıı için bn para vermedim. o gün öle geçti gitti. ama 3 gün önce arabayla yolda giderken bi baktım ki akü lambası yanmaya başladı. Farlar sönük yanmaya başladı. hemen başka elektirikçiye gittim.
adam şarf dinamosunun bozulmuş olduunu söledi. O lavuun KAyışı gerdirmesinden dolayı dinamo zorlanıp bozulmuş olabilirmi ?

screammelih
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti GOKHAN ERTEMİN » 26 Şub 2009, 19:11

[quote="screammelih"]slm arkadaşlar. yaklaşık bir hafta önce elektrikçiye gidip akünün zayıfladıını söledim. adam aküde problem yok deip garantili aküyü deiştirmedi. sorunu bnm arabamda şarj dinamomda buldu. gerdilerlim düzelir falan dedi. Kendi kafasına göre gerdirdi. sonra arabayı çalışırdım hiç bişi deişmedi. ama adam "bak gördün mü nasılda güçlü şimdi " dedi. ve 5 lira para istedi. Tabi akü ölçüm aletinde hiç bi değer deişmedi. ve adam hi bişi yapmadıı için bn para vermedim. o gün öle geçti gitti. ama 3 gün önce arabayla yolda giderken bi baktım ki akü lambası yanmaya başladı. Farlar sönük yanmaya başladı. hemen başka elektirikçiye gittim.
adam şarf dinamosunun bozulmuş olduunu söledi. O lavuun KAyışı gerdirmesinden dolayı dinamo zorlanıp bozulmuş olabilirmi ?
[/QUOTE]

SN ARKADAŞIM  EĞER  ARACINIZ  SKODA FELICIA  İSE  ZAMAN LA  SARJ DINAMOSUNUN İÇİNDE  EN DİPTE  BULUNAN  BİLYA ESKIMEKTEN DOLAYI  ****SMA YAPIYOR  BILYA  10 İLA 15 TL ARASI  BISEY TUTUYOR  SOKME TAKMA  USTANIN SUTUNE KALMIŞ  İYİ USTAYSA  SOK TAK 1 SAAT TE  TAMAM  AMA FABIA  İSE  BİR YORUM YAPAMAM  ONUN SARJ DINAMOSUNU  GORMEDIM

GOKHAN ERTEMİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti screammelih » 01 Mar 2009, 01:41

arabam favorit. Komple yeni şarj dinamosu bulabilirmiyim? bunun maliyeti ne kadardır.
screammelih
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti by wodoo » 01 Mar 2009, 03:32

[quote="screammelih"]arabam favorit. Komple yeni şarj dinamosu bulabilirmiyim? bunun maliyeti ne kadardır.[/QUOTE]

Şarj dinamosu şarj etmiyor gibi geldi banada, benimde başıma gelmişti, akü ışığı iç sönmemeye başlamıştı, şarj dinamosunu deiştirdik halloldu, 90 ytl'ye çıkma almıştık, sıfırıda 150 ytl'di diye hatırlıyorum (kesin bilmiyorum)..

Senin dinamonuda henüz pert olmadıysa tamir imkanı var, bizim elektrikci boş yere para vermeyin bi tamir etmeyi deneyim dedi, önce tamir etmeye çalıştı, olmadı yenisini aldık..

Ayrıca öyle kayış çok gergin olması lazım diyede bişey duymadım ben, benim bildiğim hafif bir gevşeklik olması lazım, öyle taş gibi gergin olmayacak..
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Nereden: Ankara
Arabanız: Astra GSİ

İleti LiLPlayya » 01 Mar 2009, 13:05

Konjektör veya diyotLar bozuLmuş oLabiLir.
LiLPlayya
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti SLN1958 » 01 Mar 2009, 16:00

aynı buna benzer bi sorun bende de var.
araç 1 gün çalışmadı mı vurdurarak çalışıyor. AKÜ CESA  2 aylık, neden nyapar. bilgisi olan

arkadaşlardan yardım rica ediyorum

SLN1958
CLASSIC
CLASSIC

İleti screammelih » 04 Mar 2009, 16:30

valla 50 TL ye yaptırdın arkadaşlar dün.
dinamo üzerindeki kömürler değiştirildi. hiç bir sorunu kalmadı şu anda...
screammelih
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mbarman » 04 Mar 2009, 16:40

bildiğim kadarıyla kömür takımının fiyatı10-15tl arası. eli anahtar tutabilen biri 5dk kendi çok rahat değiştirebilir
ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli
Arabanız: SEAT LEON 1,6TDİ CR DSG STYLE BEYAZ 2011

İleti kemaI » 04 Mar 2009, 19:14

Aynı sorun bende de vardı kömürleri değiştirdim, düzeldi.

kemaI
Yeni Üye
Yeni Üye

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir