94 favorit glx

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

94 favorit glx

İleti voltclk » 08 Mar 2007, 00:41

ARKADASLAR ARABAMI ALALI 6 AY OLDU YAZ MEVSIMINE DENK GELDIGI SICAK HAVADA SU EKSILTIYORDU BUHARLASMA SEKLINDE NERDEN KACIRDIGINI ANLIYAMIYORDUM

MALUM BILDIGINIZ GIBI KIS MEVSIMINDEYIZ VE SU KACIRAN YERLER DIYECEGIM ORTAYA CIKTI TERMOSTAT BOLGESI RADYATORE BAGLI OLAN HORTUMLAR GIBI

SU DEPOSU UZERINDEKI KAPAGI DEGISTIR SORUN COZULUR DEDILER AMA DAHA KOTU OLDU CUNKU KORTUMDA ACAYIP BIR BASINC OLUSUYOR VE SISIYOR SONRA MALUM HORTUM DIBINDEN TERMOSTAT DIBINDEN SU KACIRIYOR

BILGISI OLAN VARSA LUTFEN YARDIMCI OLSUN.

voltclk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 08 Mar 2007, 12:53

[quote="voltclk"]

ARKADASLAR ARABAMI ALALI 6 AY OLDU YAZ MEVSIMINE DENK GELDIGI SICAK HAVADA SU EKSILTIYORDU BUHARLASMA SEKLINDE NERDEN KACIRDIGINI ANLIYAMIYORDUM

MALUM BILDIGINIZ GIBI KIS MEVSIMINDEYIZ VE SU KACIRAN YERLER DIYECEGIM ORTAYA CIKTI TERMOSTAT BOLGESI RADYATORE BAGLI OLAN HORTUMLAR GIBI

SU DEPOSU UZERINDEKI KAPAGI DEGISTIR SORUN COZULUR DEDILER AMA DAHA KOTU OLDU CUNKU KORTUMDA ACAYIP BIR BASINC OLUSUYOR VE SISIYOR SONRA MALUM HORTUM DIBINDEN TERMOSTAT DIBINDEN SU KACIRIYOR

BILGISI OLAN VARSA LUTFEN YARDIMCI OLSUN.
[/QUOTE]

Termostat yuvasının contasını yenilerseniz, oradan su kaçırmayacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken, yeni contayı takmadan önce termostat yuvasının, contanın oturacağı satıhlarının iyice temizlenip pürüzsüz hale getirilmesidir.

"Hortumda basınç oluyor ve şişiyor" cümlesinden radyatörün tıkalı olabileceği ve bu nedenle devir daimin sağlıklı yapılamadığı geliyor aklıma. Hortumların bağlandığı yerlerde de eğer paslanma olmuşsa radyatörü değiştirmenizi öneririm. Alüminyum olduğu için tamiri olmuyor.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti skodacı » 08 Mar 2007, 21:37

günlük eksiltme oranı nedir?

skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 09 Mar 2007, 01:45

sainz arkadaşımız gerekli açıklamayı yapmış zaten bide aracın antifizi varmı ? sade su kullanıldıysa veya antifiriz az ise kireçlenme yapıp hassas noktalarda (bağlantı noktalarında) tıkanmalar meydana gelmiş olabilir
aracın çekişinde dikkatinizi çeken bir husus var mı?
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Arabanız: Audi A3

İleti voltclk » 09 Mar 2007, 22:11

tahminime gore orjinal radyator var aracta yani tikanmis olabilir problem ondan olabilir
voltclk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti voltclk » 09 Mar 2007, 22:13

minik kardesim antifiriz yoktu ben koydum ondan sonra hepten su kacirmaya basladi ve aracin cekisinde belirgin bir kayip var ne yapmaliyim
tskr.
voltclk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti felfecir1977 » 23 May 2007, 03:11

ben sadece antiiriz dolduruyorum tavsiye ederim servisteki arkadaşlarda sadece antifiriz koymamı söylemişlerdi
felfecir1977
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 23 May 2007, 12:58

[quote="voltclk"]minik kardesim antifiriz yoktu ben koydum ondan sonra hepten su kacirmaya basladi ve aracin cekisinde belirgin bir kayip var ne yapmaliyim
tskr.
[/QUOTE]

Önceden sadece su konulmuş ve siz de antifriz eklemişsiniz. Antifriz bir nevî kireç sökücü gibi (tabii ki tam mânâsıyla değil) çalışır. Önceden oluşmuş kireç, pas, ...vb. şeyleri sökmüştür ve bu sökülen yerleri zayıflattığı için de su kaçırmalar başlamış diye tahmin ediyorum. Yalnız "su eksiltme hepten arttı ve aracın çekişinde belirgin bir kayıp var" cümlesi de silindir kapak contasının yağ ve suyu birbirine karıştırıyor olmasını akla getiriyor. Motora yağ sevki yapılan kapağı açın ve iç kısmına bakın. Eğer ki krem peynir rengi ve kıvamında bir tabaka oluşmuşsa, conta değişimi gerekli demektir.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ahmetva » 23 May 2007, 21:57

bu arabalarda 80.000 km civarı conta yakar. motora su kaçırır...kaç arkadaşta varsa hepsinde aynıydı.
ahmetva
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 24 May 2007, 12:35

[quote="ahmetva"]bu arabalarda 80.000 km civarı conta yakar. motora su kaçırır...kaç arkadaşta varsa hepsinde aynıydı. [/QUOTE]

Favorit-Forman serilerinde conta yanmıyor ama özelliğini yani sızdırmazlığını yitiriyor. Ben 110.000km.' deyken değiştirdim contasını zira yağ ve su kanallarının arasındaki conta parçası çürümüş gibiydi ve yağ ile suyu birbirine karıştırmaya başlamıştı.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti bükeyhan » 27 May 2007, 23:53

daha önceki hararet sorunları ile ilgili bölümleri okumanı tavsiye ederim ..aracın silindir üst kapaklarının ömrünün 10 yıl oldugu kabul ediliyor..eğerki silindir üstkapagını değiştirmediysen sorunun düzelmeyecektir ...taşlatabilirsin ama fayda vermez
eğerki değiştirmedi isen

silindir üst kapağını değistir ve hararet sorununu çöz.niyetin varsa ayrın tılarını yazarım

bükeyhan
Yeni Üye
Yeni Üye

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir