FAVO KİLOMETRE SAATİ

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FAVO KİLOMETRE SAATİ

İleti onurhan2006 » 01 Ekm 2009, 20:02

dostum nasıl yaptırdgını anlat bızımlede paylaş istersen belki bu paylaşacagın bilgiler bizimde işimize yarar LOL

Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti turgut10 » 11 Ekm 2009, 23:26

arkadaşım lastik zaten orjinali 13 cant değilmi ne değişir
turgut10
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti felicia-dizel_ahmet » 12 Ekm 2009, 10:37

arkadaşlar ben arabayı aldığımda kilometre ibresi çalışıyor, ama sayac çalışmıyordu. bi arkadaşımın tavsiyesi ile ön göğsü dağıttım. saatin olduğu bölümü çıkardım. oynarken çalışmaya başladı. topladım bi süre çalıştı gene durdu. sonra muhtelif zamanlarda 2-3 defa daha söktüm sorunu bi türlü çözemedim. en son bu hafta sonu tekrar söktüm. sayacın kilometre numaralarını tutan bi mil var. bu milin ucundada bi dişli var. dişlide sorun yok. kilometre numaralarını milin üzerinde serbest dönüyor. ancak en son günlük sayacı döndüren metal (büyük ihtimal zamak) bi makara var. bu makara mile sıkı geçmesi gerekiyor. ben tabi bunu anlamak için komple söktüm. ancak yan tarafta sarı bi civata var onu sökmeyin. ucunda aktarım yapan bir dişli var takması zor oluyor. metal makaranın göbeğine japonu sürdüm topladım. şimdi çalışıyor. bence kilometre ibresi çalışıyorda sayac çalışmıyorsa şanzumanı indirmeye gerek yok. çünkü ordan hareket aktaran bi tel var. ibre çalışıyorsa orda sorun yok demektir.
sayacı komple anlattığım şekilde sökünce tabiki arabanın kilometre ayarlarıyla oynamış oldum. hatta orda 2 tane kırmızı boyalı civata vardı onlarıda sökmek gerekiyor. sonucta takarken kilometre ibresinin konumunu iyi ayarlamak gerekiyor. yoksa sen 60 la giderken 20 yada 20 ile giderken 50 gösterebilir. kilometre sayacı çalışıyor ama tam ölçtüğünü zannetmiyorum. zaten lastiklerde orjinalden değişik, ordan da bi farklilık var. artık bi uzun yola çıktığımda sapma miktarını tespit edip, böyle kabulleneceğim. işallah tekrar bozulmaz.

felicia-dizel_ahmet
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Felicia 1.9D

İleti hüso » 12 Ekm 2009, 17:01

[quote="mk043"]BENİMDE KİLOMETRE SAATİM ÇALIŞMIYO GÖSERDİM ŞANZIMAN İNECEK DEDİLER ALTERNATİFİ OLAN VAR MI???? HADIMKÖYDEYİM [/QUOTE]
hüso
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti keceli » 12 Ekm 2009, 17:04

[quote="hüso"][quote="mk043"]BENİMDE KİLOMETRE SAATİM ÇALIŞMIYO GÖSERDİM ŞANZIMAN İNECEK DEDİLER ALTERNATİFİ OLAN VAR MI???? HADIMKÖYDEYİM [/QUOTE] [/QUOTE]

Yaw hele hüso kardaş,

Forimin az yugarılarinida okusene...
keceli
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir