dun çalışan araba sabah kalkıyorum çalışmıyor. :(

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

dun çalışan araba sabah kalkıyorum çalışmıyor. :(

İleti aymanlı » 30 Mar 2009, 11:02

arkadaşlar ıkı gun önce buji kablolarını değiştirdim. ve arac sorunsuz gidiyordu.bugun sabah kalktıgımda ise çalışmadıgını fark ettım. sebeb ne olabılır sizce. hersey yerınde gözüküyor.marja basıyorum ama olmuyor.gaz var depoda.işin içinden cıkamdım öylece bırakıp geldım. :(

aymanlı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 30 Mar 2009, 14:17

ateşleme sisteminin bütün elemanlarını gözden geçirmek lazım. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti kemaI » 30 Mar 2009, 15:07

Değiştirdiğin kabloları kontrol et. Bilhassa bobin kablosunu.

kemaI
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aymanlı » 09 Nis 2009, 23:20

cevaplar için teşekkürler arkadaşlar. aracın buji kablolarını değiştirdim şimdi rahat çalışıyor.

lpg beyni daha 5 aylık olmasına rağmen 4 defa gaz ayarı yaptırdım hala yakıtı düşüremedim. 30 ytl gaz alıyorum. (1.730 tl) şehiriçi 100 km gıdyor. 3 defa olctum 3 defada da aynı km cıktı. sizce sorun nerde arkadaşlar. birde bazen giderken araba sanki gaz yemiyor gibi.yani yığılma yapıyor. acana conta dan mı. tecrubelı favo kullanıcılar bana yardımcı olsun lutfen.imiğimi kuruttu favo :(
aymanlı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti abdulhamit » 10 Nis 2009, 01:24

gaz yemediği zaman egzostan yoğun buhar atıyorsa conta kaçırıyor olabilir yakıtla ilgili orjinal ebat lastik, egzantrik zinciri, baskı balatada çok önemli.
abdulhamit
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aymanlı » 11 Nis 2009, 01:05

baskı balatayı kendı imkanlarımla kontrol ettım. sorun sankı motor da gibi belli bir yol gittikten sonra arabanın sesi değişiyor sanki egzoz patlak gibi boğuk ses geliyor manifoltun oralrdan. yani gaz verdıgınde boğuk ses geliyor ama arac sogukken ses normal. conta olayından hıc anlamıyorum acaba contamı. ustaya gıdıyorum bişe yok dıyor.neden cok yakıyor bu arac :(
aymanlı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti onurhan2006 » 11 Nis 2009, 15:00

Bu sorunların için birçok sebeb var tabi ama aklıma ilk gelen karbürötürün oldu.Hiç benzinde kullanıyormusun arabanı?
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti aymanlı » 15 Nis 2009, 18:20

[quote="onurhan2006"]Bu sorunların için birçok sebeb var tabi ama aklıma ilk gelen karbürötürün oldu.Hiç benzinde kullanıyormusun arabanı?
[/QUOTE],

evet iyi tahmin etmişsin. karbürotörü kmple temizettim.perişan haldeymişti.alt  taban lastiği diyafyaram ve diğer contalar ölmüştü. şimdi arabada sorun yok gibi ama yakıt düştümü bilmiyorum. birde benim su deposu 2 ayda bir su eksiltiyor yani minimuma geliyor bu normal mi.yani buharlasmadan mı kaynaklanıyor.
aymanlı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti onurhan2006 » 16 Nis 2009, 19:48

karburoturunu temizletmen iyi olmuş dostum birde ara sırada olsa benzınle calıstırmayı unutma cunku benzın sayesınde karburotorunde yaglanması geren parçalarda kurumayarak sağlıklı bir şekilde uzun bir sure boyunca çalışır. su eksiltme sorunu ise favorıtlerın genel bır sorunudur ama bu oyle barız bır şekilde degılde küçük miktarlarda olur. eğer ki 2 ayda bu kadar eksiltiyorsa su hortumlarını kontrol etmenı sıddetle tavsıye ederım cunku kılcal catlaklar suyun azalmasına etkı edıyor olabilir birde eger hararet sorunun yoksa o kadar buyuk bir problem olarak gorme haftada bır kezde olsa suyun mıktarını kontrol et boylece buyuk sorunların önune gecmıs olursun Smile
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti aymanlı » 19 Nis 2009, 18:41

teşekkür ederim cevabın için.öyle fazla eksiltmiyor işte 2,5 aydan beri aynı suyla gidiyordum. bugun eksiğini tamamladım. yaklaşık 1.5 litre su+antifiriz ekledim.bakalım nasıl olacak.yok sakin kullanırsam hararet yapmıyor. 40 TL gaz aldım sizce şehir içi ne kadar gitmesi gerekir.şuan 100 km de daha gaz yarım depoda.200 km gıtse eyvallah dicem ama inşallah gider. üst kapak müst kapak gitmemiştir inşallah.
aymanlı
Yeni Üye
Yeni Üye

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir