lpg sorunu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

lpg sorunu

İleti serdarkeremkoc » 31 Mar 2009, 18:56

merhaba arkadaşlar.aranıza yeni katıldım.1993 model skoda formen im var.genel olarak arabamdan memnunum.ancak lpg de ara ara sıkıntı yaşıyorum.sorunum şu.aracta voltran marka lpg var.lpg de tekleme yapıyor.sanki motor yerinden çıkacakmış gibi.lpg takılırken aracın karbüratör hava deliklerini bantla(yeşil renk) tıkamışlar.ayrıca resimde görüldüğü gibi manifolttan gelen hava deliğinide vida ve altında plastik bi parça (kırmızı içinde sarı renk)ile tıkamışlar.orjinalde böle bişey varmı acaba.bu konudaki yorumlarınızı bekliyorum.Saygılarımla

serdarkeremkoc
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti SLN1958 » 31 Mar 2009, 22:41

BENİM 94 FAVORİTİM VAR. O BANTLAR HİÇBİR İŞE YARAMIYOR. BENDE HİÇ BANT YOK. SON DERECE MEMNUNUM. BİR SORUNUM YOK

SLN1958
CLASSIC
CLASSIC

İleti delidolu » 01 Nis 2009, 02:14

Bantlar genellik hava filtresinden gelen borunun içine yarısını kapatcak şekilde bizim TÜRK ustaların uydurduğu bir yöntemdir. Nedeni ise benzine göre ayarlı olan motor lpg ye görünce afallamasın diye hava-yakıt karışımının ayarlanmaya çalışılmasıdır.

Bu arada lpg sisteminiz sanırım tek nokta enjeksiyonlu. mutlaka beyin tertibatınının aracın gidiş istikameti ile aynı yönde değil de sağa yada sola bakmasını sağlayın. Aksi taktirde virajlarda diyaframlar görevini yapamayıp araç stop eder. sonuç malum!!!!

Teklemesinin nedeni ise yakıtın giriş yaptığı yerin -boğaz kelebeği- zamanla kurumlanması/kurumasından kaynaklanır. Temizletmeniz önerilir. 

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti serdarkeremkoc » 01 Nis 2009, 16:05

Anlamadığım nokta şu.aynı araç benzinde hiçbir sorun çıkarmıyor.Gayet güzel.Lpg markasını pek gözüm tutmadı açıkcası.daha önceki arabamda karbüratörlüydü.Landirenzo tüp vardı.çok memnundum.bu galiba yerli bi marka.VOLTRAN.neyseki garantisi var.ama işinin ehli bi usta bulmak lazım.eskişehirde veya Bilecikte tavsiye edebileceğiniz iyi bir usta varmı.Teşekkürler.

serdarkeremkoc
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti orthosis » 11 Nis 2009, 01:04

kardeş benim arabada aldesa var ben çok memnunum. resimde görülen eklemelerin aynısı bende var. san özel bişey soracağım, endüksiyon bobinin yanındaki parça orjinalmi değiştirdin mi?
orthosis
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Isparta
Arabanız: skoda fabia I-skoda felicia 1.6

İleti serdarkeremkoc » 12 Nis 2009, 15:43

walla kardeş bobinin yanındaki parça aldığımda vardı.sanırsam orjinal.bu arada teklemenin sebebini buldum.avans ayarı yapıldı.basit bişey ama motor için çok önemliymiş.teşekkürler.
serdarkeremkoc
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti efsanea_06 » 12 Nis 2009, 15:55

1 ay önce aynı sorun benim aracımda da vardı gazcılara götürdüm adamlar her şeyini ayarlamaya çalışıyorlar ama değişen hiç birşey yok en sonunda usta bujileri buji kablolarını değiştirelim dedi parçacıya gittim sorun ne dedi dedim araba gazda tekliyor hemen ordan bosch marka tevzi makarası getirdi 15 lira.değiştirttim şu anda hiç bir sorun yok

efsanea_06
CLASSIC
CLASSIC

İleti konevi1 » 12 Nis 2009, 22:38

[quote="orthosis"]  endüksiyon bobinin yanındaki parça orjinalmi değiştirdin mi?[/QUOTE]

Merhaba orthosis; bobinin yanındaki parça motor "ateşleme beyni" bende 95 felicia ile yolda

kalınca öğrendim...Çıkan parça orijinal çek yazılı idi...Yerine skoda baskılı kutudan tamamen siyah bir parça takıldı. Favorıtde buna benziyor, ıslanmaya karşı filan muhafaza içine alınmış olabilir.  Şu linkte detaylar var:

2007 Octavia MPİ
Kullanıcı avatarı
konevi1
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Konya
Arabanız: Octavia 2007 A5 kasa MPİ

İleti FLEYLAK » 13 Nis 2009, 19:35

İLGİNÇ BİR PARÇA
benim arabada bir kova su dökülse teklemeler ,çalışmamalar başlıyor.

korumalı olması çok iyi
FLEYLAK
Yeni Üye
Yeni Üye

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir