ROLANTİ VE HARARET

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ROLANTİ VE HARARET

İleti favoritglx » 01 Nis 2009, 10:15

ARABAMDA ROLANTİ DENGESİZLİGİ VAR BAZAN 1000 DEVİRDE İKİN BİR MÜDET SONRA ROLANTİ DÜŞMEY BAŞLIYOR VE STOP EDİYOR HARARETTE DE YÜKSELME OLUYOR NEDENİ NEDİR.
YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM...

favoritglx
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti turuncuklu » 01 Nis 2009, 10:24

Senin sorunun otomatik ciklede olabilir.arabayı ilk çalıştırdığında rolanti normalse, motor ısındıkca otomatik cikle yavaş yavaş açılır ve hava girişi fazla oluncada rolanti düşer..hatta araba istop eder ve yakıt karışımın iyi ayarlanamadığından çekiş düşer..Rolanti ayarını motor sıcıkken yap derim.
turuncuklu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 01 Nis 2009, 21:19

[quote="turuncuklu"]     Senin sorunun otomatik ciklede olabilir.arabayı ilk çalıştırdığında rolanti normalse, motor ısındıkca otomatik cikle yavaş yavaş açılır ve hava girişi fazla oluncada rolanti düşer..hatta araba istop eder ve yakıt karışımın iyi ayarlanamadığından çekiş düşer..Rolanti ayarını motor sıcıkken yap derim.[/QUOTE]
+1
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti copyright5 » 02 Nis 2009, 12:05

şimdi buna benzer bi sorun benim favo da var ; ama hareret sorunumuz yok ; şöyle ki sabah gayet düzgün şekilde çalışıyor jiğle görevini yapıyor ( yüksek devir den alçak devire iniyor ! ) ama gel gelelim araba ısındığı zaman rölanti devri başlıyo sapıtmaya ; sapıtmaktan kastım devir bi aşağı düşüyo ; bi normale dönüyo  ama stop etmiyo sanki eski bedford kamyonlar gibi çalışıyo bunu sebebi nedir arkadaşlar benim bir iki tahminim var sizinde fikirleriniz alabilirmiyim ? ( bana göre 1 - karbiratör temizlik istiyo 2 - motor da hava alan bir yerler var 3 - lpg mikserinde pislik var temizlik istiyo ) aklıma gelen bunlar siz ne dersiniz ??
copyright5
Yeni Üye
Yeni Üye

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir