Az biraz daha yardım :)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Az biraz daha yardım :)

İleti AdoqapobA » 13 Nis 2009, 23:14

arkadaşlar geçen günlerde hararet şikayetim için sizden yardım almıştım. contayı değiştirdim tavsiyeniz üzerine. (zaten usta da aynı şeyi söledi)

aracım 94 model favorit 135lx ve lpg'li

araba şimdi daha performanslı çalışıyor ve stop etmiyor. fakat belli bir süre sonra  az biraz hararet yükselme yapıyor. daha çok uzun bir sürüş yapmadım. sizce önemli bir sorun varmıdır?

AdoqapobA
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 14 Nis 2009, 14:26

Eğer şehiriçi şartlarda kullanıyorsanız, radyatör önden tam manâsıyla rüzgar alamayacağı için, hararet fan açma seviyesine kadar yükselir ki bu da normaldir.
Favorit-Forman araçlarda, yeni nesil araçlar gibi hararet sabit olarak durmaz. Hafif iniş-çıkış yapması gayet normaldir zira tamamen mekanik oalrak çalışan bir soğutma sistemi vardır. Örneğin Fabia' da motor kontrol ünitesi tarafından da denetlenir hararet ve bunun neticesinde hararet sabit olarak tutulur.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti nolies » 14 Nis 2009, 22:06

Ayrıca çok hararet konusunda çok endişe ediyorsanız daha düşük dereceli termostat ve fan müşürü taktırın yazın harareti dert etmeyin. yaz için tabii kışın orjinal değerlere devam.
nolies
CLASSIC
CLASSIC

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir