HEM BEZİN DAMLATIYOR HEMDE İSTOP EDİYOR

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

HEM BEZİN DAMLATIYOR HEMDE İSTOP EDİYOR

İleti BEYTULLAH » 02 May 2009, 19:15

arkadaşlar benim araç 94favorit benzinli dediğim gibi çalıştırdıktan sonra ayağımı gazdan çekince istop ediyor.ve şamandıranın oralardan bir yerden araç çalışırken benzin damlatıyor.

BEYTULLAH
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BEYTULLAH » 02 May 2009, 19:22

İZMİRDE SKODADA 1 NUMARA USTA KİMDİR ACABA
BEYTULLAH
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti HASSAN » 02 May 2009, 20:45

6. sanayi özdaş skoda sami usta,çok methini duydum ama gitmek nasip olmadı niyetim var bir ara uğrayacağım
RENORENORENORENO
Kullanıcı avatarı
HASSAN
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan
Nereden: İzmir
Arabanız: 1998 GLX FELİCİA

İleti ormancı » 03 May 2009, 20:24

karbürötörde iki adet parçayı değiştir. rölanti diyaframı ile bi de karbüratörün arka kısmında  ufak bi parça var(adı aklıma gelmedi) ufak kare şeklinde onları değiştirirsen sorun düzelir.

ormancı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti enes1744 » 21 Ekm 2009, 02:35

walla ona dkkat etmek lazım bnm karbratöründe diyaframı yırtılmş benzin akıtıodu birden damlayan benzinler egsoza geldi karbratör alew aldı allahtan motora su koyarken olduda elmdeki suyla söndürdüm... allah muhafaza...
enes1744
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 29 Ekm 2009, 15:05

[quote="ormancı"]karbürötörde iki adet parçayı değiştir. rölanti diyaframı ile bi de karbüratörün arka kısmında  ufak bi parça var(adı aklıma gelmedi) ufak kare şeklinde onları değiştirirsen sorun düzelir.

[/QUOTE]
Katılıyorum.
Karbüratörün şanzıman tarafına bakan kısmındaki ufak bir parçadan da benzin sızdırabilir.

Eğer ayağını gazdan çektiğinde stop etme problemi karbüratördeki değişimlerden sonra da devam ediyorsa, karbüratörün arka kısmına giren elektrik soketleri gevşemiş veya oksitlenmiştir. Orayı da kontrol etmeyi unutma.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir