marş basmıyor.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

marş basmıyor.

İleti tahir » 12 May 2009, 22:20

Arkadaşlar bende yeni Forman aldım. İlk çalıştırırken bayağ uğraşıyorum. 4-5 marştan sonra çalışıyo. Ford marş dinamosu taktırdım yine aynı. Dispratörü komple değiştirdim aynı. Sarj dinamosu elden geçti (işçilik 60tl verdim 01 mayıs 2009 da) Sebebi ne olaki.

tahir
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti keceli » 13 May 2009, 01:33

Hayırlı olsun
Aramıza hoşgeldinSmile
Bu forumda emsalsiz tecrübe sahibi ustalar var eminim ki en kısa zamanda sorunu cevaplayacaklardırWink
keceli
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti dellezli » 13 May 2009, 11:11

[quote="tahir"]Arkadaşlar bende yeni Forman aldım. İlk çalıştırırken bayağ uğraşıyorum. 4-5 marştan sonra çalışıyo. Ford marş dinamosu taktırdım yine aynı. Dispratörü komple değiştirdim aynı. Sarj dinamosu elden geçti (işçilik 60tl verdim 01 mayıs 2009 da) Sebebi ne olaki.[/QUOTE]

Öncelikle hayırlı olsun. Bu söylediğiniz olayın bayaa bir sebebi olabilir.

Arabanız LPG limi - yoksa benzinde mi bu problemi yaşıyorsunuz.

Avans ayarınız bozuk olabilir. Ayrıca bujilere bir baktırın. Yağlama falan yapmış olabilir. Dahası Distirbütör kablolarınız eskimiş olabilir.

Komple Ateşleme sistemini kontrol ettirin. Bir sıkıntı yoksa yakıt sistemine bir baktırın. Karbüratör tıkalı veya sürekli LPG kullanımından kaynaklanan karbüratör içindeki bazı parçaların çatlaması gibi.

Malum arabanız ikinci el sıkıntıları ve masrafları olacaktır.
dellezli
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 13 May 2009, 13:09

İlk çalıştırmada ya karbüratör gereken benzini gönderemiyor ya da ateşlemede bir sıkıntı var. Her iki sistemi de titizlikle kontrol ettirin.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir