arka sis lambaları ve silecekler

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

arka sis lambaları ve silecekler

İleti orthosis » 18 May 2009, 03:57

arkadaşlar elektrik tesisatıyla ilgili bir kaç sorum olacak sizlere
 sileceklerim fasılalı çalışmıyor. hızlı ve normal modda çalışıyor. silecek kolunu yeniledim yine de çalışmadı. acaba sorunum nerededir.

arka sis farları kısa farlarda butona bastığım zaman göstegelerde ışığı yanıyor fakat ışıklar yanmıyor.

bilen arkadaşlar  varsa cevablarınıda  esirgemezlerse şimdiden çok teşekkür ederim.

orthosis
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Isparta
Arabanız: skoda fabia I-skoda felicia 1.6

İleti oguz » 18 May 2009, 12:18

sileceklerde sigortada sorun olabilir. yada hortumunda bi kesik yada kopma olabilir. bi gözden gecirin.özellikle arka sileceğe giden hortum cıkıyor arada.arka sis farınızda ise ampulunu kontrol ettirin.yada arkadaki baglantılarını benim aklıma başka bişey gelmiyor şuanlık.

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti sainz » 18 May 2009, 13:11

[quote="orthosis"]... sileceklerim fasılalı çalışmıyor. hızlı ve normal modda çalışıyor. silecek kolunu yeniledim yine de çalışmadı. acaba sorunum nerededir...[/QUOTE]
Silecek kolunu kapalı iken aşağıya indirdiğinizde fasılalı çalışır. Böyle yaptığınız halde de fasılalı çalışmadıysa, sigortasına, kablosuna, ...vs. bakılmalı.

[quote="orthosis"]... arka sis farları kısa farlarda butona bastığım zaman göstegelerde ışığı yanıyor fakat ışıklar yanmıyor....[/QUOTE]

Büyük ihtimalle ampuller patlak. Kablo bağlantılarında da sorun olabilir ama ampullerin patlamış olması daha büyük ihtimal.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti royal » 18 May 2009, 19:04

arkadaşlar favoritlerde arkada sis lambası varmıki de yanmıyor ben var olduğunu bile bilmiyordum şimdi duydum. arkada fren lambaları ve park lambaları var diye biliyorum ayrıca sis farıdamı var
royal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 18 May 2009, 20:22

[quote="royal"]arkadaşlar favoritlerde arkada sis lambası varmıki de yanmıyor ben var olduğunu bile bilmiyordum şimdi duydum. arkada fren lambaları ve park lambaları var diye biliyorum ayrıca sis farıdamı var[/QUOTE]
Bagaj kapağındaki geri vteslerin altındakiler sis lambasıdır.Wink
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti alpino » 18 May 2009, 20:40

sigorta kutusu içerisinde arkaya doğru küp şekilli parçalar görürsünüz. bunlardan bir tanesi sinyallerin sanıp sönmesini sağlar. diğeri ise sileceklerin faslılalı çalışmasını. kitapçığı kontrol ederek hangisinin arızalı olduğunu bulun ve değiştirin. oto elektrikçilerde size rahatlıkla yardımcı olabilir.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir