radyo teyp-elektrik

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

radyo teyp-elektrik

İleti kerdeme » 22 Mar 2007, 13:25

Merhaba,
 1)90 model favoritimiz var.Ancak üzerindeki radyo teyp çok eski ve çalışmıyor.Yaptırdım ve 15 ytl verdim 15 günde yine bozuldu.Yenilemek istiyorum ancak  CDli Mp3lü olanların en ucuzu 180-200 ytl.Bir sitede 35 ytl'ye Minton Radyo kasetçalar  ve 15 ytl'ye kaset adaptörü var.Ayrıca radyo teyp te cd girişi var.Arabamız çok konforlu değil ve yüksek rakamlar ödemek istemiyorum.Bu rakamları aracın daha hayati yerlerine verebilirim.

Uzun yolda cd mp3lerin veriminden de şüpheliyim.Çalınma riski de var.Yukarıda sözünü ettiğim kombinasyon ortalama bir müzik ve ses için verimli olabilir mi?Daha önce bu tip bir kombinasyon kullanan oldu mu?

2)Yazın uzun yolda çakmak girişine devamlı araç tipi buzluk bağlıyorum.Bu aracın elektrik aksamına zarar verir mi,radyo teybi bozabilir mi?Alınması gereken tedbirler varsa nelerdir.

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

kerdeme
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpinone » 22 Mar 2007, 19:34

Teyp konusunu söyleyeyim. Dİğer konudan anlamam. Mp3 lü teyp çok büyük bir rahatlık bence. Kasetle uğraşmıyorsun. Yap bir mp3 koy 150 şarkı dinle. Uzun yola gelince hiçde bir şey olmuyor. Aksine kasetler yaz aylarında boğuk ses çıkarmaya başlıyor. Cd de olmuyor. Tavsiye ederim. Ama bir gerçekte var alacaksan alabildiğinin en iyisini al. Çünkü ucuz mp3 çalarlarda sorun oluyor. Cd atlatma kasislerde filan. Ben pioneer aldım 285 ytl ye çok memnunum. En az 1000 km lik yolda bile durmadan dinledim hiç sorun olmuyor.Tavsiye edrim..
alpinone
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ihsan » 22 Mar 2007, 20:15

evet kaset calarlarda sesde cok puruz oluyor.cd calar daha iyi benide kenwood var cok memunum. hic sorun cıkarmıyor. biraz yuklu bır mevla oduyorsunuz ama o paraya gercekten degıyor hele hele uzun yolda cok guzel oluyor. bir tavsiye vereyim minton marka birsey alma ingilizlerin bir sözu vardır ucuz mala para verecek kadar zengin degilim diye. ses kalıtesi cok farklı oluyo boylece arbana cok daha baglanıyorsun sevıyorsun duygusal gıbı. neyse konu baska yerlere kayıyoo Tongue
Kullanıcı avatarı
ihsan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ihsan ACAR
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia special 1.4 16v 101hp

İleti firarim19 » 22 Mar 2007, 20:31

Kardeş bak elektronik teknikeri konuşuyor dinle :D

Haklısın o kadar para bence de fuzuli. Dediğin modele eş değer daha ucuz teypler de var , çıkışını bilmiyorum ama minton'un belki stereo 20 W entegre kullanmış olabilirler.

Benim aracımı aldıgımda üzerinde gerçekten güzel bir teyp  vardı uzaktan kumandalı falan dayanamadı benim hor kullanmama yeni teyp almam farz olmuştu. Gittim 20 ytl ye digital göstergesi olan , 7 band eklayzerli , cd in li , radyo kasetçalar aldım. İçerisinde mono 10 w amfi devresi vardı. Bu devreyi iptal edip içerisine 50 W stereo amfi devresi yarleştirdim. Nornalde aracta mp3 player kullanıyorum ses kalitesi olarak ve kullanım rahatlıgı olarak en klas yol budur. Sende eğer mp3 playerin , diskmanin hatta cep telefonun varsa bu dediğin teybi alıp cd inden ses sinyalini girerek dinleyebilrisin. Çıkış az gelirse uygun yollu bir amfi bağlarsın. Merak etme seste bozukluk, cızırtı ,bogukluk vs asla olmaz cd in kullanımında.

Cd çalar teypler güzel ancak en baba markalar bile zaman içinde atlama takılma vs yapabilir. Ben elektronikçi olarak güvenmem dediğim gibi elktronik depolama birimli aygıtları kullanırım ses kaynağı olarak.

Kolay gelsin
93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI
15 Rapid Spaceback 1.2 MPI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Rapid Spaceback 2015

İleti kerdeme » 23 Mar 2007, 10:25

kerdeme
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kerdeme » 23 Mar 2007, 10:26

herkese teşekkürler..
çakmak girişiyle ilgili düşüncesi olanlar da yazarsa sevinirim..
kerdeme
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti saho22 » 13 Tem 2008, 21:55

hiç bir şey olmaz aynı şekılde bende kucuk araç dolaplarından  kullanıyorum ve hıc sorun yasamadım
saho22
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti usta » 13 Tem 2008, 22:10

slm arkadaşlar size bir ürün tavsiye edeyim teybiniz ne marka olursa olsun ama radyosu iyiyse mesele yok yazdıgım adresten ürünü inceleyebilirsiniz mp3 çalara ve müzik keyfine servet ödemenize gerek yok lütfen adresi inceleyin bana hak vereceksiniz bende aynı ürün var cok memnunum hemde uzaktan kumandalı http://www.salmanbilgisayar.com.tr/inde ... t&pid=4966    umarım cok memnun kalacaksınız uzun yolda da bir harika usb bellek veya sd card a  1gb 2gb 4gb müziginizi yükleyin radyo kanalını ve mp3 teki kanalı radyonun boş bi kanalına ayarlayın hepsi bu kadar arac cakmaklıgına takılarak kullanılıyor mütiş bi alet saygılarımla
usta
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti usta » 13 Tem 2008, 22:15

usta
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilk aşk » 13 Tem 2008, 23:50

mp 3 çalar al kardeşim yaklaşık 200 ytl ye buzlıuk ile mp 3 çaların alakası yok rahatça kullanabilirsin
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti nolies » 14 Tem 2008, 12:28

Madem ankaradasın maltepe pazarına bir uğra bence. 40-50 ytl ye mp3 çalarlı ikinci el oto teybi bulursun.
ben bir tane aldım trident marka usbli kart girişli. 50 ytl ye. çok da memnunum.

aldığım yerde sıfır kumandalı aux girişli kamosonic vardı. direkt 100 ytl dedi. 80 e falan alınabilir pazarlıkla. sıfır isterim dersen.

kasetli teyp adaptör felan öyle şeylerle uğraşma.

ikinci konuda ben de çakmak girişinden hem ufak buzdolabı kullanıyorum hem de su kaynatıcısı kullanıyorum. şimdiye kadar bir sorunla karşılaşmadım. ama her ihtimale karşı bir 15 amperlik bir sigorta bulundur yanında.  çünkü sigortası atarsa stoplar dörtlüler korna ve iç lamba da çalışmaz.

senin araçta soldan ilk sigortadır.  daha yeni modellerde ise soldan 9 uncu sigorta.
nolies
CLASSIC
CLASSIC

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir