yağ kokusu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

yağ kokusu

İleti LİNO » 30 May 2009, 23:45

arkadaşlar aracım 93 favorit LPG li 1000 km de 1 litre yağ yakıyor sanırım sekman istiyor.egzozdan beyaz mavi duman atıyor.ancak benim asıl sorum uzun yola çıkınca camı bir parmak kadar açtığımda içeriye yoğun yağ kokusuna benzer koku doluyor.Bu normalmidir yoksa başka bir sorun olabilirmi. konu ile ilgili bilgisi olan arkaşlar paylaşırsa sevinirim şimdiden teşekkürler

LİNO
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti LİNO » 30 May 2009, 23:56

arkadaşlar ikinci sorumda piston gömlek segman değişiminde rektefiyeciye gitmesi gerekiyormu? yanlız silindir üst kapağından bahsetmiyorum onu bir kaç ay önce yaptırmıştım. Angry  geçen gün rast gele bir ustaya fiyat sordum motor yaptırmak için o bana bu arabalar motor için rektefiyeye gitmesinin gerek olmadığını söylemişti....teşekkürler..
LİNO
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gokyuzu70 » 31 May 2009, 00:27

[quote="LİNO"]arkadaşlar ikinci sorumda piston gömlek segman değişiminde rektefiyeciye gitmesi gerekiyormu? yanlız silindir üst kapağından bahsetmiyorum onu bir kaç ay önce yaptırmıştım. Angry  geçen gün rast gele bir ustaya fiyat sordum motor yaptırmak için o bana bu arabalar motor için rektefiyeye gitmesinin gerek olmadığını söylemişti....teşekkürler..[/QUOTE]  LOLLOLLOLLOL benımkıde yakıyor skoda yag yakıyor bence her gordugum skoda yag yakıyor bılmıyorum artık
gokyuzu70
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti LİNO » 31 May 2009, 00:51

haklısın galiba ancak camı araladığımda içeri dolan koku çok rahatsız edici
LİNO
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sonertevfik » 31 May 2009, 00:59

[quote="LİNO"]haklısın galiba ancak camı araladığımda içeri dolan koku çok rahatsız edici[/QUOTE]

Bende 6 sene 93 Favorit LX kullandım ve kullandığım süre içerisinde böyle bir kokuya rastlamadım... Sana tek tavsiyem sitedeki İzmir'li kardeşlerimizden sor soruştur ve İzmir'de çok iyi bir Skoda servisine git... Birde bu konu ile ilgili AhmetH kardeşimizden ve Sainz (Uğur abimizden) fikir alabilirsin.. Teknik bilgileri çok iyidir...
BİZ OSMANLIYIZ... ÇOK ÖZLÜYORUZ...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Soner Tevfik
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Felicia GLX-İ

İleti LİNO » 31 May 2009, 01:36

sn soner tevfik hararet göstergesinin tam 90 derece acı ile görünmesi normalmidir
LİNO
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sonertevfik » 31 May 2009, 09:34

Bizim aracımızın hararet göstergesi tam alt ayrım çizgisinin ortasında duruyordu. alt kırmızı çizginin hemen üstünde
BİZ OSMANLIYIZ... ÇOK ÖZLÜYORUZ...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Soner Tevfik
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Felicia GLX-İ

İleti turuncuklu » 31 May 2009, 11:49

Üstatlar daha iyi bilir ama arabanın yağ yakması iyi değil diye biliyorum.
turuncuklu
Yeni Üye
Yeni Üye

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir