forman lx (hidrolik direksiyon)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

forman lx (hidrolik direksiyon)

İleti reis54 » 24 Mar 2007, 00:55

öncelikle böyle bir sitenin var oluşu benim için güzel oldu.. kuranlardan Allah razı olsun.. ben 1993 model forman lx 110 bin km de (orjinal km) araç aldım.. aracımın rengi de yıldız mavi.. aldığım gibi hemen lpg taktım (Landirenzo marka) yakıtından memnunum. (lpg bu güne dek hiç takılmamış) benim sorunum bu güne dek hep hidrolik direksiyonlu araba kullanmış olmam.. bu aracıma hidrolik direksiyon yapılabilirmi.. ön camları otomatik yapabilirmiyim ve merkezi kilit takabilirmiyim.. bilgilendirirseniz sevinirim.. bu arabayı sevdim galiba..

reis54
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 24 Mar 2007, 02:25

aramıza hoşgeldiniz..1Clown
hayırlısı olsun öncelikle hidrolik direksiyon biraz pahalıya maal oluyo o farkı arabanın üstüne verseniz hidrolik direksiyonlu araç alırsınız yanlış anlamayın biraz pahalı tutuyo merkezi kilit taktırmnızı tavsiye ederim sorunsuz ve rahat oluyo (favorite taktırmıştım ben) sitemizde firarım19 nıcklı arkadaşımız yanılmıyosam camları elektirikli camdı bilgi alabirsiniz tekrar hayırlısı olsun kazasız belasız..! Smile
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti YUNUS » 24 Mar 2007, 13:50

öncelikle hoş geldin benim bir önceki otomobilim renoult 12 idi bende özenip camlarını otomatik yaptırmıstım ama hem düzgün verim alamamıstım hemde cok masraflı olmustu ama senin arabada nasıl olur bilmiyorum ayrıyeten minik  arkadasında dedigi gibi farkını vererek baska araba alsan daha iyi olur... ama yinede kendi kararın saygılar
YUNUS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti driver » 24 Mar 2007, 14:32

Merkezi kilit 85 YTL ye mal oluyor.Bu da işçiliği uzun sürdüğü için.Kapıların içine takılacak motorların adedi 10 ytl zaten:) benim aracım merkezi kilit ve alarm barındırıyor.gayet memnunum.
Otomatik cama gelince motor markası olarak bosch tercih edersen,senin için çok daha iyi olacaktır.zaman zaman sıkışma,zorlama problemleri yaşamazsın.bir de elektrik kablolarını ince çektiklerinde camın hareket hızı oldukça düşüyor.bunlara dikkat edildiğinde hoş ve rahat oluyor.Şahsen otomatik camdan da memnunum.

Hidrolik direksiyona gelince bu o kadar da maliyetli bir iş değil.Yani üzerine koyacağın parayla yeni bir araç alamazsın,belki tofaşın hd olanları olabilir:)

Ustan varsa hidrolik direksiyon tertibatını malzemelerini aldığında aracına rahatlıkla monte edebilir.

Hayırlı olsun..

driver
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti reis54 » 25 Mar 2007, 03:04

ilginize gerçekten teşekkür ederim sağolun.. bir de bu gün fabrikada bir arkadaşım tüp takmasan iyi olurdu dedi.. aleminyum motor olduğundan sürekli conta yakarmışım bu doğrumudur??
reis54
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alwaysloser » 30 Mar 2007, 20:59

slm size şöyle bi tavsiyede bulunayim elektrikli camlar 250-300 adanada hoş olur doğrusunu söylemek gerekirse mer. kilit ve alarm bende de var çok ta güzel oldu hidrolik direksiyona gelince şu arabayı alırsan (renault 21 optima-manager-concorde ) küçük motordan büyüğüne göre sıraladığım bu araçlar hem çok ucuz hemde istediğin herşey var bak sayayım
1-yol bilgisayarı

2-hidrolik direksiyon (2005 megane kadar rahattir)

3-klima

4-4 cam otomatik

5-mer. kilit(fabrikadan çıkış)

mercedes kadar konforlu ve rahat bi arabadır ben çok istiyorum inşallah alacağım bi tane fiyatına gelince 95 model concorde 5.5 bin ytl bu saydığım özellikler 91 den itibaren var neden ucuz dersen makam arabası kadar konforlu ve rahat demiştim yani makam arabası sayılır parçaları normal arabalara göre bayağı pahalı yani özen göstermek gerekiyor bu arabalara  bide optima 1400,manager 1690,concorde 2000 motor
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti weys » 02 Haz 2007, 16:32

Crylpgli araçlarda conta yaktığı doğrumu
weys
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti driver » 02 Haz 2007, 23:50

alwaysloser ;
Tavsiye ettiğin concorde ve manager  bu araçların parçalarının yan sanayisi yok.yani bir brodway,europa,clio gibi bulamazsınız.

O araçları o fiyatlara satmalarının sebebi de parça ve servis olayıdır zaten.1 farına 500 ytl verdikten sonra araç 5,5 olsa ne olur değilmi?

Bence tavsiye bile etmeyin,alanın elinde kalır,başına bela olur bu araçlar.
driver
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alwaysloser » 03 Haz 2007, 19:53

dediğiniz tabiki doğru ama yeterince temizi bulunur ve temiz kullanılırsa sorun olmaz diye düşünüyorum yinede yazdıklarıız için teşekkürler
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti kemalyazici » 08 Şub 2010, 05:24

lpg ile contanin ne alakasi var anlamadim. conta hararet yapinca yanmiyormu? lpg hararet nedenimidir ?
Kemal Yazıcı
93 Forman Lx
Kullanıcı avatarı
kemalyazici
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kemal Yazıcı
Nereden: Ankara
Arabanız: skoda forman lx

İleti xxxx44 » 08 Şub 2010, 09:49

ben gecenlerde yaktım bu havalrda nasıl becerdıysem radyatordeki hortum delinmiş su bitmiş antifilirzli su yaga karışinca yag yogurtgibi ama bır duman cıklıyo eksozda gözmenizlazım conta masrafı işçilikle beraber 250 ama ama daha cok iş üstüne iş cıkarırsa 500 patlıyo bana 500 patladı gecenlerde saygılar.

xxxx44
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakan48 » 08 Şub 2010, 11:32

[quote="kemalyazici"]lpg ile contanin ne alakasi var anlamadim. conta hararet yapinca yanmiyormu? lpg hararet nedenimidir ?[/QUOTE]

Evet Lpg li Araclar Daha Çok Isınır ve conta yakma nedenidir.Ama

Daha Büyük petekli Bir radyatör Takarak Bu Problem çözülebilir.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti kemalyazici » 12 Şub 2010, 03:11

lpg kullanmıyorum böle seyleri duydukca. tesekkurler cevap için.
bugun salıncaklar, rotiller , lastikleri değiştirdim hidrolik direksiyon kadar yumuşak oldu. bilginize :D
Kemal Yazıcı
93 Forman Lx
Kullanıcı avatarı
kemalyazici
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kemal Yazıcı
Nereden: Ankara
Arabanız: skoda forman lx

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 22 misafir