Arkadan gelen ses

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Arkadan gelen ses

İleti borki » 09 Haz 2009, 11:54

Selam arkadaşlar 93 model favoritim var. arka taraftan çok ses geliyor ses bozuk yollarda daha çok artıyor ama düz kaymak gibi yolda az da olsa ses devam ediyor. takur tukur şeklinde bir sesbu. Acaba neyden şüphelenmem gerekiyor ilk gittiyim tamirci hemen amortisörler gitmiş değişmesi lazım dediğinde değiştimelimiyim.

borki
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 09 Haz 2009, 16:30

1- Amortisörler ömrünü tamamlamış olabilir.
2- Amortisörlerde sorun yoksa bile amortisör takozları artık iyice ezilmiştir.

3- Arka dingilin şaseye bağlandığı kısımdaki lastik burçlar eskimiştir ve dingilin sağa sola oynamasına neden oluyordur.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti borki » 12 Haz 2009, 19:04

teşekkür ederim dostum bunları dikkate alacağım.
borki
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti orthosis » 17 Haz 2009, 04:08

formanlarda arkadan gelen tok sesler süspansiyondan olabileceği gibi bagaj kapağından gelme ihtimali yüksektir. bagaj kapağındaki kilit karşılığı demirin plastik tabakası zamanla eriyor. buda bagaj kapağının sallanmasına neden oluyor. bu olay muazzam ses yapar. çözümü ise bağaj kilit karşılığındaki demire yarım santim kalınlığında elektirk bandı sar o zaman geçer. birde bagaj kilit mekanizmasının iki adet vidasını iyicde  sık.
orthosis
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Isparta
Arabanız: skoda fabia I-skoda felicia 1.6

İleti borki » 23 Haz 2009, 15:22

[quote="orthosis"] formanlarda arkadan gelen tok sesler süspansiyondan olabileceği gibi bagaj kapağından gelme ihtimali yüksektir. bagaj kapağındaki kilit karşılığı demirin plastik tabakası zamanla eriyor. buda bagaj kapağının sallanmasına neden oluyor. bu olay muazzam ses yapar. çözümü ise bağaj kilit karşılığındaki demire yarım santim kalınlığında elektirk bandı sar o zaman geçer. birde bagaj kilit mekanizmasının iki adet vidasını iyicde  sık.[/QUOTE]

Evet dostum dediğin gibi bagaj kapağından çıktı ses. Bagaj kapağının karşılığını kaynak yaptırdım tekrar ses kesildi.
borki
Yeni Üye
Yeni Üye

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 23 misafir