Merkezi Kilit Montajı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Merkezi Kilit Montajı

İleti xufuk » 09 Haz 2009, 22:49

Arkadaşlar 93 Model Lx Aracımda Merkezi Kilit yok Anahtarlada Her seferinde Birileri Binerken Herkeze tek tek Kapı Açmak Çok Zor Oluyor..
Geçen Gün Merkezi Kilit fiyatı sordum Bir parçacıya 65 TL dedi Uygun Geldi Kit Halinde Beyni Motorları vs.. Ama Montajı Kafamı Karıştırdı Bizim Kapı içleri Bu motorlara uygunmudur Kapının sağını Solunu Delip Murdar etmesinler..

Daha önce Montaj Yaptırtan Arkadaşlar varsa Tecrübelerini Paylaşa Bilirlermi Eksileri Artıları Nelerdir. Şimdiden Teşekkürler..

Bide Otamatik Cam Yapmak istiyorum Bu olaydada tecrübesi olan arkadaşlar varsa sevinirim En çok Merak ettiğim Kontrolleri cam kontrollerini nereye Montajlıyoruz Kapı kollarınamı Yoksa Küllük iptal mi ediliyor ? Varsa resimli Bir Açıklama Çok Makbule Geçer..

xufuk
CLASSIC
CLASSIC

İleti xufuk » 09 Haz 2009, 23:29

Formda biraz araştırdım Ön Kapı Motorları Montajı Sorun Yaratmıyormuş Ama Arka Kapılarra Motorları Uydurmak zor Olabilirmiş.
Beynide Direksiyonun Altına Takılıyormuş Ordan Geçen Sinyal Kablolarıyla Dörtlü Falan OlaBiliyomuş Acaba HEm Alarm Hemde Merkezi Kilit Olan Bİr Beyin Varmıdır Öyle Birşey Taksam?
xufuk
CLASSIC
CLASSIC

İleti sonertevfik » 10 Haz 2009, 02:08

Ufuk kardeşim, 6 sene favorit LX kullanan birisi olarak, (hevesini kırmak istemezdim ama) bu iki işlemide hiç tavsiye etmiyorum. Her kapının kilidini elinle aç, camları mekanik kol ile aç, fakat bu işlere girme, başını ağrıtma, paranı boşa harcama... Yinede son karar senin tabiki...
BİZ OSMANLIYIZ... ÇOK ÖZLÜYORUZ...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Soner Tevfik
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Felicia GLX-İ

İleti hetepe » 10 Haz 2009, 10:07

Ayrıca 65 tl pahalı,  bu kitler 30 tl civarında hem de uzaktan kumandalı...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti xufuk » 10 Haz 2009, 21:17

[quote="sonertevfik"]Ufuk kardeşim, 6 sene favorit LX kullanan birisi olarak, (hevesini kırmak istemezdim ama) bu iki işlemide hiç tavsiye etmiyorum. Her kapının kilidini elinle aç, camları mekanik kol ile aç, fakat bu işlere girme, başını ağrıtma, paranı boşa harcama... Yinede son karar senin tabiki... [/QUOTE]

Favoritlerde  Nasıl Bir proglem oluşuruyor Mekanikmi Yoksa Elektirik Tesisatından Kaynaklımı?

Belkide daha önce Kullandınız Kit düşük Kaliteli idi !
xufuk
CLASSIC
CLASSIC

İleti copyright5 » 11 Haz 2009, 15:57

ben kullanıyorum merkezi kilit ve otomotik camı favoritimde herhangi bir problemim yok sadece uzaktan kumandası yok o da takılıyormuş bakıcam onda ; kısaca sı bende bir problem yok 1 seneyi geçti hal kullanıyorum ! 
copyright5
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti royal » 11 Haz 2009, 18:13

[quote="xufuk"][quote="sonertevfik"]Ufuk kardeşim, 6 sene favorit LX kullanan birisi olarak, (hevesini kırmak istemezdim ama) bu iki işlemide hiç tavsiye etmiyorum. Her kapının kilidini elinle aç, camları mekanik kol ile aç, fakat bu işlere girme, başını ağrıtma, paranı boşa harcama... Yinede son karar senin tabiki... [/QUOTE]

Favoritlerde  Nasıl Bir proglem oluşuruyor Mekanikmi Yoksa Elektirik Tesisatından Kaynaklımı?

Belkide daha önce Kullandınız Kit düşük Kaliteli idi !
[/QUOTE]

ufuk bende sana katılmıyorum benim 94 lx e iki yıl oldu merkezi kilit alarm taktırdım yaklaşık bir yıldırda ön camları otomatik yaptırdım herhangi bi sorunla karşılaşmadım. gayet güzel çalışıyorlar. çok büyük bi rahatlık kesinlikle tavsiye ederim.
royal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 12 Haz 2009, 11:25

Ben de arkadaşımın R9 spring'ine komple U.K. merkezi kilit (30 TL) ve 2 ön cama elk. cam motoru (90 TL) taktım.Şu ana kadar sorun çıkmadı, hâla kullanıyor.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti ersinn » 12 Haz 2009, 12:42

ben kendim taktım çok kolay şu ana kadar bir problem çıkmadı hatta sonradan uzaktan kumandasını değiştirdim şimdi bagaj kapağınıda uzaktan kumanda ve boş olan düğmelerden birine taktığım butonlada açabiliyorum (korkarak değil cesaretle yaklaş) başarıda gelir o zaman esenler veya topkapıya yakınsan hallederiz bu arada basit aç kapa özellikli merkezi kilitler aksarayda 25 ytl den başlar ama motorlar bana sağlam gelmedi en iyisi değişik yerlerden fiyat almak ve kutu içindeki parçaları dikkatlice kontrol etmek ve sağlam olanı almak
ersinn
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti e_r_c_i_006 » 12 Haz 2009, 16:42

benim favoda merkezi kilit ön camlar aldığımda var idi. Ama ön cam otomatiği orjinal gibi olmuyor biraz yavaş ve zorlanıyormuş gibi çalışıyor Cry
e_r_c_i_006
CLASSIC
CLASSIC

İleti copyright5 » 12 Haz 2009, 17:34

[quote="ersinn"]ben kendim taktım çok kolay şu ana kadar bir problem çıkmadı hatta sonradan uzaktan kumandasını değiştirdim şimdi bagaj kapağınıda uzaktan kumanda ve boş olan düğmelerden birine taktığım butonlada açabiliyorum (korkarak değil cesaretle yaklaş) başarıda gelir o zaman esenler veya topkapıya yakınsan hallederiz bu arada basit aç kapa özellikli merkezi kilitler aksarayda 25 ytl den başlar ama motorlar bana sağlam gelmedi en iyisi değişik yerlerden fiyat almak ve kutu içindeki parçaları dikkatlice kontrol etmek ve sağlam olanı almak[/QUOTE]

benimde aklımda merkezi kilide uzaktan kumanda taktırmak ama zaman yok ayrıca bi şi sorcam ersinn arka bagaj kapağına içerden açma düzeneği nasıl yapılıyor ?  baya bi kolaylık olur in anahtar ile aç derdinden kurtulurus :)
copyright5
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti keceli » 13 Haz 2009, 23:48

[quote="ersinn"]ben kendim taktım çok kolay şu ana kadar bir problem çıkmadı hatta sonradan uzaktan kumandasını değiştirdim şimdi bagaj kapağınıda uzaktan kumanda ve boş olan düğmelerden birine taktığım butonlada açabiliyorum (korkarak değil cesaretle yaklaş) başarıda gelir o zaman esenler veya topkapıya yakınsan hallederiz bu arada basit aç kapa özellikli merkezi kilitler aksarayda 25 ytl den başlar ama motorlar bana sağlam gelmedi en iyisi değişik yerlerden fiyat almak ve kutu içindeki parçaları dikkatlice kontrol etmek ve sağlam olanı almak[/QUOTE]

Evet katılıyorum cesaretli yaklaş, bende kendim taktım tamam arka kapılar ön kapılar kadar rahat olmadı ama imkansızda değiller. 1 yıla yakındır sorunsuz kullanıyorum. Ama ersinn kardeşim bagaj kapağı için nasıl bir yol izledi merak ediyorum doğrusu keşke anlatsada bizde yapsak.

Birde bu günlerde 4 camı otomatik yapmaya uğraşıyorum. Kullandığım motorlar peugeot 206 nın kiler. Bunlar çok güçlüler. kendim monte ediyorum. sağ kapı bitti gibi, bu gün anahtarlarını aldım salı günü sanırım ön kapıları bitirebileceğim. Resimlemeye çalışaçağım...

Yaşasın kendi işini kendi yapanlar...Smile

keceli
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti xufuk » 14 Haz 2009, 21:38

Bagaj olayı :benimde ilgimi çekti Bide Bazı arkadaşlar uzaktan kumanda olmadan Kullandıklarnı yazmışlar favonun Neresine Montajlanıyor kumanda kolları özellikle Cam otamatikleri Küllük Yerine mi acabaYoksa Kapı Kollarınamı ?

xufuk
CLASSIC
CLASSIC

İleti kemaI » 15 Haz 2009, 12:17

4 ay önce bende taktırdım, sorunsuz çalışıyor. Arka kapılara takılan mekanizmanın iyi konumlandırılması ve bütün kilit mekanizmasının yağlanması gerekli.
kemaI
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti xufuk » 15 Haz 2009, 21:49

Kilit Mekanizmasının yağlanması için WD 40 Uygunmudur arkadaşlar Hem pas sökücü hem yağlayıcı yoksa gres yağımı ?
xufuk
CLASSIC
CLASSIC

İleti keceli » 15 Haz 2009, 23:57

[quote="xufuk"]Kilit Mekanizmasının yağlanması için WD 40 Uygunmudur arkadaşlar Hem pas sökücü hem yağlayıcı yoksa gres yağımı ?[/QUOTE]

En mükemmeli o. Demire metale plastiğe her şeye kullanabilirsinThumbs%20Up
keceli
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti nolies » 16 Haz 2009, 10:16

İçerden bagaj açma mekanizmasının nasıl yapıldığını zamanında volkan isimli bir arkadaşımız yapmış ve paylaşmıştı. ben de bir ara yaparım diye bilgileri saklamıştım. uygulamak bana nasip olmadı umarım sizin işinize yarar:

Arkadaşlar baya zor oldu ama başardım sonunda. İlk başta arkadaşın dediği gibi çelik tel ile yapmayı düşünüyordum fakat kilit mekanizmasının açılan kapıda olması işi bozdu iyikide bozmuş sonra aklıma merkezi kilit motorları geldi bir tane bulup denemeler yaptım daha sonra resimlerde görüldüğü üzere montaj yaptım. ve şuan çok güzel çalışıyor. yapmak isteyenler için malzemeler:
1 adet kilit motoru
10-15 cm lik orta sertlikte tel
4-5 metre 0,75 çiftli kablo
1 adet bas-çek anahtar (yani basıldığı zaman akımı geçiren çekince kesen)

Nasıl yaptığıma gelince biraz eziyetli ilkönce bagaj döşemesini tırnaklarını kırmadan çıkarmak gerekiyor daha sonra diğer kabloların yanından tavan döşemesinin altından oradanda sol arka kapının yanından kapı fitillerinin altından geçirip göğüsün altına getirdim daha sonra direk aküden kablo çekip bir bas-çek anahtara bağladım yalnız herhangi birşeyi çıkartırken dikkat edin çok kolay kırılıyorlar özellikle tırnaklar. Daha sonra kilit mekanizmasında çok basit kısa bir mil var o mili sağa doğru çekince kilit (anahtarla açılıp çevrilen) açık olsun olmasın kilidi açıyor. Onun uç kısmına, bağladığım tel çıkmasın diye plastik bir parçayla sabitledim (uyan bir sekman da olabilir). Kilit mekanizmasının yan tarafındaki delikten teli geçirip bahsettiğin mile kanca yapıp sardım telin diğer ucunuda motorun ucuna bağladım telin orta sertlikte olması önemli yumuşak olursa motor çalışırken teli açabilir sert olursada teli eğip bükmek çok zor olur. En son olarak da motorun mesafesini ayarlayıp vidaladım. (Döşemenin altına koymayı planlıyordum ama olmadı) Yalnız motoru bağlarken motorun ucundaki körüklü olan kısmın açık(uzun) olması gerekir. Sanırım bunları yaptım. yapmak isteyenlere kolay gelsin çok işime yarıyor.

nolies
CLASSIC
CLASSIC

İleti keceli » 16 Haz 2009, 11:00

Evet bunu görmüştüm, iyi bir çalışma olmuş.Clap
Ama şahsen benim tarzım değil, neden mi?Smile

Ben olsam kilit motorunu muhakkak görünmez bir yere koyardım. Koymalıyım yani.

Bakalım şu camları bitireyim de sıra ona gelecek...

İnşallah o zaman detaylarıyla paylaşırızWink
keceli
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 25 misafir