hararet normaldi ama conta yaktı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

hararet normaldi ama conta yaktı

İleti akasya& » 13 Haz 2009, 05:19

Winkarba ile ilerledikten sonra 60 km yol yaptm ve arbayı yolda dinlendirdim ama hararet gösgergesi normaldi anlıcanız hararet yoktu sonra 2 saat sonra yenden ilerledim ve 15 20 dakka sonra arbayla ilerlerken  hararet yaptı bayır asagıya iniyordum sonra hafif rampa cıkacaktım hararet cıktı sonra işe bir baktım olan olmuş conta yakmış silindir kapagı catlamış hararet göstergesi normal gözükyor ben nasıl oldugunu anlamdım zorlamada yapmadım arba bide yeni bakımdan cıkmış yeni conta yemiş bi anda nasıl oldu hararet normal emanet aldım saybi ni ardım bin arbaya gel dedi ben de dedim bu motorda bir sey var bira calıştırdım sonra istop ettim
saybi diyor bide bana ben sona dayali yürüttüm bişey olmadı diyor bende hararet normaldi nasıl conta yakıp silindir kapacını catlatıyo anlamadım önceden catlak mı vardı diye düşünüyorum bilen bir kişi bu konuda cevap yazarsa sevinirim

akasya&
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sonerx » 13 Haz 2009, 14:07

Kardeş yazında imla hatası çok olduğundan tam anlamadım.Ama üst kapak taşlanmasında tam düzgün (mastarla yapılır)olmamışsa yine conta yakar.
Ayrıca müşür fan 62-88 olsun ,termostat arızalı olmasın.
Bu ustalar adamı USTA eder!
Kullanıcı avatarı
sonerx
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yaşar balcı(soner)
Nereden: Trabzon
Arabanız: Hyundai Getz 1.5 CRDİ 2006

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir