koltuk temizliği(?)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

koltuk temizliği(?)

İleti Tenormen » 17 Haz 2009, 21:31

Arkadaşlar okul bitti arabayla ilgili birkaç operasyon yapcam (93favorit)
koltuklar çok kirli kılıfla kullanıyorum,ıslak temizlik yapacak makina yok
koltukları söksem hortumla güzelce yıkasam deforme olurmu?
yapan varmı?  yorumları bekliyorum,saygılar...

Tenormen
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpino » 17 Haz 2009, 23:50

halı döşeme şampuanları var piyasada satılan. sadece köpük kısmı kullanılan. onları öneririm. köpüğü ile koltuğu iyice siliyorsun sonra kuruduktan sonra bir elektrikli süpürge ile (el tipi de olur) koltukları süpürüyorsun. koltuğu ıslatırsan ne minderlerinde ne kumaşında hayır kalır.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti elemsi » 18 Haz 2009, 00:00

sakın hakkından gelemezsin bir daha ...halı yıkama makinesi eski meski bulursun daha geçen ay 20 liraya iş görecek makine buldum .... eski meski ...bit pazarı gibi yerlerde bulursun ... ben hurdacıdan aldım çalısıyor ...iş görüyo biraz fazla bağırıyo o kadar ...
elemsi
CLASSIC
CLASSIC

İleti feliciaZK » 18 Haz 2009, 04:44

KOSLA VENİSH LEKE ÇIKARICIYI SULANDIRARAK SİL
ÖNCE BİR KENARINDA DENE  YENİ GİBİ OLUYOR

feliciaZK
CLASSIC
CLASSIC

İleti efsanea_06 » 18 Haz 2009, 10:57

bizim arkadaş koltukları söküp balkonda hortumla yıkadı tertemiz oldu ama 2-3 haftada ancak kuruyabiliyor
efsanea_06
CLASSIC
CLASSIC

İleti keceli » 18 Haz 2009, 12:35

Ben yaptım olduSmile
Koltukların orjinal döşemesi de tıpkı üzerine takdığın klıflar gibi çıkabiliyor.

Onları söktüm makinada yıkadım. Süngerlerinide yıkadım, duruladım ancak satrüfüjlü bir makinada sıkılması gerekiyor ki erken kurusun, bunun için yakındaki bir çamaşırhaneden, halı yıkamacısından yada kuru temizlemeciden sıkma makinasını kullanmak için yardım alabilirsin belki evdeki makinadada sıkılabilir ama bunun için dikkat gerekiyor çünkü balans ayarı gerekiyor dengesiz gelirse makina yürür. Aslında buda başarılabilir kısa devir aralıklarıyla ac-kapa yöntemiyle önce kısa kısa sıkıp suyun ağırlığı atılınca tam devirde sıkılabilir o zaman ağırlık hafiflediği için yük dengesizliği olmaz.

Tüm bunları sökünce geriye zaten ön koltukların demirleri ve alt döşeme kalmıştı. baktım ki koltuklarda 4 civataya bakıyor onlarıda söktüm, sonra alt döşemeyi ve bagaj döşemesinide söktüm gittim oto yıkamacısına verdi basınçlı suyu  yarım saat içinde de kurudu, pırılpırıl oldu arabanın kokusu değişti.

Ben yaptım çokda güzel olduThumbs%20Up
keceli
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti dozer66 » 23 Haz 2009, 14:00

Keçeli kardeş maşallah valla elinden iyi geliyo bu işler, geçen ki sinyal kolunuda fotoğraflarla anlatarak yapmışsın valla bakarken bile kendim yapmış gibi keyf aldım. Bende Ankarada ikamet ediyorum,  tanışsak ne iyi olur, belki bizede faydan olur. Ne dersin kardeş?Clap
dozer66
Yeni Üye
Yeni Üye

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 28 misafir