Ön Çamurluğa Davlumbaz Montajı ?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Ön Çamurluğa Davlumbaz Montajı ?

İleti xufuk » 18 Haz 2009, 21:31

Arkadaşlar aracımı alalı Yaklaşık 1 ay Kadar oldu. Daha Hiç Dikkatimi Çekmeyen Olay Ön Çamurlukların Altındaki Davlumbazların Olmayışı Araba Çok Boş duruyo Çiftini Sordum 30 TL

Ama Kafama Takılan olay Montajını Ben Becere bilirmiyim Daha Önce Söküp Takan Arkadaşlar Yardımcı olabilirmi bana.

Bide Benden önceki Sahibi 14 inç Cant takmış Lastik ölçülerim 170/65-14 Acaba Tekerlekler Sürtüyo Diyemi Söktü Davlumbazları Sonuçta Bir boy büyük cant var.

Davlumbazların olmamasının Ne gibi zararı olabilir Benim Bildiğim Rüzgar sülkülasyonu iyi olmaz alttan geçen rüzgar çamurlukta takılır Yağmur yağdığında Çamurlukların Çabuk Çürümesine Ve Motor Kısmına Daha Fazla Su almasına Neden Olur.

Elinde Resim olan Arkadaşlar varsa Süper olur..

xufuk
CLASSIC
CLASSIC

İleti alpino » 18 Haz 2009, 21:43

favoriti geç felicialarda bile ön çamurlukta davlumbaz yok. içeri baktığın zaman sis farlarının bağlantıları fln görünür.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti xufuk » 18 Haz 2009, 21:59

ewt çamurlukla şasi arasındaki çita bile belli sis farları favolardada gözüküyo ama satılan bir şey çifti 30 TL ve Dikkat ettim çoğu Favoda var sonradan çıkarılanlarda var tabiki ama ben 30 TL verip takmak istiorum montajını ben yapa bilirmiyim merak ettiğim bu
xufuk
CLASSIC
CLASSIC

İleti copyright5 » 18 Haz 2009, 22:29

ben dediğin yaptım arkadaşım kendim beceremedim kıyıları kırıldı bence kaportacıya götür taktır sağlam ve sağlıklı olur 
copyright5
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti xufuk » 18 Haz 2009, 22:41

Yani bizim yapa bileceğimiz bişey değil... Acaba Montajı yaparken Tekerlekleri söktünmü sökmessen başaramazsın bu işi !
xufuk
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 18 Haz 2009, 22:55

tekerleri sökmek yeterli olmayabilir, birazda aracın yüksek olması gerekir, krikodada inanılmaz ötesi sakat bir durumdur denemeyin, tavsiye etmem. lifte alıp takmaya ne alırlar ki en fazla zaten....? 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti seyfi » 18 Haz 2009, 23:40

tekerlekler sökülüyor lifte kalkıyor arac ustalar nerelerinden vidalanması gerektiğini iyi biliyorlar onun icin 30 tl vermişsin 10 tl daha ver uğraşma ben sökene kadar canım cıktı sol catlamıştı tamir etmek icin söktüm takmadım sanaiye gidince usta taktı sağolsun el becerisi isteyen bir uğraş
seyfi
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti keceli » 19 Haz 2009, 00:03

Ben olsam kendim yapardım...Smile
keceli
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti xufuk » 19 Haz 2009, 00:42

Yani becere bileceğin bir iş Değildir Diyosunuz Bir kaportacıya git yaptır.
Halbuki bana Basit gelmişti 5-10 vida okadar Yerine terleştir vidala sıkıca Demek öyle değilmişCry
xufuk
CLASSIC
CLASSIC

İleti keceli » 19 Haz 2009, 11:13

[quote="xufuk"]Yani becere bileceğin bir iş Değildir Diyosunuz Bir kaportacıya git yaptır.
Halbuki bana Basit gelmişti 5-10 vida okadar Yerine terleştir vidala sıkıca Demek öyle değilmişCry
[/QUOTE]

Öyle kardeşim öyle sen sıkma canını, cesur ol, varsa az biraz tornavida tutmuşluğun bitirrisin sen bu işi 5-10 tane bile değil vidası . Topu topu her biri için 3 yada dört tane sac vidası. Sac vidası diyorum çünkü yuva-diş gerekmez bunlar için bas çamurluğa gider anlayacağın. Yapacağın bir şey var belki, bir yardımcı al yanına o tutsun sen vidala, tekeri biraz sağa biraz sola çevire çevire  takarsın tümünü.

Biz Favocuyuz kardeşim arabamızın istediğimiz yeriyle oynaya biliriz, istediğimizi değiştire bilir, zevkimize göre düzenleyebiliriz. Ne elektronik beyni vardır karışsın nede ukala, burnu havada, en ufak bir şeyde servis çağır diyen çok bilmiş bilgisayarı sen ve o çok iyi arkadaş olucaksınız sıkma canını ne istersen o uyum sağlar sana. İşin zevkide burda, kendin yapki sevesin, öyle her eften püften şeye tamirciye gidersen onlar sever seni.

Yaşasın kendi işini kendi yapanlar.

keceli
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti xufuk » 20 Haz 2009, 15:03

Verdiğin cesaret için sağol yoksa umutlarım bayağı azalmıştı Kendi hava filitremi benzin filitremi yağımı suyumu stepnemi değişe bilecek kadar elim anahtar tutuyor yinde beceremezsem götürürüm bir ustaya yapar insan kendi yaptığı iş da içine siniyor ve çok ZEVKLİ açıkçası sadece bir püf Noktası varmıdır bu işe başlamadan önce onu danışmak istemiştim ama beceremiyceğim bir iş olduğunu düşünmeye başlamıştım Sağolasın
xufuk
CLASSIC
CLASSIC

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir