Zor Çalışma ve Düşük Rolanti Sorunu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Zor Çalışma ve Düşük Rolanti Sorunu

İleti xufuk » 08 Tem 2009, 20:38

Arkadaşlar aracım 3-4 gündür kapının önünde yatıyordu bu gün çalıştırıp yolaçıkmak isteim önce yağı suyu kontrol ettim bide kaputu açmışken distirübütör kapanı sildim ve buji kablolarını söküp üfledim bobindekinide.
Kaputu kapattım gazı bir ere pombaladım marşa bastım çalıştı ama çok düşük devir hemen stop etti ikinciyi çalıştırdım birazda gaz verim stop etmesin jigle devre girsin yine stop etti 3-4 kez böyle oldu sonunda ayağımı gazdan çekmeden 200-3000 devirde çalıştırdım ısıttım gazı bıraktığımda normalde 900 devirde sabit dururken 600 devirde çalışıyordu..

acaba bu olay neden olmuşur sorun nedir bilen arkadaşlar varmı şüpem 1-uzun süre çalışmamasından dolayı 2- Dinamodaki distirübütör kablosunda bir temassızlık kıbırdattım için sağ sol yaptım içine baktım oksit vardı biraz..

bobin böyle bir sorun yaparmı temassızlık veya az temasdan dolayı acaba distirübütör kapağımı biraz kıbırddı yerinden söktüğüm gibi taktm 1-2 milim sağa sola gitmiş ola bilir..

v

xufuk
CLASSIC
CLASSIC

İleti xufuk » 08 Tem 2009, 20:48

Acaba yazın otamatik jigle devreye girmiyormu Bozuldumu Dinamo ile oynayarak bozulurmu Devri hiç yükseltmedi hemde her stop ettinde tekrar gazı pompaladım halde (jigleyi devreye soktum halde ).... hiç böyle sorun yaşayan oldumu!!!!!!!
xufuk
CLASSIC
CLASSIC

İleti elemsi » 08 Tem 2009, 22:06

3/4 gün yatmakla yapmamalı...jigle açmamiştır...hava sıcak olduğu için ...
elemsi
CLASSIC
CLASSIC

İleti xufuk » 08 Tem 2009, 22:26

inşallah hava sıcak olduğu için açmamıştır bozuk falan olmasında ir çözümü varmı jigleyi açmanın çalışırmadan önce gazı bir kez pompalıyorum ben
xufuk
CLASSIC
CLASSIC

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 27 misafir