93 forman lx için usta aranıyor...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

93 forman lx için usta aranıyor...

İleti FOR - MEN :) » 14 Tem 2009, 11:19

Selamlar,bu siteyi daha dün keşfettim ki gerçekten sıcacık bir yer..ben 3 hafta önce 93 model bir forman lx aldım tüplü.Artık ben de bir skodacıyım ama ilk arabam,dolayısiyle motora çok aşina değilim henüz..önceki sahibi aracı Kayseri-Ankara arasında kullanıyormuş ve bakımlarını da kayseri de skoda servisinde yaptırıyormuş son bakımını da ben almadan 2 hafta önce yaptırmış ancak bitlis-ahlat'ta görev yaptığım için buralarda bu arabalardan iyi anlayan birisini arıyorum,en başındayken sağlam ellere teslim etmek en mantıklısı...sanayideki ustalara lafım yok ama herbiri kendine has bir arıza buluyor,birine az gelen diğerine çok geliyor.misal kayseri'den getirirken arabayı 770 km yol yaptık 145 tl tuttu gazı,burdaki sanayiye götürdüm bir usta çok dedi diğeri az dedi,bujiler değişecek vs...bu civarda bildiğiniz iyi bir usta var mı?teşekkürler,kazasız sürüşler!

FOR - MEN :)
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hengame » 14 Tem 2009, 11:50

aracın km 188 lira yakmış normal degerlerde ancak eger sorun varsaki buji hava filtresi meksefe platin degişir bakım yapılırsa biraz daha düşer ancak fazla kurcalama derim. 10 kuruş için  masraf yapma bakımlarını yaptır devam et her gittigin usta kendinetabiki kendine iş sana masraf cıkartıcaktır. arabayı kaca aldın ögrenebilirmiyim iyi günlerde kullan
hengame
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti FOR - MEN :) » 14 Tem 2009, 16:46

sağolasın eyvallah.4.900 e kayseri'de aracı teslim aldık,225 TL noter,150 TL sigorta(4taksit)+ 150 TL gaz.maliyeti şimdilik 5.500 TL ye geldi bi de trafikten tescil + plaka değişimi var.Ama onlar ne kadar tutar bilmiyorum.

Arabamda merkezi kilitte var ayrıca,inş yakında fotolarını da eklerim, o zaman daha iyi anlaşılır.

Yeni Üye
Yeni Üye

İleti dejavu » 14 Tem 2009, 17:54

Öncelikle hoşgeldiniz diyorum. Bize göre güzel bir tercih yapmışsınız, Allah kaza bela vermesin. Murat arkadaşın da dediği gibi her usta kendince yorum katar motora ve hiç biri bir diğerinin yaptığını beğenmez. Senin aracının bakımı yeni yapılmış, bence çok da kurcalama. Çok skışmadıkça ustaya gitme. Ki küçük bir şehirdesin ve sınırlıdır gidebileceğin usta sayısı. Biraz formu takip et, muhtemel arızaları hakkında bilgi edin, kafana takılanı sor, herşeyden emin olduktan sonra uğra ustanın yanına.

Yoksa al usta eti senin kemiği benim dersen yandın ki sorma. Usta bir parça ile oynar, her hafta başka bir parça için ziyaret etmek zorunda kalırsın. İşleyen bir düzenekle oynatmak iyi değildir.
dejavu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti FOR - MEN :) » 14 Tem 2009, 21:32

sağolun hoşbulduk..neyse ben aracı kredi çekerek aldım o yüzden çok masraf yapmak istemiyorum ama masraf çıkarmasını da istemiyorum.forumda baya güzel bilgiler var,ben aracın resimlerini çekip eklerim artık zamanla neler yapabileceğim nerede ekonomik yaptırabileceğim konusunda sizlere akıl danışırım.ilginiz için teşekkürler.
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti narec » 15 Tem 2009, 00:18

kardeşim hayırlı olsun aracın .. bende sen gibi kredi çekip mart ayında 92 forman aldım. ufak tefek sıkıntıları var ama idare ediyoruz.

kazasız belasız bin inş. 
BU İMZA MAHKEME KARARI İLE İPTAL EDİLMİŞTİR.

Karar No: 2001 / 154 HP

Yüksek Dağın Karı Çok Olur.
Kullanıcı avatarı
narec
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Sivas
Arabanız: Skoda Forman 135L idi :)

İleti FOR - MEN :) » 15 Tem 2009, 00:35

sağolasın,sen de..
Yeni Üye