Aks Körüğü Patlağı Ve Yağ Sıçratması

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Aks Körüğü Patlağı Ve Yağ Sıçratması

İleti xufuk » 14 Tem 2009, 21:39

Selam Arkadaşlar benim Sorunum Aks Körükleriyle ilgili yardımcı ola bilirseniz Çok sevinirim.
Körükler zaten patlaktı 3' ü Ama patlak olmayan sol teker Şanzıman çıkışında Her yeri yağ yapmış 6 kişiyle 180 km yol yapmıştım yolculuk bitince motoru iyice kontrol ederim yağ su hortumlar vs.. Ve körüğün ordan şanzımana ve çevresine hatta aşada Makas diyolar sanırım yağ zerecikler halinde dağılmış..

işin ilginci körük patlak değil karşısındaki çatlamış sağ taraftaki ama yağ yok teker tarafındakilerde patlak ikiye bölünmüş 6-7 ay önce değişmiştik körükleri Benim sorunum Bu yağ sızıntısı başımı ağrıtırmı Aks kırılır veya başka bişey olurmu bide bu yağ şanzıman yağı ise şanzımanı yağsız bırakıp bozarmı? Böyle kullanmaya devammı yoksa !

xufuk
CLASSIC
CLASSIC

İleti copyright5 » 14 Tem 2009, 22:08

eger akis körükleri yırtık şekilde  kulanmaya devam edersen,
1. akisler yağsız kalıp akisi dağıtır ( tekerlek tarafı için )
2. akisler yağsız kalıp  akisi dağıtır + şanzumandan yağ kaçağı olacağı için belli bir süre sonra şanzuman ötmeye başlar ve yine müdahale etmezsen mazallah şanzumanı da dağıtır !

sana kısadan tavsiye ivedi olarak  akis körüklerini takım olarak ( 4 ünü birden ) değiştir , akisleri açtırmışken bi güzel temizleyip ve ardından gresleyip yeni körüklerle  yerine taktır, çünkü çok sık açılan bir yer değildir !
ayrıca akis körüklerini iyi kaliteli marka al ! üç kuruş için riske girme !  Derim ben :)

son söz acil olarak yaptır !

copyright5
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti xufuk » 14 Tem 2009, 23:42

Ne kadara Mal olur acaba Bide Daha önce Değişmişti Yine patladılar Kaliteli oldunu nasıl anlıycaz? Bilye falan da değiştirmek gereklimi acaba
xufuk
CLASSIC
CLASSIC

İleti copyright5 » 15 Tem 2009, 01:39

[quote="xufuk"]Ne kadara Mal olur acaba Bide Daha önce Değişmişti Yine patladılar Kaliteli oldunu nasıl anlıycaz? Bilye falan da değiştirmek gereklimi acaba[/QUOTE]

yaklaşık iyi kaliteli körük takımı ( gumakov marka ) 40 tl ; işçiliğe ise 20 - 25 tl alsın eder 65 tl en fazla 75 tl yi bulsun .. bilye için ise açmadan belli olmaz duruma göre aşınık ise değişecek tabiki !
copyright5
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hengame » 15 Tem 2009, 10:54

selam yakında sag körük degişmiştim yerli güzel bir markaydı içine konulacak grese kadar kutuda vardı 10 lira körük 20 lira işçilik verdim 1 saatte degişti sakın ihmal etme akısları bozarsın iyi günler.
hengame
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti xufuk » 15 Tem 2009, 14:58

istanbuldayım parça Lazım olduğunda Aksaraya gidiyorum aksarayda kaliteli ürünlerden bula bileceğim bir yer biliyomusunuz acaba ? Geçen aldıklarım Hemen patladı!!!!
xufuk
CLASSIC
CLASSIC

İleti xufuk » 15 Tem 2009, 14:58

Bilye Nekadardır Bide ?
xufuk
CLASSIC
CLASSIC

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 24 misafir