YENİYİM BİLGİNİZE İHTİYACIM VAR İLGİNİZ İÇİN TŞK.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

YENİYİM BİLGİNİZE İHTİYACIM VAR İLGİNİZ İÇİN TŞK.

İleti on_the_devil » 27 Tem 2009, 00:50

ÖNCELİK LE ÇOK GÜZEL Bİ PAYLAŞIM SİTESİ OLDUĞUN DAN EMEĞİ GEÇEN HERKEZE TEŞEKKÜR EDERİM.BU SABAH KEŞFETTİM SİZİ VE KONULARI TAKİP EDİORUMM BAYAĞI DA İŞE YARADI ELLERİNİZE PARMAKLARINIZA SAĞLIK.ELİMDE 1993 MODEL FAWO LX 135 WAR ÖĞRENCİYİM ANKARA DA OTURUORUM VE ÜNİW. İÇİN BİRAZ YOL KATETMEM LAZIM YANLIZ BİRAZ ESKİ OLDUĞU İÇİN TEDİRGİNİM 450 KM YOL KATETCEM VE ARABA 1 YIL BENİM ELİMDE OLCAK MOTORDAN BİRAZ ANLARIM AMA BİR AĞRIZASI ÇIKSA NE YAPCAĞIMI BİLMEM BAKIMLARI NI YAPTIRABİLİRİM YANİ SİZCE NASIL YAPIYIM SİZ DAHA TECRÜBELİ OLARAK BENİMLE  BİŞEYLER PAYLAŞMAK İSTERMİSİNİZ ? BİLİORUM Kİ PARÇASI ÇOK UCUZ ÇOK AZ YAKIO VE DAYANIKLI ANLADIĞIM KADAR 1 YILDAN BERİ KULLANIORUM AMA ŞEHİR İÇİNDE BAKIMLARINI DA BABAM YAPTIRIO ARABA ÇOK TEMİZ DEWAMLI İSTEKLERİNİ KARŞILADIK MELEĞİMİN :) YANİ BAKIMLI ARABA BENDE ASLINDA BİRAZ HIZLI KULLANMAYI SEWİORUM BİRAZ YÜKLENDİĞİM OLUO YADA ARACA BAKAMADIĞIM ZAMANLAR OLUO BAKIM OLARAK. ŞİMDİ FORD KA DÜŞÜNÜYORUM AMA Bİ KAÇ KİŞİ YE DANIŞTIM FAWO YU DAHA ÇOK ÖNERDİLER SİZ EMEKÇİLERİNİZ HAKKINDA NE DÜŞÜNÜOSUNUZ YANİ FAWOLARINIZ BİRAZ BİLGİ WEREBİLİRMİSİNİZ ? BAKIMLARI KONUSUNDA VE BİRAZ DA MOTOR HAKKINDA YANİ KIŞIN ZORLUK ÇIKARABİLİRMİ ? MESELA JİGLE İPTALLİ TERMOSTAT VAR NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ ARACIM TÜPLÜ YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR BİRAZ İLGİ VE ALAKANIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM VE SİTE ÇOK GÜZEL OLMUŞ TÜM ÜYELERİN İLGİLERİ DİKKATİMİ ÇEKTİ TEBRİK EDERİM.

on_the_devil
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti feliciaZK » 27 Tem 2009, 01:06

ESKİ 93 FAVO KULLANICISIYIM
İLK YAPMAN GEREKEN FAVOLARDA TEDBİR AÇISINDAN FELİCİA RADYATÖRÜ TAKTIR DAVLIMBAZLI ARTI MANUEL FAN DÜĞMESİ

DİREKSİYONU H.DEĞİL AMA ÇOK SERTSE SERVİSE SÖKTÜR YAĞLAT BAKIM YAPTIR BİRAZ YUMUŞAR

ROT-BALANS,YAĞ-SU EKSİLTME TAKİBİ,..............................

feliciaZK
CLASSIC
CLASSIC

İleti on_the_devil » 27 Tem 2009, 01:15

TEŞEKKÜR EDERİM BAKIMLARINI YAPIORUMM DEDİĞİNİZ GİBİ AMA RADYATÖR DEĞİŞTİRDİK 2 AY ÖNCE ŞİMDİ FELİCİA RADYATÖRÜ TAKTIRMAK MANTIKLI TEDBİR İÇİN DÜŞÜNCEM TEŞEKKÜR EDERİMM BİRAZ DAHA BİLGİ ALABİLİRMİYİM FAVO KULLANICILARI ?

on_the_devil
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 34SCU59 » 27 Tem 2009, 01:43

RADYATOR YENİYSE GEREK YOK. AMA MUTLAKA HARARET İÇİN ELEKTİRİKCIDE OTOMATIK FAN YAPTIR DÜĞMELİ OLDUGU GEREK YERİ GECERSE ELİNLE OTOMATIK ÇALISTIRIRSIN..AMAN SAKINA BUNLARA HARARET YAPTIRTMA KOLAY KOLAY YAPMIYOR AMA YAPTIMMIDA EYVAHH

ANLADIGIM KADARIYLA BİRAZ SERT KULLANIYORSUN ZATEN SOYLEMISSIN HİÇ GEREK YOK PAYASADI ARACLARIN HEPSİ SENDEN YOL İSTER 180 KM İLE GİTSEN DAHİ BUNUN İÇİN ****NTI VE ARACI ****STIRMANA GEREK YOK SAKIN SAKIN KULLANMANI TAVSIYE EDERİM

HIZ ARACI DEĞİL-ROLLİNG ARACI DEĞİL-KALKIS ARACI DEĞİL ONUN İÇİN BENZININI KOY ZATEN KAFANI AĞRITMAZ EMİN OL...
NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti on_the_devil » 27 Tem 2009, 01:54

çookk teşekkür ederim werdiğin bilgiler için barbaros ilgin içinn çook saol söylediklerinize önem vercem peki uzun yollar da sıkıntı çıkarırmı die korkuorum zaten konulara baktığımda manuel fan epey bi gündem yaratmışş o yüzden değerlendircem
on_the_devil
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 34SCU59 » 27 Tem 2009, 02:07

BEN 25 YASINDAYIM ALLAH YUKARIDA BİR GÜN DAHİ ARACI SAĞA CEKİP KAPUTU AÇMADIM..

ANKARA-BOLU-ÇANKKALE GELİBOLU-TEKİRDAĞ  SARKOY-ORDU-GAZİANTEP BU KADAR YOLA GİTTİ ORTALAMA 4,5 YILDIR BU ARAÇLAYIM YEMİNLE BİR ****NTI OLMADI..UZUN YOLDA LASTIKLER İYİ OLSUN SUYUNA BAK DİREKSIYONDA TİTREME OLMASIN BALANS YAPTIR ARDINDAN BI OTOBANA ÇIK 120 -130 YÜRÜ TİTREME YADA DİREKSIYONU BIRAKTIGINDA Bİ KAÇMA YOKSA KESİNLİKLE KORKMA AMA DÜZGÜN GİTMEK SARTI İLE BIRDE BU ARACLARIN BİR HUYU VAR ARABA YUKLU İKEN KG BAKIMINDAN FRENLER PEK İYİ OLMUYO (YADA BENİM ARAC OLE ) ONA GORE KENDINI AYARLARSIN YAĞ YAKIYORSA YAGINI EKLERSIN BASKA BİR SORUN OLMAZ

BİLMEM NE XXX SLX TARZI ZANNEDİPTE 3 SAAT YOL GİTTİ YARIM SAAT DİNLENSİN MODU YOK LOL

120-130 RAMPA ASAGI 140 O KADAR BEN İSTANBUL ÜMRANİYEDEN TEPEÜSTÜNDEN OTOBANA GİRİP BUNDAN 8 AY ONCE 3-5 SAATTE ANKARA EİTMESGUT +15 DK ERYAMAN DEVLET MAH. GİTTİM VE BİREBİR KRONOMETRE TUTTUM....MAŞALLAH SENİNİ BİLE ÇIKARMADI..
NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti on_the_devil » 27 Tem 2009, 02:24

hayy maşallah abi çokk iiyi ama sen bebek gibi besliosundur bakıosundur aracına anlısunda sanırım peki bi sorum olcak yağ yakması sıkıntı çıkarabilir sanırım dimi ? eksilmesinden bahsetmiosakk ? bunun için nelere dikkat etmek lazım ?
on_the_devil
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yuh92 » 27 Tem 2009, 11:51

merhaba gökhan, ustan mutlaka iyidir ama ben sana lojistik otoyu şiddetle tavsiye ederim. Radyatör değiştirdiysen, onu da bir göster, tahminimce fellicia fanı takılabilecek bir radyatördür. Fanı değiştirip, davlumbazı taktırınca inanılmaz rahat ediyorsun. Uzun yola gelince, sıcaklarda fan değiştirmezsen biraz zorlanabilirsin, onun için motoru zorlamadan sür derim abcak fan değişince inanılmaz rahat gidersin. Ben cumartesi pazar deyince kendini yollara atan bir adamım. Bu hafta sonu da yiğenimi görmeye Dikili'ye gittim ve 1600 km. yol yaptım. Tık demediği gibi, hadi biraz daha sür beni dere gibiydi :)

(Ama dediğim gibi, -siteden de bakabilirsin- kendine iyi bir skoda ustası bulman lazım. Buralarda bahsi geçen isimlere en azından tanışmak, bir bardak çaylarını içmek için gidebilirsin.)

Kendine iyi bak.
yuh92
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti on_the_devil » 27 Tem 2009, 12:15

merhabalar değerli bilgilerinizi benimle paylaştığınız için çok teşekkür ederim ilk işim değerlendirmek felicia fanı ve davlumbaz düşüncem.çook iyi yol yapmıssınız bende uzun yola çıkcam tavsiyeleriniz nelerdir ? 
on_the_devil
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yuh92 » 29 Tem 2009, 22:51

arabanın bakımını yaptır, ama iyi bir usta da yaptır (şimdi burada kötü reklam olmasın diye ismini vermeyeceğim bir skoda servisi, beni yollarda süründürüp, çin mallarını orjinal diye arabama taktı ve inanılmaz işçilik paraları aldı. ben de forumdasn arama arama yaparken sana dediğim lojistik oto serkan usta'yla tanıştım ve farkı gördüm) yağını suyunu ihmal etme, sonra da sadece sür gitsin :)
yuh92
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 30 Tem 2009, 17:07

[quote="on_the_devil"]...BENDE ASLINDA BİRAZ HIZLI KULLANMAYI SEWİORUM BİRAZ YÜKLENDİĞİM OLUO...[/QUOTE]
Favorit ile sürat yapmamanızı öneririm. Halim selim kullanacaksanız da işinizigani gani görür.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti RAZOR10 » 30 Tem 2009, 18:15

[quote="34 SCU 59"]

BEN 25 YASINDAYIM ALLAH YUKARIDA BİR GÜN DAHİ ARACI SAĞA CEKİP KAPUTU AÇMADIM..

ANKARA-BOLU-ÇANKKALE GELİBOLU-TEKİRDAĞ  SARKOY-ORDU-GAZİANTEP BU KADAR YOLA GİTTİ ORTALAMA 4,5 YILDIR BU ARAÇLAYIM YEMİNLE BİR ****NTI OLMADI..UZUN YOLDA LASTIKLER İYİ OLSUN SUYUNA BAK DİREKSIYONDA TİTREME OLMASIN BALANS YAPTIR ARDINDAN BI OTOBANA ÇIK 120 -130 YÜRÜ TİTREME YADA DİREKSIYONU BIRAKTIGINDA Bİ KAÇMA YOKSA KESİNLİKLE KORKMA AMA DÜZGÜN GİTMEK SARTI İLE BIRDE BU ARACLARIN BİR HUYU VAR ARABA YUKLU İKEN KG BAKIMINDAN FRENLER PEK İYİ OLMUYO (YADA BENİM ARAC OLE ) ONA GORE KENDINI AYARLARSIN YAĞ YAKIYORSA YAGINI EKLERSIN BASKA BİR SORUN OLMAZ

BİLMEM NE XXX SLX TARZI ZANNEDİPTE 3 SAAT YOL GİTTİ YARIM SAAT DİNLENSİN MODU YOK LOL

120-130 RAMPA ASAGI 140 O KADAR BEN İSTANBUL ÜMRANİYEDEN TEPEÜSTÜNDEN OTOBANA GİRİP BUNDAN 8 AY ONCE 3-5 SAATTE ANKARA EİTMESGUT +15 DK ERYAMAN DEVLET MAH. GİTTİM VE BİREBİR KRONOMETRE TUTTUM....MAŞALLAH SENİNİ BİLE ÇIKARMADI..
[/QUOTE]

traşşşşşşşşşşşşşş Big%20smile

şaka şaka barbaros kardeşim dediyse doğrudur,gerekli açıklamaları barbaros yapmış zaten,fawoyu üzmessen oda seni üzmez...
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti on_the_devil » 05 Ağu 2009, 00:59

çook teşekkür ederim şimdi fawoy la çookk iiyi anlaşıoruzz dewirli ve nazik kullanıorum hiçbi problem yok :) şunu anladım bastığımda geçtiğim araçla yine ışıklar da beraber duruoruz yani bastığımın bi anlamı yok arabayı yoruyorum birde gaz ım hiç bitmez oldu :):)maşallah bu sıralar bundan sonra böle herkeze teşkkürler...
on_the_devil
Yeni Üye
Yeni Üye

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir