92 forman LPG hakkında uzman biri varmı?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

92 forman LPG hakkında uzman biri varmı?

İleti bilebiletutsak » 27 Tem 2009, 01:03

ben aranıza yeni katıldım 10 yıldır kullandığım bi skonda formanım var arızasını hç görmedim desem yeridir ufak tefek şeyler sadece.  şimdi derdimi şöyle anlatayım LPG de gidiyoruz çekiş benzine göre düşük bildiğiniz gibi benzine çektik çekiş farkını hissettik sonra aracı tekrar LPG ye geciricez naapıyoruz LPG anahtarını sıfıra getirip karbüretördeki benzin bitene kadar araba stop edene kadar benzini bitiriyoruz sonra çekiyoruz LPG ye aaa araba aynı benzinde gibi çekiyo çekiş süper 10 dk yol gidiyorum, yokluyorum gazı aaa çekiş yine düşük kime sorduysam abuk sabuk cevaplar aldım yok karbüratörde kalan benzinden yok beyin soğuduğundan umarım burda mantıklı bi cevap verebilen çıkar saygılar...

bilebiletutsak
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 27 Tem 2009, 01:54

karbüratör  alt conta  kaçırıyordur

motor benzini  sıvı  olarak  yakmaz  bilirsiniz   buhar kıvamında emer ve yakar  sanırım  bu  nemlenme  karbüratörün  olası  hava  alan  yerlerini  tıkadığından  olsa gerek  öyle hissettiriyordur.

işini  bilen  bir  tamircide  karbüratörü  dağattırıp  temizletin varsa  yırtık  yada çatlamış diyaframlarını  contalarını değiştirin  bence  sorununuz  düzelir.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti bilebiletutsak » 27 Tem 2009, 02:37

bu kadar çabuk bi cevap beklemiyodum teşekkürler sevdim bu siteyi... Thumbs%20Up
bilebiletutsak
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 27 Tem 2009, 02:45

bizde sizi sevdik hoşgeldiniz Approve  
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti hengame » 28 Tem 2009, 11:42

karbüratörlü araclarda gazdan benzine gecince rolanti yukselir ve gaza gecildiginde bu kısa bir süre devam eder arada bunu yapmak araca iyi gelir. iyi günler.
hengame
Yeni Üye
Yeni Üye

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir