Bariyerler otomobili ikiye böldü!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Bariyerler otomobili ikiye böldü!

İleti ersinn » 30 Tem 2009, 13:01

arkadaşlar kaza arnavutköy- habibler yolu üzerinde olmuş işte buraya dikkat
ben bu yol güzergahı üzerinde ne kazalar gördüm ve duydum bu yolda bir anormallik var

yolu buraya düşenler hepiniz dikkali olun

ersinn
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ayhani » 30 Tem 2009, 13:19

[quote="sonertevfik"]
[quote="talhadogdu"]önce altındaki arabaya göre gideceksin... [/QUOTE]

ÇOK SAÇMA BİR YAKLAŞIM... İYİ O ZAMAN ALTINDA KALİTE BİR ARABA OLAN ADAM BASSIN GİTSİN, MAKAS DA ATSIN, İSTEDİĞİ HER HAREKETİ YAPSIN ÖYLEMİ? BUNU MU SAVUNUYORSUN SEN? ÇOK SAÇMA BİR DÜŞÜNCE... BEN FAVORİT DE KULLANDIM, MERCEDES DE, AUDİ DE KULLANDIM... NE KULLANIRSAM KULLANAYIM HERZAMAN DİKKATLİ VE ''YAVAŞ GİDERİM'' ''ALTIMDAKİ ARABAYA GÖRE'' ARABA KULLANMADIM BEN HİÇBİR ZAMAN...

[/QUOTE]

Bence saçma değil! Buradan arabası iyi olan hızlı gitsin kötü olan yavaş gitsin anlamı çıkarmamak gerek.
Bence altındaki arabayıda bilmek lazım.
Mesela şehirler arası yolda gidiyorum, virajlı yolda ben 120 ile felan gidiyorum bir brodway şahin beni sollayıp geçiyor. Bazen düşünüyorum adamlarda ne cesaret var diye. Şimdi o brodway ani bir durumda frene bassa ne olur ben octimle cesaret edemediğim hızlarda adamlar şahinle dönüyor.
Olayı şoförlüğe bağlamayın yalnız! octi ile ben hızı 160'tan sonra hissediyorum ama ecelimede susamadım. Bence en makul hız octi ile 120-130
Makas atan bu arkadaşın altındaki bir araba ile bir octi vs'nin savrulması aynımıdır?

ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti WXW » 30 Tem 2009, 13:54

[quote="ayhani"]

[quote="sonertevfik"]
[quote="talhadogdu"]önce altındaki arabaya göre gideceksin... [/QUOTE]ÇOK SAÇMA BİR YAKLAŞIM... İYİ O ZAMAN ALTINDA KALİTE BİR ARABA OLAN ADAM BASSIN GİTSİN, MAKAS DA ATSIN, İSTEDİĞİ HER HAREKETİ YAPSIN ÖYLEMİ? BUNU MU SAVUNUYORSUN SEN? ÇOK SAÇMA BİR DÜŞÜNCE... BEN FAVORİT DE KULLANDIM, MERCEDES DE, AUDİ DE KULLANDIM... NE KULLANIRSAM KULLANAYIM HERZAMAN DİKKATLİ VE ''YAVAŞ GİDERİM'' ''ALTIMDAKİ ARABAYA GÖRE'' ARABA KULLANMADIM BEN HİÇBİR ZAMAN...[/QUOTE]Bence saçma değil! Buradan arabası iyi olan hızlı gitsin kötü olan yavaş gitsin anlamı çıkarmamak gerek. Bence altındaki arabayıda bilmek lazım.Mesela şehirler arası yolda gidiyorum, virajlı yolda ben 120 ile felan gidiyorum bir brodway şahin beni sollayıp geçiyor. Bazen düşünüyorum adamlarda ne cesaret var diye. Şimdi o brodway ani bir durumda frene bassa ne olur ben octimle cesaret edemediğim hızlarda adamlar şahinle dönüyor. Olayı şoförlüğe bağlamayın yalnız! octi ile ben hızı 160'tan sonra hissediyorum ama ecelimede susamadım. Bence en makul hız octi ile 120-130Makas atan bu arkadaşın altındaki bir araba ile bir octi vs'nin savrulması aynımıdır?[/QUOTE]

teknik olarak aynı değildir, ama güvenliği göz önüne alırsak, arabamın her yeri airbag olsada, en son teknoloji güvenlik sistemlerine de sahip olsan gitmeyeceksin, sana yolda verilen hız limitine uyacaksın, araban 160-170 rahat gidiyor diye hız limiti 120 olan otobanda "basmayacaksın".hiçbir arabada "makas atmak, virajı hızlı dönmek, hız yapmak" doğru değildir.araçlar bunun için üretilmiş olsa bile, siz sürüş tekniğinizi araçlarınıza göre şekillendirmeyin.hiçbir araba üreticisi güvenlik teknolojilerini müşterileri daha hızlı gitsin ve bu hızda kaza yaparsa zarar görmesin diye geliştirmez.ben şahsen " 160 ile giderken lastikler yere yapışıyor, bu nedenle bu lastik alınır" diye yorum yapan arkadaşın sürüşünden çok "90-120 ile sabit hızda giderken şu kadar yakıt tükettim"diye yorum yapan arkadaşın sürüşüne saygı duyarım.lütfen biz skodacılar olarak daha bilinçli, daha dikkatli ve daha emniyetli araç kullanalım, birbirimize örnek olalım.
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan
Nereden: Ankara

İleti asdfghjk » 30 Tem 2009, 15:43

[quote="sonertevfik"] [quote="talhadogdu"]önce altındaki arabaya göre gideceksin... [/QUOTE]

ÇOK SAÇMA BİR YAKLAŞIM... İYİ O ZAMAN ALTINDA KALİTE BİR ARABA OLAN ADAM BASSIN GİTSİN, MAKAS DA ATSIN, İSTEDİĞİ HER HAREKETİ YAPSIN ÖYLEMİ? BUNU MU SAVUNUYORSUN SEN? ÇOK SAÇMA BİR DÜŞÜNCE... BEN FAVORİT DE KULLANDIM, MERCEDES DE, AUDİ DE KULLANDIM... NE KULLANIRSAM KULLANAYIM HERZAMAN DİKKATLİ VE ''YAVAŞ GİDERİM'' ''ALTIMDAKİ ARABAYA GÖRE'' ARABA KULLANMADIM BEN HİÇBİR ZAMAN...

[/QUOTE]

Ben ÖNCE altındaki arabana göre gideceksin dedim yani favoritle 130 dan sonrasında allaha emanet gidersin ayrıca senin dediğin gibi ferrari si olan bassın gitsin demedim sen yorumun çok dışına çıkıp farklı yerlere çekiyorsun ki bu benim görüşüm. Ayrıca altımdaki arabaya göre kullanmadım hiç demişsin peki sen felicia ile bir renault 9 gibi eski bir aracı aynı mı kullanırsın ?

asdfghjk
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir

İleti hakanerdogan » 30 Tem 2009, 15:51

tabi ki saçma değil, herhalde altındaki arabaya göre gideceksin. ama başkalarının canını tehlikeyede atmadan.

RS6 Avant ile 90 la gidilmez otoyolda, araba kullanmaktan çakıyorsanda 170-180 le makas atarsan hiç bişide olmaz o arabayla. aynısı favoritle yapmayacaksın arkadaş. 2+2=4....

altında iyi araba olan tabi ki basacak gidecek, ama basmayı ve sürmeyi bilerek, yolu okuyarak. inek gibi gazı toynaklayarak değil.
sürmeyi bilene, arabasını tanıyana kolay kolay bişli olmaz.

favoritle yardırırsan, aha o da seni yarar.

fabia ile 200 le makasa dalarsan, o da seni o makasla keser. bunda alınalacak gücenilecek, saçma olacak bişey yok.

madem favorit gibi gidecektim niye fabia aldım, madem fabia gibi gidecektim nie RS6 Avant aldım manyak mıyım o kadar vergi ödüyorum?
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti onurhan2006 » 30 Tem 2009, 17:21

dunyanın en iyi şöförleri dahi altlarındaki en kral arabalarla bile kaza yapabilmekteyken bizim insanımızın kendisine olan bu güveni neden anlamak çok zor...
tamam bazı seyleri kabul ediyorum benimde altımda octi olsa bende otobanda 150-160dan asagı inmezdim belki ama sehir içinde ve tali yollarda o kadar hızlı gitmenin ne anlamı olabilirki? kalmışki makas atmak hem kendi hayatlarınızı hemde başkalarının hayatını tehlikeye atmaktır bence... arabalarınız her ne kadar üstün teknolji de olsa yenide olsa güçlü de olsa lütfen arkadaşlar alkollüyken araç basına gecmeyin seyir halindeyken sizin ve diger insanların canına zarar verebilecek riskli hareketlerden bilhassa kacının unutmayınki hersey size baglı degil aractaki en küçük bir sorun o yuksek hızlarda sizin ve diğer insanların canlarını yakar...
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti WXW » 30 Tem 2009, 18:14

"RS6 Avant ile 90 la gidilmez otoyolda, araba kullanmaktan çakıyorsanda 170-180 le makas atarsan hiç bişide olmaz o arabayla. aynısı favoritle yapmayacaksın arkadaş. 2+2=4...."

şiddetle kınıyorum.hangi yol olursa olsun yarış pistinde olmadığınız sürece kurallara uymadan yapacağınız her hareket, buna makas mı dersiniz, aşırı hız mı dersiniz kesinlikle tehlikelidir, siz iyi araba kullandığınızı düşünerek ve fazla verginizin karşılığını alabilmek için benim hayatımı tehlikeye atamazsınız.atmaya kalktığınızda yukarıdaki gibi üzücü durumlarla karşılaşabiliriz. iyi kullanmanın ölçüsü nedir, bunu siz mi belirlersiniz yoksa ben mi, yoksa sahip olduğunuz ehliyet mi? hiçbiri!!..işte bu sebepten kurallar vardır.işte bu sebepten limitler vardır. burada kim bana 150-160 ile giderken "makas atmanın" tehlikesiz olduğunu savunabilir??siz arabanız teknolojik olarak yetersiz diye 90km/s hızla gidebilirsiniz ama bu arabanız iyi olduğunda size otoyolda 120 km/s olan hız limitini aşma hakkını vermez.her türlü sürüş tekniğine, teknik bilgiye açığım ancak "kurallar ve limitler" çerçevesinde.lütfen yorumlarınızda bu hususları dikkate alarak yapınız.

herkese selamlar..

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti copyright5 » 30 Tem 2009, 18:21

[quote="WXW"]"RS6 Avant ile 90 la gidilmez otoyolda, araba kullanmaktan çakıyorsanda 170-180 le makas atarsan hiç bişide olmaz o arabayla. aynısı favoritle yapmayacaksın arkadaş. 2+2=4...."

şiddetle kınıyorum.hangi yol olursa olsun yarış pistinde olmadığınız sürece kurallara uymadan yapacağınız her hareket, buna makas mı dersiniz, aşırı hız mı dersiniz kesinlikle tehlikelidir, siz iyi araba kullandığınızı düşünerek ve fazla verginizin karşılığını alabilmek için benim hayatımı tehlikeye atamazsınız.atmaya kalktığınızda yukarıdaki gibi üzücü durumlarla karşılaşabiliriz. iyi kullanmanın ölçüsü nedir, bunu siz mi belirlersiniz yoksa ben mi, yoksa sahip olduğunuz ehliyet mi? hiçbiri!!..işte bu sebepten kurallar vardır.işte bu sebepten limitler vardır. burada kim bana 150-160 ile giderken "makas atmanın" tehlikesiz olduğunu savunabilir??siz arabanız teknolojik olarak yetersiz diye 90km/s hızla gidebilirsiniz ama bu arabanız iyi olduğunda size otoyolda 120 km/s olan hız limitini aşma hakkını vermez.her türlü sürüş tekniğine, teknik bilgiye açığım ancak "kurallar ve limitler" çerçevesinde.lütfen yorumlarınızda bu hususları dikkate alarak yapınız.

herkese selamlar..[/QUOTE]

+1000  Thumbs%20Up   Clap Clap Clap
Clap
copyright5
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 30 Tem 2009, 18:25

RS6'mız olmadığı ve olmayacağı için böyle düşündüğümüzü sanıyorum.

580 beygir araba alacam, herkesle aynı gidecem? e niye aldım o zaman...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti mbarman » 30 Tem 2009, 19:12

arkadaşlar tartışmanın manası yok. giden gitmiş allah rahmet eylesin. ammavelakin şunu unutmamak gerek. otobanın sol şeridi sollama şerididir. orası işgal edilmez. adam geçmiş sol şeride 80 ile gidiyor. bune şimdi. sellektör üstüne sellektör banamısın demiyor hayvan. mecburen makas. sözün kısası eğitim şart. sol şerit boş olacak giden gidecek okadar.
ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli
Arabanız: SEAT LEON 1,6TDİ CR DSG STYLE BEYAZ 2011

İleti onurhan2006 » 30 Tem 2009, 19:42

"RS6'mız olmadığı ve olmayacağı için böyle düşündüğümüzü sanıyorum.

580 beygir araba alacam, herkesle aynı gidecem? e niye aldım o zaman..."

burdan su sonucu cıkarıyoruz paranız varsa kurallara uymak zorunda değilsiniz???
bu mu yani?
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti Crzyboy » 30 Tem 2009, 19:46

[quote="hakanerdogan"]RS6'mız olmadığı ve olmayacağı için böyle düşündüğümüzü sanıyorum.

580 beygir araba alacam, herkesle aynı gidecem? e niye aldım o zaman...

[/QUOTE]+1
[url=http://img134.imageshack.us/i/22462428.jpg/][IMG]http://img134.imageshack.us/img134/9449/22462428.th.jpg[/IMG][/url]
[font=Times New Roman][size=3][b][font=Verdana]'93 ?koda Favorit 135L ~ Beyaz..[/font][/b][/size][/font]
Crzyboy
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: '93 Favorit 135L

İleti copyright5 » 30 Tem 2009, 19:53

bence son söz ne olursa olsun ister favorit , ister şahin, ,isterse rs 6 alemi cihan araç olsun tek kural " hız felakettir " boşuna dememişler ..
trafik kurallarına uyalım derim ben !
copyright5
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti WXW » 30 Tem 2009, 20:48

kurallara ve hız limitlerine uyunuz, emniyet kemerinizi mutlaka takınız, beygirmiş, vergiymiş, gerisi fındık fıstık.....

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakanerdogan » 30 Tem 2009, 21:01

[quote="WXW"]kurallara ve hız limitlerine uyunuz, emniyet kemerinizi mutlaka takınız, beygirmiş, vergiymiş, gerisi fındık fıstık.....[/QUOTE]

fındık fıstıkda, bi canavar ile fabiam arasında ömrü hayatımda elimden geçmiş-geçecek paraları toplasam kapanmayacak fark var arkadaşlar.

ben kurallara uymayın, magandalık yapın demiyorum RS6 ve türevi araç sahiplerine. herkes haddini edebini bilecek. yoksa sincanlı cengaver kardeşim o RS6 nın önünü düplü şahiniyle keser, o adamın ciğerini söker.

ne anlatmaya çalışsak yanlış anlaşılıyo. yayana yolu verecen, ışıkda duracan, milletin önünü arabam dashaklı diye uyuz uyuz yakından kırıp tahrik etmeyecen.

ama RS6 araban varsa yardıra yardıra gidersin açık yolsa. benim arabam 200 le giderken bizzat denenmiştir, frene basınca 1 kilometrede falan duruyor. yani durmuyor.

ama o durur, döner, savrulmaz vs. bu gibi farklar. kapatır sol şeridi gelirsin efendi gibi selektörünü yaparsın yolunu alır gidersin, baktın duymuyom benim hatam, sağımdan sortini yapar uzarsın. beni de rüzgarın sallar anca.

burda kurallara uyulmadık, insanı ezikleyecek bir şey yok.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti WXW » 30 Tem 2009, 21:27

benim de anlatmaya çalıştığım:
biirrr kurallara uyacak mıyız....evet
ikiii kurallar arabanın formen bmw mercedes ferrari olmasına göre mi koyuluyor...hayır.
üüüç..o zaman ferrarimde olsa lada samaram da olsa hız limitini geçmeyeceksin. bunu anlamak bu kada zor mu arkadaşım ya. hala neyi savunuyorsun ben anlamadım? yok arabam 580 beygirmiş, yok selektör yapar geçermişim.kim olursan ol, ne kullanırsan kullan kurallara ve limitlere uyacaksın. ne çok süper bir arabaya sahip olman ne de çok kötü bir arabaya sahip olman bu kuralı değiştirir. ne 10 m de durman ne de 1 km de bu kuralları çiğnemene sebeptir. işine gelince ışıkta dur, yayaya yol ver kurallara uy, işine gelmeyince arabam iyi basar giderim.olmaz, lütfen.ben bunun savunulmasına karşıyım.yoksa herkes kendinden sorumlu.

iyi forumlar. artık bu konuda yazmayacağım. herkes oturup düşünsün...

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Önceki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir