sanruuf

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

sanruuf

İleti Kahraman » 17 Ağu 2009, 12:09

Selam arkadaşlar  dünkü pazarımı formanımın  sanruuf tamirine ayırdım.gecen kış  su alıyordu bende silikonla kapattım sonra yaz gelince actım acarken sanruuf contası  bozdum  sonra sanayinin yolunu tuttum bostancıdaki sanrufcu  yeni sanruf dedi contasını bulamasın dedi sonra ümraniye ordaki ustada git serviste yaptır contası bende yok ,servisleri dolaşmaya başladım,telefonla aramaya başladım en sonunda gülsuyu skadada bidaha bulunmayacak sanruf contasını aldım taktırmadım  ümtaniyedeki ustaya geldim tak diye  tavladan kalkıp benim sanruf contasını takmadı onda birkac tüyo alıp dün kendim yapmaya calıştım tek tek söktüm cercevenin etrafına siyah silikon cekmişler onları temizladim cerceve rengi acılmalar vardı onu bikutu siyah sprey boyayla boyadım kurudu contasını taktım normalde cercevenin altıdada conta varmış herhalde oişi silikonla cözmeye calıştım tavana rutuş lazımdı onun icin gri boya aldım cercevenin tavana basan kısımları pas yapmış onu gidermek icin velhasılın öncekinden cok iyi oldu arkadaşlar sanrufu olan blacline ve silverline seri aracı olan arkadaşlar sanrufunuza iyi bakın parcaları bulunmuyor .yeni sanruf 500ytl den başlıyor.bu arada 94 forman glx silverline renk kodu nedir renk gümüş-gri geciyor ruhsatta teşekürler

Kahraman
CLASSIC
CLASSIC

İleti hengame » 17 Ağu 2009, 19:28

sıfırı bile olsa düşünürüm ancak eski model sunroflu bir arabayı asla almam zaten tutulmuyor bu tip araclar ve emsallerinden 500-1000 lira eksigine gider.sunrof demek tavanda cürüme demektir.
hengame
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Kahraman » 18 Ağu 2009, 11:31

bizde kiliması yok sanrufu var diye havamızı atıyoruz sanruf arabanın fiyatına artı bir katkısı olduğunu düşünüyorum .bi albenisi oluyor hoş duruyor benim aracın tavanında cok ciddi bişey yoktu ama uzun ömürlü olsun diye içerden tavanın ağızlarına sprey boyayla boyadım bu şekilde bayağı götürür sonrada inşallah daha iyilerine
Kahraman
CLASSIC
CLASSIC

İleti asdfghjk » 18 Ağu 2009, 14:53

Mustafa kardeşim ancak şöyle birşeyi unutuyorsun... Arabaların yapımında bütün tasarım en güvenli şekliyle ve bir kazada -Allah korusun- darbeyi emmesi, dayanıklılığı, çelik kafesti falan filan onlara göre hesaplanır... Yani orijinalinde sunroof olmayan bir araca bu yazdıklarımı bilen kişi yönelmez. Daha da açıklayacak olursak takla gibi bir durumda -Allah korusun- Aracın dayanıklılığı azalacak ağırlık merkezleri değişecek çok kötü şeyler olabilir...
asdfghjk
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir

İleti Kahraman » 18 Ağu 2009, 15:05

iyi diyorsun  bu sanrufu ben sonradan actırmadım orjinalinde var ona göre skada mühendisleri ona göre tetbir almıştır diye düşünüyorum mesala sanrufun önünde arkasında tavan icinde kuşaklar gördüm olaki mersedesi,bmv bile sanruf var yeni nesil otalar tavanları kople cam kulandıgımız araba skoda ona göre kullanıyoruz ona ferrari muamelesi yapmıyorum sagdan sagdan sakin gidiyorum kendine iyi bak
Kahraman
CLASSIC
CLASSIC

İleti asdfghjk » 18 Ağu 2009, 16:56

Sen beni yanlış anladın ben dedimki aracın fabrika çıkışı orjinal sunroof u ile sonradan akılan sunroof aynı şey değildir ve daha sonra satarken başını ağrıtabilir dedim...
asdfghjk
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir

İleti Silver line » 18 Ağu 2009, 18:22

sunroof her zaman bir artıdır.Ayrıca arabanın içndende dışındanda oldukça şık duruyor.Soruna gelince aynı sorun bendede vardı arabayı aldığımda önceki sahibi bir kere değiştirmiş açıp kapama mekanizmasını eskisini atmamış bende ikisini harmanlayıp sağlamlaştırdım şu an için bi sorun yok.ama çok sıkı kapatmayın dişliler kırılabiliyor;) parçada bulunmuyor eski sahibi nerden almış onu bilmiyorum çünkü orjinal parça
Silver line
CLASSIC
CLASSIC

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: style ve 17 misafir