favo hararet sorunu lütfen yardım

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

favo hararet sorunu lütfen yardım

İleti abdullahe » 17 Ağu 2009, 23:16

öncelikle hepinize iyi akşamlar dilerim ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

sorunum :

radyatör suyunda gaz var radyatör hortumları şişiyor radyatör deliniyor du

çözüm olarakda :

1.radyatör kapağı değişti

2.radyatör tamizlendi ve tamir edildi

3.silindir kapağı ve contası değişti

değişimler yapıldıkdan sonrada aynı sıkıntılar tekrarlandı.

yardımlarınızı bekliyorum

Kullanıcı avatarı
abdullahe
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: abdullah
Nereden: Aksaray
Arabanız: 1993 favorit sportline glx

İleti abdullahe » 17 Ağu 2009, 23:51

arabayı ist den yeni aldık eski sahibi conta yakmış ist de ustaya gösterdik araba normal herhangi bir problemi yok dedi bizde yolumuza devam ettik ankarada bir ustaya gittik conta yanık üst kapak değişecek dedi bu arada radyatör kapagını değiştirdik hararet sorunu biraz rahatladı memleketimiz aksaray a geldik sanayiye gittik yukardaki parçalar değişdi şimdide ana gövde de yıpranmalardan dolayı (aşınma) ana gövdede dolgu ve traş yapılması önerildi ayrıca contalar tekrar değişecek, üst kapak traşlanacak ,tabi bu işleme girildiginde piston ve sekmanlar değişecek ,krank ve biyel taşlanacak ,keçeler değişecek ,kol buçları değişecek yani motorun içinde ne varsa değişecek kimdemiş skoda azyakıyor diye devir daim'e hiç bakılmadı ustalar nedense hiç el atmıyor önerilerimize rağmen ve bu arada ist den aksaray a gidene kadar hararet ibresi hiç yükselmedi ben korkudan manuel olarak içeriden açtım ve kapattım

Kullanıcı avatarı
abdullahe
CLASSIC
CLASSIC

İleti abdullahe » 18 Ağu 2009, 00:28

ne yapacağımı bilmiyorum araba pahalıya mal oldu  bu saydığım parçaları( yıpranmalardan dolayı (aşınma) ana gövdede dolgu ve traş yapılması önerildi ayrıca contalar tekrar değişecek, üst kapak traşlanacak ,tabi bu işleme girildiginde piston ve sekmanlar değişecek ,krank ve biyel taşlanacak ,keçeler değişecek ,kol buçları değişecek ) bunların değişimi 1,500tl
Kullanıcı avatarı
abdullahe
CLASSIC
CLASSIC

İleti abdullahe » 18 Ağu 2009, 00:57

kapak derken su haznesinin kapagı (yani radyatöre su eklediğimiz yerin kapagı)  araba su eksiltiyodu 2-3 kilometre sonra radyatörün su haznesindeki su görünmüyordu aksarayda kapak değişti radyatör de çatlak vardı o kaynatıldı silindir kapagı ve contası değişti . şimdi suyu fazla eksiltmiyor ama yine devam ediyor ve radyatördelindi ustaya gittigimizde yıpranmalardan dolayı (aşınma) ana gövdede dolgu ve traş yapılması önerildi ayrıca contalar tekrar değişecek, üst kapak traşlanacak ,tabi bu işleme girildiginde piston ve sekmanlar değişecek ,krank ve biyel taşlanacak ,keçeler değişecek ,kol buçları değişecek ) bunların değişecegini söyledi
Kullanıcı avatarı
abdullahe
CLASSIC
CLASSIC

İleti Musa » 18 Ağu 2009, 23:25

abi arabanın suyuna gaz karışmamıştır yağ karışmıştır oda contayı yaktığından karışmıştır

arabanda su eksiltme var mı
Kullanıcı avatarı
Musa
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda felicia

İleti abdullahe » 19 Ağu 2009, 11:44

var gaz derken hava genleşme haznesinin kapağını açtıgımda foşşşşşş die hava bırakıyor ama bayağıbi hava var ki contada değişti yukarıda yazdım zaten
Kullanıcı avatarı
abdullahe
CLASSIC
CLASSIC

İleti aytaçsadık » 19 Ağu 2009, 14:28

dostum sana biraz fikir vermeye çalışayım :araban hararet yaptıgında conta yakmıstır eger hararetin geç farkına vardıysan bu motor ust kapagını aşındırmış yamultmuş olabilir.bu yuzden motor ustkapağı taşlanır.eğer conta yaktıktan sonra yağa su karışmış halde arabanı uzun süre kullandıysan ki buhalde motoryağı yağlama özelliğini kaybeder;motorun içindeki tüm çalışan kısımlar sürtünmeden dolayı aşırı aşınmıştır.bu durumda aracın başından geçenleri düşünerek yaptıracağın bakıma sende karar verebilirsin
aytaçsadık
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gokyuzu70 » 26 Ağu 2009, 00:05

arkadaslar benım arabada sureklı su kaynatıp su eksıltıyordu kapak taslandı conta degıstı radyotorde yenıledım sorun kalktı ama sılındır kapagı son taşlama yapıldı yanı sonrası rektefıye senın sılındır kapagıda mıyadını doldurmus olabılır ne kadarda taslansa yıne hararet yapar cunku ısı bıtmıs bır sılındır kapagı yanı ok
gokyuzu70
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti turuncuklu » 26 Ağu 2009, 11:06

Ya arabanı yaptıracaksın, Yada böylece satacaksın.Başka çaren yok.Tabi bu durum çok çok üzücü bir durum. Şayet yaptırırsan Arabaya mutlaka antifiriz koydur. Araç için antifiriz iyidir. Yazın hararet yaptırmaz.
turuncuklu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti abdullahe » 27 Ağu 2009, 01:08

sanayidaki adi insanlar iki kuruş para için böyle yapıyorlar bi ustaya götürüyorum 1500 diyor baska bir ustaya götürüyorum 600 diyor arabamı çok seviyorum istanbul'dan aksaray'a  87 tl ye geldim 100 bin yakıyor tek sıkıntım motorda para ayarlaya bilirsem ankarada adam akıllı bir ustaya götürmeyi düşünüyorum araba su kaynatıyordu hortumlar çok sertleşiyordu genleşme haznesinin kapagını açtıgımda bayağı bir hava sesi geliyor du götürdüm servise

radyatör kapağı değişti ,radyatör tamizlendi ve tamir edildi, silindir kapağı ve contası değişti suan zannedersem gömlek lerden kaynaklanan bir sorunum var  Allah ın iziniyle para ayarlayıp kullanmayı düşünüyorum
Kullanıcı avatarı
abdullahe
CLASSIC
CLASSIC

İleti sahin001978 » 31 Ağu 2009, 00:19

aracını satarsan başka araç almayı düşünüyormusun? eğer düşünüyorsan aldığın araçta da benzer sorunlar çıkabilir. zaten buşekilde ucuza gider.
alış masrafları vergi vs. sen hesapla artık.hesabını iyi yap, satarken bunlarıda göz önünde bulundur bence.

yedek parçaları kendin temin et, ustaya sadece işçilik verirsen daha ucuza yaptırabilirsin.
birde bunca şey değiştikten sonra siboplarına da baktır, değişmesi yada taşlanması gerekebilir.
sahin001978
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yuh92 » 02 Eyl 2009, 01:31

sen bence ankara'da iyi bir ustaya göster. reklam kabul etmezsen ben serkan usta ile Lütfü usta'yı (www.lojistikskoda.com) tavsiye ederim. Telefonla da ulaşırsan tahmin ediyorum bilgi verirler.
yuh92
Yeni Üye
Yeni Üye

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 22 misafir