HARARET MÜŞÜRÜ

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

HARARET MÜŞÜRÜ

İleti ormancı » 18 Ağu 2009, 16:50

sayın arkadaşlar
             Geçenlerde 135 lx 1993 model skodama hararet yaptırdım. servise gidip haretle ilgili olan bütün parçaların tamamını sıfırdan takdırdım. ama hararet müşürünün orjinalini bulamadık. servisin elinde ne kadar hararet müşürü varsa hepsini denedik fakat istenilen değerde fanı açtıramadık.(gösterge kırmızıya yakın yere geldimi fan açıyor) servis hala orjinal müşür arıyor. fakat bu güne kadar bulamadık.

Bu hararer müşürüne altarnatif olabilecek başka marka araçlara ait mişür var mıdır. yoksa termostat+fan müşürü ve hararet müşürünü komple değiştireyim mi. (markasını bildirirseniz sevinirim).

İlgi ve alakanıza şimdiden teşekkürler.

ormancı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti royal » 18 Ağu 2009, 17:04

slm dostum nasıl bi servismişki o hararet müşürünü bulamıyor parsan oto nickli arkadaşımız hakan abi var istanbulda parçacı ona yaz sana sanırım 5 lira bişey olması lazım 5-10 tane göndersin hediye et sadakana o servise. yok böyle bişey Clap

royal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hengame » 18 Ağu 2009, 17:48

selam valla bende sasırdım 78-82 derecede acan müşür uygundur skoda favoritler için beyaz çizgiyi az gecince acar hararet göstergesi cok zorlandıgın anlarda bile ortaya gelmez iyi günler.
hengame
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti abdullahe » 19 Ağu 2009, 20:35

fan motorunu büyültmek(güclendirmek), arkası kapalı radyatoru tam örten felicia fan motoru davlumbazı takmak ve içeriye elle manuel açma düğmesi eklemek aracınızı buyuk ölçüde rahatlatacaktır. bence soylediklerimin yanında kesinlikle termostat yazlık termostat ile değiştirilmeli her ihtimale karşı hararet müşürlerininde değişmesinde fayda vardır. Birde başka sorun yoksa soğutma suyunu boşaltıp yerine antifiriz doldurmak yeterli olacaktır.

obrute adlı üyeden alıntıdır.
Kullanıcı avatarı
abdullahe
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: abdullah
Nereden: Aksaray
Arabanız: 1993 favorit sportline glx

İleti behram » 23 Eyl 2009, 16:44

hocam alıntıdır bu sitede okumuştum yine aracınızın problemi ile ilgili mi tam olarak bilmiyorum

Bunun başlıca sebebi, düşük seçilmiş termostat ve fan müşiri değerleridir. Favorit’ in orijinal termostat değeri 88°C, fan müşiri değeri de 92-87°C’ dir. Fan motor soğutma suyu sıcaklığı 92°C’ ye ulaştığında açılır ve 87°C’ ye geldiğinde de kapanır. Bu değerler seçildiğinde, Favorit kaloriferi içerisini gayet iyi ısıtacaktır.
behram
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kayseri
Arabanız: 2001 mdl Skoda Fabia 1.4 MPI

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir