Kaliperden gelen ses

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Kaliperden gelen ses

İleti asongur » 30 Ağu 2009, 14:02

Ön kaliperlerden ses geliyor pimlerini bozuktur diye pimlerini değiştirdim ama hala bir boşluk söz konusu  ve hala ses yapıyor acaba bu boşluk balataların zayıfladığındanmı yoksa kaliperdemi bir sorun var?Ne yapmam lazım?bu konuda yardıma bilgiye ihtiyacım var..saygılarımla Adil

asongur
CLASSIC
CLASSIC

İleti asongur » 31 Ağu 2009, 12:25

hiç bilen  yokmuş :)
asongur
CLASSIC
CLASSIC

İleti lojistikskoda » 31 Ağu 2009, 12:39

meraba adıl balataların uzerındekı yaylardan dolayı yapar balataları orjınal yumusak balata

secmeye calıs
lojistikskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti asongur » 31 Ağu 2009, 12:43

[quote="serkan usta lojistik"]

meraba adıl balataların uzerındekı yaylardan dolayı yapar balataları orjınal yumusak balata

secmeye calıs
[/QUOTE]
ses yapan balatalar degılkı. kaliper 2 parcadan oluşuyor ve bu 2 parçayı birbine bağlayan 2 adet pim var pimler yenilendi ve iyice sıkıldı ama bu 2 parça yine ses yapıyor yani bir boşluk söz konusu.. bu boşlugu gidermek lazım  ama nasıl?
asongur
CLASSIC
CLASSIC

İleti mbarman » 31 Ağu 2009, 12:46

ses demişsin ama nasıl birses. burada hiçkimse müneccim değilki sorunun ne olduğunu anlasın. ama madem seni bukadar rahatsız ediyor al 2 takım sıfır kaliper takımı kökten sorun çözülsün
ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli
Arabanız: SEAT LEON 1,6TDİ CR DSG STYLE BEYAZ 2011

İleti asongur » 31 Ağu 2009, 12:52

[quote="mbarman"]ses demişsin ama nasıl birses. burada hiçkimse müneccim değilki sorunun ne olduğunu anlasın. ama madem seni bukadar rahatsız ediyor al 2 takım sıfır kaliper takımı kökten sorun çözülsün[/QUOTE]
tşkler :) şimdi gidip alıyorum sıfır kaliper.
asongur
CLASSIC
CLASSIC

İleti emr7919 » 31 Ağu 2009, 13:13

merhaba,
nasıl bir ses olduğunu belirtmemişsiniz, tahminime göre zamanında benim yaşadığım ses problemine benziyor.

Balatanın üst ve altındaki tırnak diye tabir edemileceğim çıkıntı kalipere çarpıyor ve özellikle asfalt harici yollarda çıt-çıt-çıt diye ses geliyordu

Bu ses balatanın kaliperin içinde oynamasından kaynaklanıyordu. Balata söküldü, balatayı kaliperin içinde tutan balatanın üzerindeki yaylar el ile genişletilip yerine takıldı. Ses kesildi.

Boşa masraf etmeden önce bi bunu deneyin isterseniz.
emr7919
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aytaçsadık » 31 Ağu 2009, 16:53

PİMLERİN YUVALARI genişlemiş olabilir.bu da kaliperi değiştirmeyi gerektirebilir. tabi son çare .diğer arkadaşların yazdıkları da mantıklı.sırayla bakmak lazım.
aytaçsadık
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti asongur » 02 Eyl 2009, 10:59

[quote="emr7919"]merhaba,
nasıl bir ses olduğunu belirtmemişsiniz, tahminime göre zamanında benim yaşadığım ses problemine benziyor.

Balatanın üst ve altındaki tırnak diye tabir edemileceğim çıkıntı kalipere çarpıyor ve özellikle asfalt harici yollarda çıt-çıt-çıt diye ses geliyordu

Bu ses balatanın kaliperin içinde oynamasından kaynaklanıyordu. Balata söküldü, balatayı kaliperin içinde tutan balatanın üzerindeki yaylar el ile genişletilip yerine takıldı. Ses kesildi.

Boşa masraf etmeden önce bi bunu deneyin isterseniz.
[/QUOTE]

TEŞEKKÜR EDERİM Clap SAYENİZDE SORUNU ÇÖZDÜM. EVET BALATALARDAKİ YAYLARDANMIŞ.
asongur
CLASSIC
CLASSIC

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir