Arka Sis Lambaları !

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Arka Sis Lambaları !

İleti xufuk » 25 Eyl 2009, 19:31

Arkadaşlar Merak ettiğim bir konu var Bizim Favoların Arka stoplarında Sanırım Sis Lambaları var Ve Konsolda Düğmeside Var.. Kontrol ettim 10w'lık Park Lambası -21w Fren lambası -21w Sinyal ve 21w 'lık Bir Ampül daha var buda sis Sanırım Ama Tüm uğraşlarıma rağmen Çalıştıramadım..

Bu konu Nerden Aklıma geldi derseniz Geçen Sağnakta kaldım Görüş Çok Düştü Öndeki Aracın Stopları belli belirsiz takip ettim Ve arkayı hiç kontrol edemiyordum Parklarla idare ettim eğer arkada ek ışık olsaydı Piskolojik olarak daha rahat ederdim görünürlüğüm artardı..

Sizin favolarda sislambaları arka çalışıyormu acaba benimkinin çalışmamasının sebebi ne ola bilir? Kullanma kılavuzunda parkları yakıp konsoldaki Arka sisfarı düğmesine basın yazıyor bu sis farı düğmesi Arka rezizans ve Dörtlü Düğmelerinin bulunduğu kısım Ön sis farlarının Düğmesi bende boşta....

xufuk
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 25 Eyl 2009, 19:41

favodan pek anlamam ama şayet sis bagaj kapağında ise bagaj kapağı kapanınca temas edip iletkenliği sağlayan bi fiş olabilir, temas problemide olabilir, ampul patlakda olabilir...

bagaj açıkken kapaktaki lambalar sönüyorsa dediğim gibidir, ama yok hatlı ise kontrol etmek lazım komple.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti xufuk » 25 Eyl 2009, 21:44

Olayı Çözdüm Arkadaşlar Favolarımızda arka Sis Farları Mevcut 21W 'lık Çalıştırmak içinde Ön paneldeki Sis farı düğmesine basıp Kısa farları yakmak lazım ondan sonra panelde sis farı ışığı yanıyor Portakal rengi.... Benim sis farının Ampülü gevşemiş Sıkıştırdım Birde ben Parklarda çalıştırmaya çalışıyordum Kısalarda çalışıyormuş.
Benim Favo LX 93 Model Onun için Ön tamponda sis farı mevcut değil GLX modellerde ön is mevcut Onun için ön panelde sadece arka sis düğmesi var ön sisler boş...

Ön sis farlarıda takmak istiyorum 1 Çift Sis farı ve bide Anahtar alınması lazım Bilsi olan varmı Acaba Ekstra Role Vs... Montajı yapa bilirmiyim ?
xufuk
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 25 Eyl 2009, 21:46

kısalarda yanar evet ben bunu atlamış olabileceğinizi düşünmedim bile.

ön sislerimi bi elektrikçi ile kendimiz takıp anahtarını yaptık. anahtar far röle kablo bide yeri hazırsa favo gibi arabada çok kolay, bence yani.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti xufuk » 25 Eyl 2009, 21:51

Sağol Arkadaşım Belki Bizim favolarda sadece bir fişi tak çalışsındır diye düşünmüştüm role ye falan gerek olmaya bilir Çünki Sağ ve solda Boş Fiş var Sis farlarının oraya uzanan Neyin Fişi bilemedim Belki takan vardır..
  Bide şu Düğmeyi alsam 15 Lira falan Kabloları hazırmıdır acaba ?

Tekrar Teşekkürler....
xufuk
CLASSIC
CLASSIC

İleti onurhan2006 » 25 Eyl 2009, 23:42

dostum o bosta olan fişlerde elektrik yok yada en azından benım favomda yoktu tahmınımce ofişler far yıkama motoru ıcın felandı bu yuzden yenı kablo cekmek gerek bende oyle yaptım roleyle bırlıkte maxell marka sisler bıde kablosu bana50 ye cıktı anhtar olarakta far ayar dugmesının ısıklı switchini kullandım 10 numara oldu Smile

Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti xufuk » 26 Eyl 2009, 01:30

Far ayar düğmesi derken Hiç bir favoda çalışmayan 3 kadmeli yükseklik düğmesimi peki nasıl bir ışıklı switch bu yani oraya uuydurmak zor gibi....
   o iki kablonun sisler için olmaması kötü oldu dedin gibi far yıkama falandır ama belkide bir swicle elektirik verile bilir tesisattan sonuçta 12 v...
xufuk
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 26 Eyl 2009, 01:31

ben anahtar+kablo+röle+takan arkadaşa toplamda 30 TL verdim. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir