Acil bir soru

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Acil bir soru

İleti weehawken » 26 Eyl 2009, 05:04

Dostlarım selamlar.. İlk kez bugün arabamı sürerken ayağımı debriyaja bastıgımda  yada gazdan ayagımı cektıgımde arka taraftan takkk diye bir ses gelmeye başladı. Yola devam ettim ama ne olduğunu bilmiyorum eve çok yavaş geldim nolur nolmaz diye. Hele ki ani debriyajdan ayağımı cektıgımde veya ani olarak ayagımı gazdan cektıgımda baya yüksek ses gelıyor ve sanki oturdugum koltugun bel tarafına bir sey vuruyormus gıbı oluyor. Bu konuda bilgisi olan varsa cevp beklıyorum .. Herkese sevgi ve saygılar...

weehawken
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti grey_wolf » 26 Eyl 2009, 11:03

Exclamation take the car to the service

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti delidolu » 26 Eyl 2009, 11:32

Koltuğun içndeki hava yastığı mekanizmasının ani ivmelenmeile sırt kısmına vurması olabilir mi?
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti weehawken » 26 Eyl 2009, 12:38

Ya abisi.. araba 1990 favorit.. hava yastığı nerdeeeSmile?
weehawken
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti by wodoo » 26 Eyl 2009, 13:37

[quote="delidolu"]Koltuğun içndeki hava yastığı mekanizmasının ani ivmelenmeile sırt kısmına vurması olabilir mi?
[/QUOTE]

Favoda benim bilmediğim kaç airbag var ki? LOL
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Arabanız: Astra GSİ

İleti alpko » 26 Eyl 2009, 14:55

Burčlar olabilir mi acaba?
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gokyuzu70 » 26 Eyl 2009, 19:41

[quote="delidolu"]Koltuğun içndeki hava yastığı mekanizmasının ani ivmelenmeile sırt kısmına vurması olabilir mi?
[/QUOTE]
LOLLOLLOLLOLLOLLOLLOL
gokyuzu70
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hdoner » 26 Eyl 2009, 20:35

LOL

Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti delidolu » 27 Eyl 2009, 00:17

Gülün bakalım....
Yazının içinde araç belirtilmemiş, imza kısmında yok, arkadaşımızın toplam mesajı 33 yani daha yenilerden sayılır. E ben de müneccim moku yemediğime göre...
Aç horoz rüyasında mısır, buğday vs görürmüş misali, ben de her frene dokunduğumda sırtımda bir tokluk hissi aldığım için sadece fikir yürüttüm. Ne kadar ekmek o kadar köfte; kusura bakmayın ama belki arkadaşın aracı 2010 superb'de olabilirdi... Gülün siz bakalım... Unutmayın ki son gülen iyi gülerrr... Ve gidişim suskun olacak ama dönüşüm kadir tapucu oldu diyeceksiniz!!!... TongueBroken%20HeartCry
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti weehawken » 27 Eyl 2009, 01:14

Hey allahım ben ne derdindeyim :) siz komediye çevirdiniz dostlarım haha haa .. Olsun herseye ragmen gülmek güzeldir. Evet modelini yazmamıstım ama favo bölumune yazmıstım.. Neyse dostlarım sabah erkenden tamırcıye gittim, adam surdu arabanın altına baktı vıteste dur kalk yaptırdı bana dedı kı , sag on motor kulagı / takozu ... Ama ben sanmıyorum ya motor onde ses arkadan geliyo .. Neyse ıkı gun yokum siz lutfen yazın zaten arabayı c tesı gunu goturebılcem malum emeklıyız :) ..Bu arada delidolu dostum ah 2010 superbim olursa bir gun söz favo yu sana market arabası olarak verıcem :) .. Herkese mutlu pazarlar arkadaslar. Sevgı ve saygılarımla...
weehawken
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti felicia-dizel_ahmet » 28 Eyl 2009, 10:29

Merhaba;
Bende de 93 favo var. ilk kalkış anında el frenini indirince, sizin söylediğinize benzer arkadan küt diye ses geliyordu. sanki araba kalkmadan yere değmiş gibi oluyordu. ben bunun üzerinde durmadım. motorda problem vardı. sıfır motor yaptırmak için tamirciye verdim. aracı aldıktan sonra o sesi bi daha duymadım. diyeceğim şudur ki tamircinin söylediği doğru olabilir. saygılarımla.
felicia-dizel_ahmet
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Felicia 1.9D

İleti weehawken » 02 Ekm 2009, 21:52

Dostlarım alakanıza tesekkurler.. Bugun servise gittim... Yanlış  anlamayın ama sebahattin usta bir numara bir usta. (reklam değil ) Hemen lift e aldı arabayı motoru ön şasiye bağlayan takozda bir somun var.. onu sıktı 5 lıra aldı ve o korkunc ses yokoldu.. Olay şu imiş.. oradaki boşluk ayağımı gazdan çekince şasiye vuruyormuş ve eksozun bağlantısı da ora ile alakalı oldugu ıcın ses arkadan geliyormuş gibi hissediliyordu. Tabii tam koltugun altında da ek yeri oldugundan oradan da belime dogru vuruntu geliyordu. Yalnız bu basit görünen arızanın korkunç bir boyutu da motor sallandıkça şarz dinamosuna vuruyor vede kaboları koparıp yangına neden olabiliyormuş.. Bilginize... Saygılarımla... herkese kazasız cezasız günler... Bu arada eskişehir, konya ve istanbul yollarında 60-70 i geçmemenizi öneririm :) 
weehawken
Yeni Üye
Yeni Üye

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 29 misafir