amortisörlermi arızalı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

amortisörlermi arızalı

İleti özhan » 30 Eyl 2009, 01:58

iyi günler arkadaşlar

yokuş çıkarken veya arabayı hareket ettiririken önden acaip seslse geliyor.
Tamircide amortisörlerin değişmesi gerek dediler ayrıca motorun altında kalan kısımdaki rotları bağlıyan parçanın değişmesi gerektiğini belirtiler .
amortisörleri değiştireceğim ama alttaki değişecek parçanın içeriğini anlayamadım
arabam 1994 favorit amortisörlerde ne tavsiye edersiniz. bulunduğum yer trabzon
şimdiden teşekkürler

özhan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti xufuk » 30 Eyl 2009, 22:22

Amortüsör Markası olarak Monroe Önere bilirim...  Ön takımdan gelen ses bir çok şeyden Kaynaklana bilir Tamircinizin bakması lazım sökmeden bakmadan proglem teşhisi imkansız.
Salıncaklardan olabilir Rot lardan ola bilir Hatta aks Mavsallarından bile ola bilir Aks Bilyası dağılmış olabilir direk bunlar aklıma geliyor...
xufuk
CLASSIC
CLASSIC

İleti xufuk » 30 Eyl 2009, 22:25

He Motor Takozuda Olabilir Plastik parça vasfını Yitirmişse....
xufuk
CLASSIC
CLASSIC

İleti vwskodacorlu » 01 Ekm 2009, 13:02

monroe öneriyorum...
vwskodacorlu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakan_yedpa » 01 Ekm 2009, 19:11

Birde debriyaya baktır kardeş
hakan_yedpa
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alibahadır26 » 01 Ekm 2009, 22:40

arkadaşım aynı anlattığın sorunu bende aynen yaşadım baktırmadığım yer kalmadı eksoz dediler yaptırdım birsürü usta gezdim en sonunda sorunu kendim çözdüm motorun kulağı gitmiş içindedki plastik esnek bir parça var oda gitmiş akünün yanıdanki saça vuruyomuş hatta baya çizmiş orayı devir daimi değiştim komple hiçbir sorun kalmadı 50 ytl ücreti var takması baya zahmeli yanlız iyi bir usta bul ona değiştir tabiki arıza buysa eğer bence sen kendin kaputu aç bi kontrol et motor kulağına bak devir daimin hemen üstünde 
alibahadır26
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti weehawken » 03 Ekm 2009, 19:32

selam.. yokuş çıkarken gaza yuklendiğinde kütürtü şeklinde ses geliyor ise kesin motor kulaklarındandır..Aynı sorunu bende yaşadım..'' acil bir soru'' adı altında actıgım konuya bakarsınız. Yalnız bendekı 5 lıraya halloldu zira civata cıkmış motor un sag ön bölümü boşlukta oldugundan eksozla baglantılı ses yapıyordu. Neyse ucuz hallettım. Bence sorunun amortisörlerle alakalı değil. Bu arada devridaim sökülecek buyuk ıhtımal değişmesini önerecekler dalgaya gelme dostum. Geçmiş olsun ...:)
weehawken
Yeni Üye
Yeni Üye

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir