Anfiriz Büyük Sorun !

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Anfiriz Büyük Sorun !

İleti xufuk » 06 Ekm 2009, 22:26

Merheba arkadaşlar Başıma gelen sorunu Paylaşmak ve Sizleride bilgilendirmek istedim Aracım 93 Model  Favo LX 7 Ay önce kadar Antifirz koymuştum araca Conta patlattı Yaptırdık.

Ondan sonra suyla devam ettim bir kaç kere Antifirizi Düşündüm ama cesaret edemedim Dün Sonunda Sheel'den 3 Litre Antifiz Ekledik Ertesi gün yani bu sabah hortumları sıktım sağına soluna baktım aşağı bir bakrım antifirizli su aşağı akıyor.

Hortummu patladı derken motoru çalıştırdım su çeşme gibi oldu arttı Tamirciye götürdüm daha kaputu açar açmaz Devir daim değişicek dedi. 

Burdan Çıkaracağımız sonuç Aracınızda su kullandıysanız bir kaç ay masraf çıkmasını istemiyorsanız antifirz kodurtmayın antifiz kattırdıysanız bir daha suya geri dönmeyin ben bayağı tecrübelendim yani...

İlgisini çekicek arkadaşlarada aldığım parçaların fiyatını vereyimmm....

Devirdaim= NPO Marka 35 TL

Radyotör Alt Hortumu= 6 TL

Yağ Filitresi =BOR marka= 7TL

Kayış=M.T.K marka 8 TL

Hava Filitresi= KAOFF marka 7-8 Lira gibi bişeydi...

Devirdaim için 40 Lira işçilik dediler Yarın sabah bırakıcam servise aracı Diğer parçalarıda kendi insiyatifimde aldım...

alış verişten sonra başka bir parçacıya fiyat sorudum Devirdaim için 35 'e var 50 ye var dedi 50 Liralığı önerdi ama markasını bilmiyorum bana en iyisi bu diye sattı italyan malıymış vs..NPO  Bilseydim 50 Liralığı alırdım daha kaliteydi sanırım ucuz malın yahnisi olmasında...

xufuk
CLASSIC
CLASSIC

İleti hayrotunahan » 06 Ekm 2009, 22:43

geçmiş olsun aynısı benim başıma geldi daha bugün tam330 lira harcadım  aracım skoda favorit 93 135 l benimde 3 ay falan su döndü radyatörde geçen yağını değiştirirken antifiriz bi koydum sabah bibaktım radyotörden su kaçırıyor patlakmış yenisi 65 lira kalorifer iyi ısıtmıyordu usta peteği söktü ordada radyotör gibi petek var oda içi dolmuş adamakıllı onoda temizledi şimdi felaket ısıtyor.fren hortumlarını değiştirdim.geri vites müşürünü sağ farın içi kararmıştı farı komple değiştirdim.altta latiklerin orda adını bimiyorum demir kollar var sağda solda onlarn bitanesi çatlamış ikisinide değiştirdim. arabanın gidişi değişti vallasizinle paylamak istedim
hayrotunahan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti xufuk » 06 Ekm 2009, 23:12

Sanada Geçmiş olsun aslında parça alırken iyi parçaları Kaliteli ürünleri seçmek lazım dandik çin mallarına dikkat edelim. 3 kuruş ucuz olucak diye elimizde patlamasın Benim Bildiğim 3 tane iyi marka var en azından hep duyuyorum bunuda paylaşayım..
1-VİKA

2-SKD

3-NOVA    Bu markalar hep karşıma çıkıyor Ne malı bilmiyorum ama Benim aldığım parçalarada kaliteli dedi ama Kuşkuluyum Mesela Hiç Su pompasının markasını duymadım NPO Avrupa malı diye sattı elindede başka yoktu zaten...
xufuk
CLASSIC
CLASSIC

İleti alibahadır26 » 07 Ekm 2009, 02:17

arkadaşlar benim arabada 3 litre su bir litre antifiriz var ben şimdi yarın değiştircem kopmle antifiriz koycam malum kış ama bu söyledikleriniz kafamı karıştırdı arabada hararet gibi bir sorun yok ne yapmalıyım komple su değil benim radyatördeki antifiriz var ama 1 litre civarında
alibahadır26
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 07 Ekm 2009, 02:48

büyük harflerle  yazılmış üç harfli markalar genelde çin..

malı ürettirenlerin  isimlerinin baş harfi oluyor.. NPO  kimbilir  ne çıkar..   nazım  polat  osman  falan  çıkarsa şaşırmam. Smile
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti Kahraman » 07 Ekm 2009, 11:01

gecen aynı hataya bende düştüm yagını degiştirirken antifiriz koyduk termostadını takdık ertesi gün kaloriferin ordan su koyverdi söktüm Allahtan  su giriş hortumlarının birleşim yerinden acmış oraya sıvı conta yaptım kurtardı ama bende motordan birşey yaparmı diye korkuyorum dün egzostan su damlacıkları attı bügün birşey yapmadı antifiriz motor icinde kirec bağlayan yerleri cözdügü icin ilk conta ve devırdaime zarar veriyor sahsı kanatım istanbul icin 3lt cok 1lt kafi gelir yoksa sorun cıkartıyor iyi günler
Kahraman
CLASSIC
CLASSIC

İleti xufuk » 07 Ekm 2009, 15:20

valla antifirizsiz olmaz hatamız şimdiye kadar kattırmamamız artık masrafınada katlanacaz 1 litrede olsa bulunsun bence umarım NPO çin değildir..
xufuk
CLASSIC
CLASSIC

İleti alibahadır26 » 07 Ekm 2009, 19:21

bugün gittim suyu biraz döktürüp üzerine antirfitiz koydurdum iki litre civarında şu an bir şey yok bakalım sonra ne olur
alibahadır26
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti turgut10 » 11 Ekm 2009, 23:38

arkadaşlar benim glx ede ilk defa antifiriz koyduk kaloriferden saldı
turgut10
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti xufuk » 12 Ekm 2009, 19:41

Geçmiş Olsun Kalorifer Peteğinden Saldı Sanırım Bundan sonra 1 Litrede olsa Bulundurun Antifirizi Krozyon Paslanma Gibi Şeyleri Önlüyor Parçaların Ömürü Uzuyor En Uygunu Sanırım Yüde 50 SU yüde 50 Antifiriz Dir.
xufuk
CLASSIC
CLASSIC

İleti gandak » 14 Arl 2009, 21:05

bende 2 hafta önce tamamen suyu boşaltıp antifiriz shell 3 lt mavi koydurdum.ve arabayı fazla kullanmadım.bugün baktımki su seviyesi minumumum altına inmiş acaba dedim bende sonradan bize pahalıya patlamasa bari ne dersiniz devirdagim sorunu veya üst kapak çontası veya radyatörde sorun çıkarmı acaba valla arabayı aldık para akıyor Confused
gandak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: adil tarakcıoğlu
Nereden: Denizli
Arabanız: favorit 94 glx

İleti gokyuzu70 » 14 Arl 2009, 21:20

[quote="alibahadır26"]arkadaşlar benim arabada 3 litre su bir litre antifiriz var ben şimdi yarın değiştircem kopmle antifiriz koycam malum kış ama bu söyledikleriniz kafamı karıştırdı arabada hararet gibi bir sorun yok ne yapmalıyım komple su değil benim radyatördeki antifiriz var ama 1 litre civarında [/QUOTE] senın arabada hararet yaparsa ben motor yaptırmaktan vazgecerım eleman
gokyuzu70
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti quickcan » 15 Arl 2009, 01:58

abiler siz 9 ay su koyun sonra 3 ay antifriz tabi ki borular patlar çünkü normal su da borular kireç tutuyo ondan sonra antifriz de kreci çözüyo sonra şıpır şıpır işte siz parça değiştirdikten sonra 7/24 antifiriz kullanın sorun çıkmaz..

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti brl » 17 Arl 2009, 23:44

arkadaşlar ben sürekli antiriz kullanıyorum su koymuyorum hiçsorun olmuyor arabayı aldıgımda radyatörü deyiştirdim sorun olmuyor
brl
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: favorit sportline

İleti alibahadır26 » 19 Arl 2009, 17:22

[quote="gokyuzu70"][quote="alibahadır26"]arkadaşlar benim arabada 3 litre su bir litre antifiriz var ben şimdi yarın değiştircem kopmle antifiriz koycam malum kış ama bu söyledikleriniz kafamı karıştırdı arabada hararet gibi bir sorun yok ne yapmalıyım komple su değil benim radyatördeki antifiriz var ama 1 litre civarında [/QUOTE] senın arabada hararet yaparsa ben motor yaptırmaktan vazgecerım eleman[/QUOTE]

ben bu mesajı motordan önce yazmıştım şimdi maşallahı var havada yanıyo arabnın içi eksilme gibi derdide yok motor da sıfır olduğu için motor yıkandı malum çürük çarık yeride temzi bir motorla antifiriz kondu ne yağ nede su eksilmesi var arabada çokta iyi ısıtıyor
alibahadır26
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti emo338 » 29 Kas 2010, 23:45

bu gun benımde devır daım ısyan ettı :) npo aldım bende 30 liraya
emo338
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: emrah kucus
Nereden: Adana
Arabanız: 94 formen lx

İleti syossett » 29 Kas 2010, 23:52

Arkadaşlar antifiriz sudan daha incedir.. yani suyun geçemediği yerden antifriz çok kolay geçer. Aklınızda olsun antifirz koydurduğunuzda mutlaka akan sızan varmı dıye kontrol edin. soguklar yaklaşıyor sorunlu da olsa mecburen antifirz koyacak, ekleyecek yada ölçtüreceksiniz. Antifriz sorun değil asıl sorun antifriz koymayıp motor bloğunun çatlamasına sebep olmak. Allah korusun...
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Asım Erdoğan
Arabanız: Favorit

İleti junior » 30 Kas 2010, 00:16

brl yazdı: arkadaşlar ben sürekli antiriz kullanıyorum su koymuyorum hiçsorun olmuyor arabayı aldıgımda radyatörü deyiştirdim sorun olmuyor

bravo aynen bende de sırf antifriz var su yoktur yaz kış oyle kullanırım kesinlikle su koymamışımdır bugüne kadar
junior
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: arman boyacı
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: favorit 1994 glx

Sonraki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir