93 Favorit Amortisörler

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

93 Favorit Amortisörler

İleti guneyli_adam » 13 Ekm 2009, 15:24

93 Favorit Ön Amortisörler sanırım patlak ve değiştirmek istiyorum. Her bir amortisör fiyatı 45 TL x 2 = 90 TL. Bir kaç kişiden amortisörler değişecekce 4'ü birden değişmesinin sağlıklı olacağı söylendi... fiyat haliyle yükseliyor. Sadece patlak olanları değiştirmem hiç bir işe yaramayacak mı?

guneyli_adam
CLASSIC
CLASSIC

İleti orthosis » 13 Ekm 2009, 16:34

sadece ikisi değiştirmen pek sağlıklı olmaz. değiştirmediğin amortisörler salınım yapacaktır. dördünüde değiştirmen yoltutuş fren ve viraj kabilkiyeti açısından son derece önemli. bir de bizim arabalara en iyi uyan monreo dur. tavsiye ederim .
orthosis
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Isparta
Arabanız: skoda fabia I-skoda felicia 1.6

İleti turuncuklu » 04 Kas 2009, 19:31

Arkadaşlar 4 amörtisör birden değişirmi ne alaka yani.Hangi amörtisör patlaksa o değişir benim bildiğim.Ne yani bir amortisör değişti diya araba birajda yanmı yatacak yani.Yok kardeşim hangisi patlaksa onu değiştir.
turuncuklu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti by wodoo » 04 Kas 2009, 19:36

Benim bildiğimde öyle, değiştimi hepsi değişir.. Aksi taktirde pek sağlıklı olmaz diye duymuştum ve bende dördünü birden değiştirmiştim..

Sanırım dengesizlik olur diye hepsini değiştirmemizi öneriyorlar, biri sert biri yumuşak dengesiz olur gerçektende..
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Nereden: Ankara
Arabanız: Astra GSİ

İleti grey_wolf » 04 Kas 2009, 19:49

[quote="turuncuklu"] Arkadaşlar 4 amörtisör birden değişirmi ne alaka yani.Hangi amörtisör patlaksa o değişir benim bildiğim.Ne yani bir amortisör değişti diya araba birajda yanmı yatacak yani.Yok kardeşim hangisi patlaksa onu değiştir.[/QUOTE] 

istersen tabiki sadece arızalı olanı değiştirebilrisin ancak. yeni amortisör diğerlerinde farklı salınım yapacağı için hem aracın dengesi bozulacak. hemde takmış olduğun yeni amortisörün ömrü %50-%60 azalacaktır. bu yüzden en azından ön ve arka olmak üzere iki gruba ayırıp değiştirmekte fayda var.

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti turuncuklu » 04 Kas 2009, 20:26

[quote="grey_wolf"][quote="turuncuklu"] Arkadaşlar 4 amörtisör birden değişirmi ne alaka yani.Hangi amörtisör patlaksa o değişir benim bildiğim.Ne yani bir amortisör değişti diya araba birajda yanmı yatacak yani.Yok kardeşim hangisi patlaksa onu değiştir.[/QUOTE] 

istersen tabiki sadece arızalı olanı değiştirebilrisin ancak. yeni amortisör diğerlerinde farklı salınım yapacağı için hem aracın dengesi bozulacak. hemde takmış olduğun yeni amortisörün ömrü %50-%60 azalacaktır. bu yüzden en azından ön ve arka olmak üzere iki gruba ayırıp değiştirmekte fayda var.
[/QUOTE]

Erol bey ön ve arka olmak üzere olabilir sana katılıyorum bu durumda.Ama 4 te 4 biraz abartı yaa.
turuncuklu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elemsi » 05 Kas 2009, 00:59

ben kendi aracımda sadece önleri değiştırdım ...ha ne fark etti  ...arkalarda degışse çok iyi olur fark ediliyor çünkü...
elemsi
CLASSIC
CLASSIC

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir