FAVORİT ve FORMAN

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FAVORİT ve FORMAN

İleti hengame » 17 Ekm 2009, 14:05

arkadaşlar bazılarınız bana kızıcaklar ama bir formanım vardı hemde piyasada bulunabilecek en iyi formanı aldım.inanın bu arabalar para verilecek araba degil hangi birisini anlatayım ne anlatılacak ne övülecek yanı var bir 124 gibi araba takur tukur ne motoru ne içi ne konfor hiçbişey yok yahu arabanın bir konsulu yok bu ülkede bu paralara arabamı yok sattım kurtuldum alanında basına bela olmuş yeni alıdıgım araba onun yanında mercedes sanki herkese hayırlı günler.

hengame
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Metazolog » 17 Ekm 2009, 14:22

Metazolog
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti vipsezgin » 17 Ekm 2009, 14:25

hayırlısı olsun yenı aracınızı mrak ettım dogrusu
Just Men kuaför
vipsezgin
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Sezgin
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Silver line

İleti Balki, Burak » 17 Ekm 2009, 16:26

Arkadasa hak verebilirim. Favorit ve Formanler tahta gibi.Bende doganlar ondan daha konforlu.Soylendıgı gıbı arabanın bır konsolu bile yok.
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Burak BALKI
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 306

İleti Balki, Burak » 17 Ekm 2009, 16:40

Aslında 4 milyarlık bir araçtanda fazla birşey beklememek gerekir :)
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

İleti guneyli_adam » 17 Ekm 2009, 17:11

Ne kadar köfte, o kadar ekmek... 4 - 5 Milyarlık araçtan konfor değil iş görmesi beklenir zaten.
guneyli_adam
CLASSIC
CLASSIC

İleti by wodoo » 17 Ekm 2009, 20:09

Sizin 4-5 milyarlık, 16-17 yaşındaki, 1.3 motora sahip, orta sınıf bi araçtan beklentiniz nedir ki?

by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Nereden: Ankara
Arabanız: Astra GSİ

İleti onurhan2006 » 17 Ekm 2009, 23:25

[quote="hengame"]arkadaşlar bazılarınız bana kızıcaklar ama bir formanım vardı hemde piyasada bulunabilecek en iyi formanı aldım.inanın bu arabalar para verilecek araba degil hangi birisini anlatayım ne anlatılacak ne övülecek yanı var bir 124 gibi araba takur tukur ne motoru ne içi ne konfor hiçbişey yok yahu arabanın bir konsulu yok bu ülkede bu paralara arabamı yok sattım kurtuldum alanında basına bela olmuş yeni alıdıgım araba onun yanında mercedes sanki herkese hayırlı günler.[/QUOTE]
anladığım kadarıyla piyasadaki en iyi forman demişin Big%20smile dostum benim formanım yok ama favomla sadece bu yaz nerdeyse 10000 km yol yaptım sana tavsiyem acılan konuları okuman soylemek istediğim bence benim favom senin formanından 10000 kat daha ustundur he surası var arabamın pıyasası 6000 lıraysa bu paraya benım arabamdan daha ıyısı yok varsa sen soyle ki bizde ona binelim şimdiki arabamız ölümlük değil yani Wink
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti onurhan2006 » 17 Ekm 2009, 23:27

ustteki yazdıklarımı http://www.skodam.com/forum_posts.asp?TID=17038 linkinde bulabilirsin 
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti felicia-dizel_ahmet » 18 Ekm 2009, 16:00

bende Audi A6 ya binmek istiyorum ama.............
onur kardeşime sonuna kadar destekliyorum.
felicia-dizel_ahmet
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Felicia 1.9D

İleti efkarli » 18 Ekm 2009, 16:11

ben 4.5 a aldım 94 favorit 1.5 harcadım bir senedirde hiç sıkıntısız biniyorum.aslında araba alırken tek elden binilmiş araba alacaksın.kendinde temiz binersen ellerin mercedesinden iyidir.
efkarli
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti onurhan2006 » 18 Ekm 2009, 17:01

[quote="hengame"]arkadaşlar bazılarınız bana kızıcaklar ama bir formanım vardı hemde piyasada bulunabilecek en iyi formanı aldım.inanın bu arabalar para verilecek araba degil hangi birisini anlatayım ne anlatılacak ne övülecek yanı var bir 124 gibi araba takur tukur ne motoru ne içi ne konfor hiçbişey yok yahu arabanın bir konsulu yok bu ülkede bu paralara arabamı yok sattım kurtuldum alanında basına bela olmuş yeni alıdıgım araba onun yanında mercedes sanki herkese hayırlı günler.[/QUOTE]
 gercekten sana verilen su en iyi formanı görmek isterdim oyle bir arabayı bide piyasadaki en temiz araba olarak almanda sasırılcak olay arkadasım ya benim bildigim temiz araba sahibine en az sorunu cıkartan arabadır LOL
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti skodaizm » 18 Ekm 2009, 23:54

Murat bey,

Ben bu aracı 1994 senesinde galeriden almaya gittiğimde( çalıştığım havayolu şirketinde  bayan müdürlerden biri için kırmızı  Fovorit) bu fiyata alınabilecek birçok araçtan daha üstün ve daha gösterişliydi. Tasarımı İtalyan araba tasarımcısı Bertone tarafından yapılmış o dönemin modern çizimine sahip bir aile ve orta sınıf arabasıydı ki hala öyledir.  Önemli bir yanı da  sağlamlığı parçalarının ucuzluğu ve kolay tamir edilebilir bir dizayna sahip olmasıydı. Bilenler ve arabanın dilinden anlayanlar bu fiyata olan bir arabayı  rahat ve sorunsuz kullanırlar. 

Güvenlik olarak ta, 16 yaşında olmasına rağmen benim aracım sanırım yeni model aynı konsptteki birçok araçtan daha güvenlidir. İçine ailemi oturtup güvenle gidilebilecek araçlardan biridir. Kapı içi barları şasisi ile güvenlik hissi veren bir yapıya sahip. birçok kazasında karşıdaki arabalar ve içindekilere hasar vermesine rağmen kabindeki yolcuları koruduğu görülür.

Gelelim sizin görüşünüze.Sonuçta sizde kullanmışsınız, şimdi satınca kurtuldum diyerek alan kişiyede haksızlık ve kötülük yapar pozisyona düşmüşsünüz. Kullananlar ya bağlılıkları yada başka arabayı alamadıklarından kullanmakta. O yüzden pek te kötülememekte yarar var.   

Bu aracı bugünün şartlarında değerlendirirseniz klimasız konsolu bile yok otomatik kapıları camı alarmı imobilayzırı vs, vs. birçok eksiği var ama yapıldığı tarihte bunlar sadece Mercedesler de vardı ve bazı üst sınıf arabalarda bile yoktu. Sonuçta 1990 lı yılların arabası ve Klima hariçi diğer birçok özelliği rahatlıkla takabileceğiniz ve bunlara eğer merakınız varsa  pekte masraf yapmayacağınız bir araç.   

Bu tür malzemeler ile aracın ne hale gireceğini rahatlıkla düşünebilip hayal edersiniz.

Ben hala ilk günkü hali ile kullanıyorum. Ama bu aracı çocuklarım bir kaç yıl sonra hem elektronik hem de mekanik olarak sanırım başka bir çehreye sokacaklar

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti Balki, Burak » 19 Ekm 2009, 13:11

Hakan Bey. Bu verdiginiz sitedeki ürünlerden sipariş etme imkanımız varmıdır ? nasıl yaparız yardımcı olacak birini tanıyormusunuz ?
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

İleti skodaizm » 19 Ekm 2009, 19:59

Burak Bey,
 Açıkçası bu siteye Çekçe olduğu için üye değilim ama

linkli siteye bu modeli almak için üye oldum ve ödemeyi pay pal ile yaptım yaklaşık 19.99 € luk ürünü(40 tl ) nakliye masrafı ile birlikte 100 tl ye aldım. Ağır ürünler oldukca pahalıya mal oluyor.

Alışveriş için İngilizce seçeneği olmadığından  birşey siparişimiz mümkün değil. Ancak yurtdışında yakınları olanlar yanlarında getirebilirler.

Fakat Türkiye'deki bazı oto sitelerinde  ve skoda parçacılarında benzer Aksesuarlar( konsol, kolçak, paçalık,arka spoiler, cam rüzgarlıkları, yan çıtalar vs.) ürünleri bulunmakta.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti y.emre » 19 Ekm 2009, 20:09

[quote="skodaizm"][quote="hengame"]arkadaşlar bazılarınız bana kızıcaklar ama bir formanım vardı hemde piyasada bulunabilecek en iyi formanı aldım.inanın bu arabalar para verilecek araba degil hangi birisini anlatayım ne anlatılacak ne övülecek yanı var bir 124 gibi araba takur tukur ne motoru ne içi ne konfor hiçbişey yok yahu arabanın bir konsulu yok bu ülkede bu paralara arabamı yok sattım kurtuldum alanında basına bela olmuş yeni alıdıgım araba onun yanında mercedes sanki herkese hayırlı günler.[/QUOTE]

Murat bey,

Ben bu aracı 1994 senesinde galeriden almaya gittiğimde( çalıştığım havayolu şirketinde  bayan müdürlerden biri için kırmızı  Fovorit) bu fiyata alınabilecek birçok araçtan daha üstün ve daha gösterişliydi. Tasarımı İtalyan araba tasarımcısı Bertone tarafından yapılmış o dönemin modern çizimine sahip bir aile ve orta sınıf arabasıydı ki hala öyledir.  Önemli bir yanı da  sağlamlığı parçalarının ucuzluğu ve kolay tamir edilebilir bir dizayna sahip olmasıydı. Bilenler ve arabanın dilinden anlayanlar bu fiyata olan bir arabayı  rahat ve sorunsuz kullanırlar. 

Güvenlik olarak ta, 16 yaşında olmasına rağmen benim aracım sanırım yeni model aynı konsptteki birçok araçtan daha güvenlidir. İçine ailemi oturtup güvenle gidilebilecek araçlardan biridir. Kapı içi barları şasisi ile güvenlik hissi veren bir yapıya sahip. birçok kazasında karşıdaki arabalar ve içindekilere hasar vermesine rağmen kabindeki yolcuları koruduğu görülür.

Gelelim sizin görüşünüze.Sonuçta sizde kullanmışsınız, şimdi satınca kurtuldum diyerek alan kişiyede haksızlık ve kötülük yapar pozisyona düşmüşsünüz. Kullananlar ya bağlılıkları yada başka arabayı alamadıklarından kullanmakta. O yüzden pek te kötülememekte yarar var.   

Bu aracı bugünün şartlarında değerlendirirseniz klimasız konsolu bile yok otomatik kapıları camı alarmı imobilayzırı vs, vs. birçok eksiği var ama yapıldığı tarihte bunlar sadece Mercedesler de vardı ve bazı üst sınıf arabalarda bile yoktu. Sonuçta 1990 lı yılların arabası ve Klima hariçi diğer birçok özelliği rahatlıkla takabileceğiniz ve bunlara eğer merakınız varsa  pekte masraf yapmayacağınız bir araç.   

Bu tür malzemeler ile aracın ne hale gireceğini rahatlıkla düşünebilip hayal edersiniz.

Ben hala ilk günkü hali ile kullanıyorum. Ama bu aracı çocuklarım bir kaç yıl sonra hem elektronik hem de mekanik olarak sanırım başka bir çehreye sokacaklar

__Hakan Ün__
[/QUOTE] vay bee filicia için bile aksesuar varmıs artk gözüm açık gitmem
her modole getiriyolarda felicia ndn getirmiyolar anlıyamıyorm
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti RAZOR10 » 19 Ekm 2009, 21:32

faworit we formen zmanın en iyi arabalarıdır( hala da iyi) 93 model faworitimiz wardı 1 kere bile yolda bırakmadı. konsol yok demişiniz? ne bekliyodunuz plastik olmayan bi aksammı? benim eşimin 2002 model oper corsa comfortu war ön konsol we yan kapılar komple plastik. konsolta tip arıyosanız o günkü o segment araçların hangi birinin konsolu şık?

Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti onurhan2006 » 19 Ekm 2009, 21:54

favomla dunyanın yolunu yaptım halada yapıyorum ınsallah kurban bayramnından sonra tekrar mersin yoluna düşecegiz beraber hiç sorun yasamadım bir kez olsun nedensız yere stop etmedi yahut motor arızası olmadı lastikleri bile patlamadı Smile
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Sonraki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi