FAVORİT ve FORMAN

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FAVORİT ve FORMAN

İleti efsanea_06 » 28 Ekm 2009, 11:16

[quote="hengame"]ilk anda yazmıştım aldıgım araba piyasada bulunacak en orjinal en süper skoda idi 20 yıldır arabacıyım bu işten anlarım yasım 40 araba orjinal degişensiz boyasız tertemiz bir araba idi ve 5500 sattım. ben SKODA favorit ve forman araba degil diyorum. bunu anlamak için baska bir emsal arabaya binmek yeterli boş konuşmayın dünkü cocuklardan ögrenmicem bu işi [/QUOTE]
yaşınızın 40 olduğunu söylemişsiniz ama profilinize baktığımda yaş 27 yazıyorQuestion

efsanea_06
CLASSIC
CLASSIC

İleti WXW » 28 Ekm 2009, 11:59

yaş falan önemli değilde bazı hatırlatmalar yapmak isterim. öncelikle forumda yazan gerçek SKODA cı arkadaşlar, arabalarının eksileri, artılarından fazla olduğu durumlarda bile, sadece araçlarıyla yaşadıkları mutlu bir andan veya hoşlarına giden bir özelliklerinden veyahut güçleri buna yettiği için alıp daha sonradan araçlarını çok seven insanlardır. bizler araçlarımızdan ne kadar şikayet edersek edelim, yazdığımız cümlelerin hepsinin öznesi "benim fabiş, kızım, oğlum, favom, octim" dir.herşeye pembe gözlüklerle bakmayız, ama bardağında dolu tarafını görmeye çalışırız.elbetteki zamanın teknolojisinde ve ekonomik koşullarında üretilen ve satılan bir arabayı, bugunun koşullarında değerlendirdiğimizde, şu an tartıştığımız fiyat-donanım-konfor üçlüsünde kafamızda daha fazla sorular olacaktır. ancak, siz kendinizi ve aracınızı sattığınız kişiyi "enayi" yerine koymakla, bizim bindiğimiz araçlarımıza "at arabası" demekle, sizin gözünüzde "beş para etmez " bir araba olduğunu söylemekle biz araçlarımıza binmekten vazgeçmeyecek, aksine onları daha fazla sevmeye devam edeceğiz.bir benzetme yapmak gerekirse, düşünceme göre her kadın güzeldir, ancak onun güzelliğini farkedecek erkek farklıdır. sizlerinde bu araçların güzelliklerini keşfeden insanlardan olmanız temennisiyle....

NOT: onur kardeşimin düşüncelerini destekliyorum.ve şunu eklemek isterim.biz size asla enayi demeyeceğiz, çünkü:

"kim kardeşine kâfir derse, ikisinden biri mutlaka kâfir olmuştur. Eğer itham edilen kâfir değilse, küfür itham edene döner"

Saygılar, selamlar...
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan
Nereden: Ankara

İleti fevgo » 28 Ekm 2009, 13:53

Şu anda satış ilanı versem de.....Favomu cok sevdim ve hala seviyorum..gerisi hikaye...

fevgo
CLASSIC
CLASSIC

İleti muzaffer » 28 Ekm 2009, 15:04

Sayın hengame  ,

Önce “20 yıldır arabacıyım bu işten anlarım yasım 40” diyorsunuz ama profilde yaşınız 27 , Sonra : “samimi olun kırk yıllık arabacıyım sah damarını bilirim” diyorsunuz hani 20 yıllık arabacıydınız ? Daha sonra “ben acık konusuyorum bir enayi buldum bir enayide benmisim bu arabayı aldım.” diyorsunuz , hani arabanın şah damarını bilirdiniz ? Niçin bu aracı aldınız o halde ?

İlk kurduğunuz cümleler ile son kurduğunuz cümlelerin birbirine uyup uymadığına siz karar verin.
muzaffer
CLASSIC
CLASSIC

İleti efekentli » 20 Eyl 2012, 19:50

çok geç de olsa bu konuda biraz yorum yapayım;ben 2 yıldır forman sahibiyim,iki yılda abimdeki kartala 3bin tlye yakın masraf yapıldı.ben sadece 400 tl gibi bir masraf yaptım,silindir kapak contası v.s,.....ben forman aldım diye arabamı övmek değil sadece arada kartala da bindiğim için aradaki farkı anlatmak adına diyorum,forman daha rahat bir araba,tofaşla 500km git bir de skodayla git farkı o zaman anlarsınız...
efekentli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet Akduman
Nereden: Aydın
Arabanız: forman

İleti asii » 21 Eyl 2012, 01:48

yaklaşık 1 yıldır skoda favorit blackline biniyorum 5250 ye aldım yarısı keyfi yarısı mecburi olarak toplam 3000 tl ye yakın masraf ettim.ama hiç bir zaman ona harcadıgım paraya acımadım,çünkü gerek tofaş kuş serisi gereksede reno 9 benzeri araçlara inanın 5 çeker.gerek konfor, gerek saglamlık, gerek yol tutuş.bende idda ediyorum favom eskişehirin en temizi,gün gelir satarsam onun arkasından asla konuşmam.selamlar....
asii
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: isp bb
Nereden: Eskişehir
Arabanız: skodası yok

İleti muzomuzikus » 02 Ekm 2012, 18:34

Bence milletin sabrını deniyor,anlattıklarını hiç biri inandırıcı deyil,ben favomu seviyorum ;)
Kullanıcı avatarı
muzomuzikus
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Muzaffer
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda favorit l 93 mod

Önceki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir