Yeni beyin ve LPG sorunlarım

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yeni beyin ve LPG sorunlarım

İleti narec » 21 Ekm 2009, 18:23

miyadı dolmuş tartarini beyini yaklaşık 1 ay önce mimgas marka lpg regülatör ile değiştirdim. aracın çalışması çok güzel.tek marşta gaz vermeden dahi çalışıyor. ancak eskisine oranla düz yolda hızlanmakta zorluk çekiyor araç. daha önceleri 120 ye rahat ulaşıyordum.şişmdi yokuş aşağı ancak 120 yi buluyor hız.düz yolda ise 90 a zor çıkıyorum.geçtiğimiz hafta sonu Sivas'a giderken gaz verdikçe bir fısılama sesi vardı. egzos delinmiş sandım.sanayiye gittiğimde egzosun tıkandığını söylediler. arka egzosu değiştirdim. orjinalini 100 liraya taktırdım. sonra tekrar bilgisayarlı gaz aayarına girdi.usta hiç ellemedi bile ayarı güzel dedi. araç hızlanması ve yakıtı normale döner diye düşündüm ama halen aynı. tam 100 km yol yaptım 16,16 tl ye fullendi tekrar. gazın litresi 1,80 tl. bana çok yakıyor gibi geldi. bu hızlanma ve yakıt sorununa nasıl bir çözüm getirebilirim.

BU İMZA MAHKEME KARARI İLE İPTAL EDİLMİŞTİR.

Karar No: 2001 / 154 HP

Yüksek Dağın Karı Çok Olur.
Kullanıcı avatarı
narec
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Sivas
Arabanız: Skoda Forman 135L idi :)

İleti akan-kan » 21 Ekm 2009, 22:15

çok fazla yakıt kullanmışsın. normali 10 litre fazla sıkıştırdın diyelim 12 litre olsun 16 litre çok fazla ayarsızlık var. gaz ayarı çok açık olsa hız yaparsın oda olmadığına göre ya gaz dolumunda fazla sıkıştırma söz konusu yada iyi bir ayarsızlık söz konusu. istersen aynı ustayla irtibata geç güzel derse yine usta değiştir hemen. çok yeni olsa 1 haftalık ozaman fazla yakardı ama bu bence ustadan kaynaklanıyor.

benimde gazda hiç çalışmıyordu regülatör değişecek dendi başka yere gittim adam bir ayar çekti saat gibi çalışıyor makine.
İskeletler Diyarında Bir Et Parçası
Kullanıcı avatarı
akan-kan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hakan TOPALOĞLU
Nereden: Eskişehir
Arabanız: Tipo Sx 1997

İleti narec » 21 Ekm 2009, 22:43

:) Hakan kardeş, verdiğim ölçüler litre değil , tl (türk lirası) yanlış anlamışsın sanırım. buna göre tekrar bi yorum yaparsan çok sevinirim. 

Kullanıcı avatarı
narec
CLASSIC
CLASSIC

İleti akan-kan » 22 Ekm 2009, 11:46

özür dilerim heheh :D ortalama 9 litreye tekamül ediyor yakıt oranı çok güzel. hız sorunuda ayarı biraz kısık bırakmış olabilir ustan az yaksın diye. sen tekrar gidip yakıt güzel ama hız çok düşük oldu biraz ayarı açarmısın diye söylersen usta yardımcı olur. yakıtın mükemmel az yakmış maşallah.
İskeletler Diyarında Bir Et Parçası
Kullanıcı avatarı
akan-kan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hakan TOPALOĞLU
Nereden: Eskişehir
Arabanız: Tipo Sx 1997

İleti narec » 22 Ekm 2009, 14:31

:) iyi mi gerçekten?

100 km uzun yola 9 litre lpg 16 lira. km ye 16 kuruş. iyi bir değer mi bu gerçekten? bana çok yakmış gibi geldi

Kullanıcı avatarı
narec
CLASSIC
CLASSIC

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir