Arka Kapak Lambaları

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Arka Kapak Lambaları

İleti tamergunes » 12 Nis 2007, 17:49

1990 136L favortim var. Arka kapakta bulunan geri vites ve park lambalarım plastik aksamın eğilmesinden ve elektrik aksamında dolayı yanmıyor. Bana bu plastik aksamları nasıl değiştireceğim konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

Ayrıca gögüs plastik olduğu için güneşte eğilme yapmış çok kötü görünüyor. Fiatı ve nereden bulacağım konusunda yardımcı olursanız.???

Skoda bir tutku önce 2 tane tofaş arabaya bindim. İkisi bir skoda etmezler.

tamergunes
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 12 Nis 2007, 22:59

Kokpitteki eğilme tamir edilir(serviste) ama çok pahalıya gelir.Thumbs%20Down Benim favoritte de arka bagaj şapkalığı eğriydi serviste fiyatını sorduğumda 100+ fiyat verdiler!!Disapprove

loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 13 Nis 2007, 00:21

arka stop lambasına ve geri vites lambasına arka kaportadan elektirik geçmekte kapak devamlı açılıp kapandığından kablolar zarar görmüş olabilir tesisat tavanın sol yanından gidiyo arkaya, plastikleri değiştirmen gerekir , ön göğüsün caresi yok sıfır bulman zor ancak çıkma bulabilirsin veya ufak tefek çekiştirmelerle yapıyolar sanayide  bilginize.....
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti sainz » 13 Nis 2007, 12:38

[quote="minik"]arka stop lambasına ve geri vites lambasına arka kaportadan elektirik geçmekte kapak devamlı açılıp kapandığından kablolar zarar görmüş olabilir tesisat tavanın sol yanından gidiyo arkaya, plastikleri değiştirmen gerekir , ön göğüsün caresi yok sıfır bulman zor ancak çıkma bulabilirsin veya ufak tefek çekiştirmelerle yapıyolar sanayide  bilginize.....[/QUOTE]

Yalnız 136L serisinde sizin dediğiniz gibi değildir bagaj kapağındaki ışıklara elektrik iletimi.

Bagaj kapağını açtığınız zaman, sol tarafta bakır bir aparat vardır. Bagaj kapağında da bunun karşılığı vardır. Bagaj kapağını kapattığınızda bu aparat elektriğin geçmesine ve arka sis lambaları, geri vites lambaları ve plaka lambalarına elektrik gelmesini sağlar. Aşağıdaki resimde de göstermeye çalıştım yerlerini.

Arkadaşın da sanırım bagaj kapağındaki karşılıklarında problem var ki elektriği iletemiyor.

135L serisinden itibaren elektrik kabloları, aynen sizin dediğiniz gibi bagaj kapağının sol-üst tarafından bagaj kapağındaki elektrikli parçalara ulaşır biçimde üretildi.

Not : Resmi blackline isimli üyemizin http://www.skodam.com/forum_posts.asp?TID=504&PN=1 linkindeki otomobilinin fotoğraflarından aldım.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti ünsal » 14 Nis 2007, 04:06

teşekkür ederim sainz uyarın için bir şey daha öğrenmiş olduk sayende ilgine tekrar teşekkür ederim..Smile..
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Arabanız: Audi A3

İleti bükeyhan » 14 Nis 2007, 10:24

bagaj kapağına giden kablo ya ulaşıp arızayı gidermen çok güç olabilir ..benim sana tavsiyem bagaj kapağında ki amortisörün bağlı olduğu iki noktayı  bir kablo ile bir birine temas ettirip şase sorununu halletmen..torpido hakkında bir fikrim yok
bükeyhan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 14 Nis 2007, 16:19

[quote="bükeyhan"]bagaj kapağına giden kablo ya ulaşıp arızayı gidermen çok güç olabilir ..benim sana tavsiyem bagaj kapağında ki amortisörün bağlı olduğu iki noktayı  bir kablo ile bir birine temas ettirip şase sorununu halletmen..torpido hakkında bir fikrim yok
[/QUOTE]

Bunu anlayabilmiş değilim. Benim Favorit' te de şase sorununu bu şekilde çözdüm. Vakitsizlikten ilgilenemedim doğru düzgün. Hâlâ daha da öyle duruyor.

[quote="minik"]teşekkür ederim sainz uyarın için bir şey daha öğrenmiş olduk sayende ilgine tekrar teşekkür ederim..Smile..[/QUOTE]

Ne demek. Birbirimize yardım için buradayız.Ermm
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti MCAGİN » 21 Ekm 2009, 11:25

arkadaşlar biraz eski yazışmalara döneyim dedim.benim araçta da şaşe alma sorunu ver.yukarıdaki işlemi yapan arkadaş bize fotoğrafını koyabilirmi acaba?amörtisörün neresini birleştireceğiz.benim anladığım arka kapıdaki olan bağlantı bölümü ile araçın içindeki bağlantı bölümünü mü kablo ile birleştireceğiz.

MCAGİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ygt35 » 26 Kas 2013, 19:06

Arkadaşlar ben bu sağ ve soldaki bakır aparatları arıyorum.Çünkü arka cam ısıtıcılarım çalışmıyor nedeni bu bakır parçaların kırık olması dediler.Nekadar doğru bilmiyorum sizcede sorun bu parçaların kırık olmasımıdır? Not: Aracım 1990 model favorit 136L
ygt35
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: YİĞİT MİSLİ
Nereden: İzmir
Arabanız: FAVORİT

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir