bagaj su alması

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

bagaj su alması

İleti Kahraman » 18 Kas 2009, 18:01

iyi günler arkadaşlar arabamın bagaj kısmı tabanıı ıslanıyordu bende arabanın arkasındaki plastik kısımları teker üstü halısını ve tamponu söktüm benzin dolum agzından su geliyordu  oraya silikon la arka bagaj fitilini komple silikonla söküp  taktım  şimdilik sonuç iyi fotolar bu likte  http://img34.imageshack.us/g/pa170002y.jpg/

Kahraman
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 18 Kas 2009, 18:05

güzel çalışma bu tür seyleri kendimiz yapmalıyız zaten en ufak seyden ustaya gitmeyi sevmiyorum..bu arada lpg tankı kaç litre sanayi tüpleri gibi maşşallahSmile
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti Kahraman » 18 Kas 2009, 18:14

60litre ben 55litre alıyorum 100ytl lik gaz alıyor 500-550km gidiyor  sehir ici
Kahraman
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 18 Kas 2009, 18:15

güzel..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti skodaizm » 18 Kas 2009, 20:28

Aynı sorun bendede var. Arka bagaj fitillerinni bir kere söküp temizleyip yerine taktım şimdi su alıyor.  Bu lastikleri tekrar söküp bu sefer  silikon veya montaj mastiği ile yerine oturtmam gerekiyor. Bu hafta sonu sizin  yapmanızdan aldığım gaz ile  artık yapmak farz oldu.
__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti Kahraman » 19 Kas 2009, 10:32

iyi günller Hakan arkadaşım ben bagajın ıslanması beni deli ediyordu senin yaptıgın gibi söktum  ve fitili kanalını pense ile sıktım gevşekligini alsın diye ama olmadı bi şekilde su fitilin altından geciyor arka kaputu sökmeyi bile düşündüm ama uzun işdi silikon tabancası üst kısımlara yanaşmıyordu rahat calışma pozisyonu olmuyor önce fitili cıkar fitili kanala giren yerini cekiçle döv veya pense ile sık fitilin kaportaya giren yerlerini silikonla  benim içim rahat etmedi taktıktan sonra bildigimiz igne ejektörünün icine silikon koyup enjektörü silikon tapancası gibi kullandım fitilin endışında kaportaya basan dudak kısmına kaportayla ayır sırıngayla oraya silikonla mastille stopların yanlarına kadar yaparsan sonuç alırsın iyi günler kolay gelsin
Kahraman
CLASSIC
CLASSIC

İleti copyright5 » 19 Kas 2009, 11:05

bagaj fitilllerinizi niye değiştirmiyorsunuz da bu kadar sök , tak . silikon ile uğraşıyorsunuz ? eğer sorununuz sadece fitillerin su alması içinse  değiştirin niye uğraşıyorsunuz bu kadar ! 
copyright5
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Kahraman » 19 Kas 2009, 11:29

yenisini taksakta aynı sıkıntıyı verir cünkü fitilin altında beyaz bir macun gibi bir şeş var o ozelligini kaybettigi için sorun yaratıyor benim  arabanın fitili yırtık  deforme olmamış o yüzden ugraştım Serdar arkadaşım
Kahraman
CLASSIC
CLASSIC

İleti copyright5 » 19 Kas 2009, 13:47

o zaman pardon arkadaşım , çünkü benimkinin bagaj fitilini değiştirdim egzos kokusu alıyordu aynısını almaya gittim çok para istediler , bir arkadaş da renault toros ( station ) arka bagaj fitili tıpa tıp uyar dedi gittim aldım 10 tl ye taktım hallettim .. rahat şimdi ! 
copyright5
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodaizm » 19 Kas 2009, 17:43

[quote="Kahraman"]iyi günller Hakan arkadaşım ben bagajın ıslanması beni deli ediyordu senin yaptıgın gibi söktum  ve fitili kanalını pense ile sıktım gevşekligini alsın diye ama olmadı bi şekilde su fitilin altından geciyor arka kaputu sökmeyi bile düşündüm ama uzun işdi silikon tabancası üst kısımlara yanaşmıyordu rahat calışma pozisyonu olmuyor önce fitili cıkar fitili kanala giren yerini cekiçle döv veya pense ile sık fitilin kaportaya giren yerlerini silikonla  benim içim rahat etmedi taktıktan sonra bildigimiz igne ejektörünün icine silikon koyup enjektörü silikon tapancası gibi kullandım fitilin endışında kaportaya basan dudak kısmına kaportayla ayır sırıngayla oraya silikonla mastille stopların yanlarına kadar yaparsan sonuç alırsın iyi günler kolay gelsin[/QUOTE] 
  15 yıl. Dile kolay. Bozulması doğal ama biz söktüğümüz için ve aradaki maddeleri temizlediğimiz için bu su geliri var. Yoksa herhangi bir deformason yok. Dediğiniz gibi yapacağım.  Ama bulursam toros fitili ile de değiştirebilirim. Zira orijinali yok.

__Hakan Ün__ 

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti delidolu » 20 Kas 2009, 00:59

aynı durum octilerin kronik problemidir. bu durum hal ettiğinde hemen bagajın sol kısmının kaplaması sökülür oradaki arka cam silecek borusu yerine tekrar sabitlenrerek problem def'edilir..... :)
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti akan-kan » 29 Arl 2009, 23:36

arkadaşlar banada forman bagajında olan sağ sol plastik kapaklardan lazım Eskişehirde bulamıyorum yardımcı olursanız sevinirim. Birde o plastikler çok tıkırtı yapıyor nasıl kesebiliriz o sesi?
İskeletler Diyarında Bir Et Parçası
Kullanıcı avatarı
akan-kan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hakan TOPALOĞLU
Nereden: Eskişehir
Arabanız: Tipo Sx 1997

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir