arabanın altından ses geliyorr

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

arabanın altından ses geliyorr

İleti cenapibo » 25 Kas 2009, 20:06

selamlar nedir bu favoritten çektiğimiz geçen devir dayım takozunu değiştirdik 90 lira
komple devirdayım değişti değişirken usta dedik arabanın şasisinde çatlak var ses yapar gerçekten de oyle ses yapmaya başladı kaynak yapmamız gerek yav bir arabanın şasisi çatlarmı çatlasa artık o arabaya güvenilirmi, favorit az yakar diye aldık 4500 e valla nerdeyse motorun bütün parçalarını değiştim akü dahil 4000 e kadar masraf eettim. neyse bu kaynak işi nasıl olur benimle aynı problemi yaşayan oldum
saygılar

cenapibo
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti onurhan2006 » 25 Kas 2009, 20:59

Gerçekten büyük şanssızlık sizinki ama bir gerçek varki değerinin altında alınan her araç sahibine sorun çıkartır.
Ben favomu alırken çok şanslıydım arabamı ilk gördüğüm anda gerçekten o modelde daha temizini bulamıyacağımı anında anlamıştım, halbuki arabamı almadan önce temiz bir felicia sahibi ile anlaşmıştım ama favoyu görür görmez hemen pazarlığa oturdum.Arabamı 5400 liraya aldım şimdiye kadar yaklasık muayene ve sigorta ücretleri dahil toplamda 1500 lira masraf yapmısımdır.Arabam 2 senedir bende ve gerçekten çok memnunum ama işte dediğim gibi herkes benim gibi şanslı olamayabiliyor.
Araç alırken belli başlı şeylere gerçekten dikkat etmek gerekiyor, ben motorundan ziyade kasasına dikkat ederim.Motoru bir şekilde toparlama şansı herzaman vardır ama kasa bir kere dağıldımı birdaha toparlayamazsınız (yeni araçlar hariç) ne yaparsanız yapın mutlaka bir yerlerinden sorun çıkarmaya devam eder.
Sizin sorununuz ise gerçekten kötü, eğer dediğiniz gibi aracın altındaki şase profillerinde kırık,kopma yada çatlama varsa bir an önce mümkün olduğu kadar tamir ettirin ve aracınızı fazla yormadan kullanın.Fazla yük atmayın ve yüksek hızlara çıkmayın favoritler çok narin arabalar kesinlikle yormayın, o şekilde sizi bir süre daha idare edeceği kanaatindeyim ama gerçekten memnun değilseniz ve içiniz tamir işleminden sonra rahat olmayacaksa aracı satın.Hiç olmazsa içinizin rahat edeceği bir araba alın...
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti cenapibo » 25 Kas 2009, 21:29

sağol kardeş haklısın
cenapibo