fovorit ısınma sorunu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fovorit ısınma sorunu

İleti gokyuzu70 » 19 Arl 2009, 21:15

senın arabada kapak yenıledın demı sadece segman atttırdınmı hıc

gokyuzu70
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gokyuzu70 » 19 Arl 2009, 21:17

ama eleman kapak taşlandıgındada aynı sorun oldu yıne bır sene dayandı o zamanda hafıf ısınmalar vardı hemen torkunu yanlıs yapacak degıl ya bu adam hıcmı bısey gormedı sımdı sıfır kapak takıl eskısınde daha kotu oldu kapak taslanınca sankı bıraz performansı duzelmıstı ama bır sene dayandı sadece gomleklerden olsa ne tur bır hata verır .............
gokyuzu70
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gokyuzu70 » 19 Arl 2009, 21:19

benım aklımda bunlar takılıyor artık segman pıston gomlek kaldı gerıye
gokyuzu70
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti onurhan2006 » 20 Arl 2009, 00:07

Benim favonun motoru şanzumanı orjinal abi 100000 i yeni devirdi yağ yakma sorunum var ama motor yaptırmayı kesinlikle düşünmüyorum çok aşırıda eksiltmiyor zaten arasıra kontrol ediyorum eksildikçe tamamlıyorum. bi segman attırsam sorunum çok büyük ihtimalle çözülür aslında ama bakalım gitsin biraz böyle...
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti gokyuzu70 » 20 Arl 2009, 00:32

onurhan benım ne yapmam lazım segman psıton yenılesem sorun kalkarmı bılmıyorum bosuna yaptıracam dıye de korkuyorum sonra yıne ısınırda ondan korkuyorum   sence ne yapmalıyım araba gıtmıyor onurhan oküz ölüsügibi

gokyuzu70
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mdemir16 » 21 Arl 2009, 13:02

arkadaşlar kalorifer ısıtmıyorsa sadece yapacağınız 15 - 30 dakikalık bir işlemle 2,50TL masrafla kaloriferiniz sizi adeta pişirebilir. kaloriferi sökmek için aküyü çıkarın yerinden, kalorşfer hortumlarını ve musluğun kelebeğini sökün ve kalorifer peteğini kendinize doğru çekin. çıkan kalorifer peteğinin üzerindeki 4 adet vidayı sökün ve içindeki suyu boşalttıktan sonra içine porçöz (kireç sökücü) dökün. bu porçöz ile 5 dakika kaynatın sonra içindeki porçözü dökün ve peteği yere doğru bir kaç kez vurun ki içinde yumuşayıp kalmış pislikler çıksın. ardından tazyikli su ile yıkayın sonra yerine takın. takmadan önce üfleyip peteğin delinmediğinden emin olun. sonra da kaloriferinizin keyfini sürün. ve unutmadan kışın muhakkak 88C termostat kullanın. saygılar mustafa demir inegöl
mdemir16
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 21 Arl 2009, 14:23

[quote="gokyuzu70"]...kapak taslanınca sankı bıraz performansı duzelmıstı...[/QUOTE]
Kapak taşlanınca sıkıştırma oranı da doğal olarak artar. Performansının düzeldiği hissi buradan geliyor.Wink
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti gokyuzu70 » 21 Arl 2009, 18:22

[quote="sainz"][quote="gokyuzu70"]...kapak taslanınca sankı bıraz performansı duzelmıstı...[/QUOTE]
Kapak taşlanınca sıkıştırma oranı da doğal olarak artar. Performansının düzeldiği hissi buradan geliyor.Wink [/QUOTE] pekı ugur abı benım ne yapmam lazım sıkıstırma oranı cok yukzek o zaman bu arabanın yada ustam sole demıstı bu arabanın kapagı cok taslama gormus belki dıyor segmanlar özelliğini kaybetmiş olabilir dıyor birde dıyor segman psıton atalım dıyor fakat ben yaptırsam yıne hararet yapar dıye cok korkuyorum bosuna masraf ederım dıye dusunuyorum ugur abı ne yapayım sence ugur abı
gokyuzu70
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gokyuzu70 » 21 Arl 2009, 18:23

geriye zaten segman piston birde gömlek kalıyor gömlekten olsa gömlek seviyesi düşer demi
gokyuzu70
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir