Aygaz & Bp (LPG)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Aygaz & Bp (LPG)

İleti Bhdrgkz » 15 Arl 2009, 14:58

Meraba Arkadaşlar,

1 haftadır bu iki firmanın(Aygaz&BP) istasyonlarından aldığım gazı denemekteyim aracımda.

ilk 3.5 gün aracıma 10 Liralık BP istasyonundan aldığım gaz ile gezdim.araç teklemeye başladıktan sonra Opet Aygaz istasyonundan katkılı LPG+ aldım. sonraki 3.5 gün de bu gaz ile dolaşmak zorunda kaldım.

Aracımda BP'den aldığım gaz olduğu zamanlarda her sabah 9 da okula gitmek için aracıma bindiğimde en fazla 2-3 marş ile araç çalıştı. sabah soğuk ve evimin bulunduğu yerin şehir merkezinden rakım olarak yüksek olduğundan sanırım.

Diğer günler Aygaz'dan aldığım günden itibaren bu sabahta dahil olmak üzere yaklaşık yarım saat aracı çalıştırmak için uğraştım. opet kartımı kırmış bulunmaktayım.
Firmaları kötüleme karalama gibi bir amacım yok.

Bu denemeyi yapma sebebim bazı günler farklı  Opetlerden bazı günler de de farklı diğer gaz istasyonlarından gaz aldığımda araçta bu tip sorunlar olduğunu hissetmemdendi (çekiş, ilk çalışma vb.).
Belki Denizli'de bulunan Opet istasyonlarından kaynaklanıyor olabilir.
Tecrübemi aktarmak istedim.
Denizli'de bulunan favorit sahiplerinin görüşlerini almak isterim.

Bhdrgkz
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti C@GL@R » 15 Arl 2009, 15:20

opet kışın katkıyı artırıyor kaş yapalım derken göz çıkarmak diye buna denir. Normalde bende opetten alırım hem çekiş hemde daha fazla km yapıyorum çünkü.. ama kışın katkı dediğimiz yani yağ oranını artırdığı için bazı araçlarda özellikle enjeksiyonlu araçlarda sorun yaratabiliyor enjeksiyonları tıkama buna bağlı olarak rolenti düzensizliği vs...lpg tamamen bitince bende shellden alacağım bi deneyeceğim kış geldi aracımın düzeni kaçtı yaw belki aygazdan dolayıdır....
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti Bluedays » 15 Arl 2009, 15:52

Kardeş muhtemelen opetten kaynaklı ben bir süredir shell kullanıyorum opetten kat kat iyi hem gidişi hem rölantı olayı ortadan kalktı.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti Bhdrgkz » 15 Arl 2009, 17:12

Shell i de denemek lazım. şimdilik BP den alıyorum Opet yerine.
Bhdrgkz
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti copyright5 » 15 Arl 2009, 19:15

ben shell kullanıyorum , çok da memnunum.Daha önce opet kullanıyordum şimdi shell kullanıyorum. 
copyright5
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti almera » 15 Arl 2009, 21:06

Bende Shell'den alıyorum L.P.G.yi.Aracımın çekişi sanki benzinden daha iyi...
almera
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gandak » 15 Arl 2009, 21:25

shell Smile
gandak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: adil tarakcıoğlu
Nereden: Denizli
Arabanız: favorit 94 glx

İleti BÜLENT BARAN » 15 Arl 2009, 22:32

VALLAHİ ARKADAŞLAR BENDE SHELLİN GAZINDA MENMUN DEĞİLİM.SANKİGAZ DEĞİLDE HAVA BASIYORLAR.BENDE AYGAZ KULLANMAYA BAŞLADIM.ARACIM DAHA AZ YAKMAYA VEÇEKİŞ GÜCÜ ARTTI.ŞUANDA ÇOK MENMUNUM.BENDE BİR PROPLEM YOK...
Kullanıcı avatarı
BÜLENT BARAN
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: feliace

İleti ugur_clskn » 15 Arl 2009, 23:15

abi bende hepsini denedim benim arabamda po gaz ı cok seviyo hem en ıyı performans hemde en uzun km. en kısa km de aygaz oldu bende
PEUGEOT 306 1.6 SEDAN
Kullanıcı avatarı
ugur_clskn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur çalışkan
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: felicia 1.3lx idi

İleti Bhdrgkz » 16 Arl 2009, 12:35

yakınlarda shell istasyonu ve PO bulabilirsem onlarıda denemeye çalışacağım.
Bhdrgkz
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fıratt » 16 Arl 2009, 13:05

PO gazı mukemmel gerçekten şirket aracında kullanıyoruz 40000km oldu bakıma gitti enjektorler tertemiz..tavsiye edip kefil olabilirim po ya her nekadar aydın doğanı sevmesemde
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti C@GL@R » 16 Arl 2009, 13:15

PO dan gaz ladım bugun çalıştırdım arabamı daha öncekine göre titreme olmadı bakalım ilerleyen günlerde göreceğiz..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti onurhan2006 » 16 Arl 2009, 20:15

enjeksiyonlu arabalarda nedense aygaz katkılı otogazı önermiyor kimse ama bu bana sanki bir şehir efsanesiymiş gibi geliyor arkadaşlar çünkü bu gazlar piyasaya sürülmeden bir çok teste tabii tutuluyor ve aldıkları sonuçlar doğrultusunda satış izinleri alınabiliyor ama bu gazı satan istasyonlarda oynama her ne kadar denetleme yapılsa da mutlaka oluyordur çok büyük bir ihtimalle de siz skodacıların sorunları bu oynamalar yüzünden gerçeklesiyordur.
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti Bhdrgkz » 17 Arl 2009, 00:40

[quote="onurhan2006"]enjeksiyonlu arabalarda nedense aygaz katkılı otogazı önermiyor kimse ama bu bana sanki bir şehir efsanesiymiş gibi geliyor arkadaşlar çünkü bu gazlar piyasaya sürülmeden bir çok teste tabii tutuluyor ve aldıkları sonuçlar doğrultusunda satış izinleri alınabiliyor ama bu gazı satan istasyonlarda oynama her ne kadar denetleme yapılsa da mutlaka oluyordur çok büyük bir ihtimalle de siz skodacıların sorunları bu oynamalar yüzünden gerçeklesiyordur.
[/QUOTE]

Tabi haklı olabilirsin fakat her araçta bu testi yapmıyor olaiblirler. Aygazın koyduğu katkı belki kış şartlarında özellikle farklı araçlarda aynı performansı vermiyor olabilir.

Bir sonrakinde PO dan alıp deneyeceğim
Bhdrgkz
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti onurhan2006 » 17 Arl 2009, 03:01

[quote="Bhdrgkz"]
[quote="onurhan2006"]enjeksiyonlu arabalarda nedense aygaz katkılı otogazı önermiyor kimse ama bu bana sanki bir şehir efsanesiymiş gibi geliyor arkadaşlar çünkü bu gazlar piyasaya sürülmeden bir çok teste tabii tutuluyor ve aldıkları sonuçlar doğrultusunda satış izinleri alınabiliyor ama bu gazı satan istasyonlarda oynama her ne kadar denetleme yapılsa da mutlaka oluyordur çok büyük bir ihtimalle de siz skodacıların sorunları bu oynamalar yüzünden gerçeklesiyordur.
[/QUOTE]

Tabi haklı olabilirsin fakat her araçta bu testi yapmıyor olaiblirler. Aygazın koyduğu katkı belki kış şartlarında özellikle farklı araçlarda aynı performansı vermiyor olabilir.

Bir sonrakinde PO dan alıp deneyeceğim
[/QUOTE]

Bence de tek birşeye körü körüne bağlı kalmak yanlış olur farklı gazları deneyerek aracınız için en iyisini bulabilirsiniz
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti Bhdrgkz » 07 Oca 2010, 20:25

artık PO kullanıyorum 20 gün oldu nerdeyse.
sabahları ilk çalışma ve çekişte aygaza göre büyük farklılık olduğunu söyleyebilirm.
Bhdrgkz
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti terasus » 07 Oca 2010, 21:01

Marmara ve Ege bölgesi için söylüyorum. hepsi de Ali ağa dan alıyorlar. Marka lar arasındaki fark nasıl oluşuyor anlamadım...
terasus
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti quickcan » 07 Oca 2010, 21:55

lpg yi bilmemde benzinde shell açıkara önde..

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

Sonraki

Favorit & Forman