Favorit almayı düşünüyorum

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Favorit almayı düşünüyorum

İleti weehawken » 26 Arl 2009, 14:42

Ya dostum , 4000 lıraya alınan favo ya 4000 lıra masraf nerde gorulmus ? Bırakın ya abartmayı allah askına.. Yada 90 oncesıne lpg takılmazmıs. Bu memlekette bis e bile lpg takılıyor. Bakın ornek vereyım sıze forumda da yazdım gaz telim koptu ve oto guvenden bunu 6 lıraya aldım. Baskı balata tamamını 125 e yaptırdım. Siz bir zahmet kus serısı ıle favo yedek parcalarını bı arastırın .Belkı favo parcaları bır kac lıra pahalıdır ama daha uzun ömürlüdür. Dostum ben favomu 3.500 e satıyorum .. Hazıran ayından berı her gun suruyorum arabam benzınlıdır ve lpg taktırmayı hıc dusunmedım. Bayramda karabuge gıdıp geldım 115 lıraya 508 km yol yaptım. Arabamdan memnunum ama işim gereğ SW almayı dusunuyorum .

weehawken
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti C@GL@R » 26 Arl 2009, 15:02

[quote="onurhan2006"]uygun fiyat verildikten sonra satılmayacak araba yoktur
[/QUOTE]

ucuz vermeyi bırakın kar bile etmiştim o zaman Smile
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti onurhan2006 » 26 Arl 2009, 15:04

[quote="weehawken"]Ya dostum , 4000 lıraya alınan favo ya 4000 lıra masraf nerde gorulmus ? Bırakın ya abartmayı allah askına.. Yada 90 oncesıne lpg takılmazmıs. Bu memlekette bis e bile lpg takılıyor. Bakın ornek vereyım sıze forumda da yazdım gaz telim koptu ve oto guvenden bunu 6 lıraya aldım. Baskı balata tamamını 125 e yaptırdım. Siz bir zahmet kus serısı ıle favo yedek parcalarını bı arastırın .Belkı favo parcaları bır kac lıra pahalıdır ama daha uzun ömürlüdür. Dostum ben favomu 3.500 e satıyorum .. Hazıran ayından berı her gun suruyorum arabam benzınlıdır ve lpg taktırmayı hıc dusunmedım. Bayramda karabuge gıdıp geldım 115 lıraya 508 km yol yaptım. Arabamdan memnunum ama işim gereğ SW almayı dusunuyorum .
[/QUOTE]
dostum koy bakalım senın favonun resımlerını bende benımkılerı ondan sonra kıyaslama yapalım bakalım SENIN FAVONA NE KADAR DAHA MASRAF EDILIRSE BENIM FAVOYLA AYNI DURUMA GELIR???
4000 LİRA MASRAF EDERSİN DERKEN ANLAMAN GEREKİRDİ DİYE DÜŞÜNÜYORUM BEN O RAKAMI ALINACAK OLAN ARABANIN MASRAFLI BİRŞEY OLACAĞI YÖNÜNDE SÖYLEMİŞTİM.
ARABANI 3500 E VERİYORSUN ÇOK GÜZEL HARİKA BİR FİYAT BU.PEKİ SENİN ARABANIN HİÇ MASRAFI YOKMU??? ALACAK OLAN KİŞİYE ARABAMIN HİÇBİR MASRAFI YOK AL BİN GİT DİYEBİLİYORMSUN? HERŞEY TAM TAKIR ÇALIŞIYORMU ARABANDA? KAPORTA BOYA DÖŞEME TERTEMİZMİ? ORJİNALMİ?
ŞİMDİ ALLAH İÇİN SEN SÖYLE BÜTÜN BU SAYDIKLARIM TAM VE SEN ARABANI 3500E VERİYORSAN NE DİYEYIM ALACAK OLAN ARKADAS HİÇ DURMASIN ALSIN. BİZ BURDA SENIN YADA BİR BAŞKASININ ARABASINI KÖTÜLEMİYORUZ BU BİR ARZ TALEP MESELESİDİR ALACAK OLAN ALIR, SATACAK OLAN SATAR BU KADAR BASİT
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti weehawken » 26 Arl 2009, 15:16

Herseyden once senın benım arabamın fıyatını dusurmeye hakkın omadıgını dusunuyorum dostum. Her otonun bir değeri, her kişinin de cebinde belli miktar para vardır. Gönül en sağlamına, en guzelıne bınmeyı ıster ama elımızdengelen bu.  Yalnız bır arabayı degerlendırrıken, onun yaşını gözönunde bulundurmalısınız. Keyfekeder harcamaları bunların dısında tutuyorum elbette ama benım arabama  ankaradan cıkıp turkıyenın ıstedıgım bolgesıne gidebileceğim kadar guvenıyorum ve garantı de verıyorum. Ben burada skodanın yerlı kus serısıne gore cok daha atak, daha ekonomık vede sorunsuz oldugunu belırtmeye calıstım. Turkıyede bızım gıbı maddı durumları kısıtlı kısılerın alabıleceklerı ıkı marka var .. skoda favo/forman yada lada .. ben tercıhımı skoda yonunden kullendım vede bu otomobılım benım ıkıncı skodam ne dıgerınde nede bunda hıc bır sorun yasamadım. Ama 131 de ayda bır trıger kopuyordu. Ha.. bu tesaduf olabılır ama ben yolda kalıp kalmadıgıma bakarım. Ozetle 3500-4000 e alınan bır favo ya kesınlıkle bır o kadar da harcama yapılmayacagını belırtmek ıstedım.Benım arabamın gogsu, koltukları, kaportası yasına gore (19) mukemmel durumdadır.Benım arabamı alacak kısıye al gıt dıyebılıyorum evet.. Hah.. arka sılecek yok .. zamanbulup taktıramadım. Bu buyuk bır sorun ıse onu da taktırır verırım. lım satım sıtelerıne bakın lutfen... 1000 lıraya da araba var, 100.000 lıraya da var. Her kişi cebındekı paraya gore araba almayı dusunur ama ben uzerıne 4000 lıra daha masraf edıp kullanacagım bır arabayı ayırd edemeyecek kadar bılgısız ısem zaten araba surmeme gerek yok.saygılar...
weehawken
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti weehawken » 26 Arl 2009, 15:22

http://www.sahibinden.com/1990_model_sk ... isplayitem

arabamın resımlerı bu linktedir..
weehawken
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti e_r_c_i_006 » 26 Arl 2009, 20:30

[quote="weehawken"]http://www.sahibinden.com/1990_model_skoda_favorit-38WQQaXQQ16608053WQQpXQQdisplayitem

arabamın resımlerı bu linktedir..

[/QUOTE]
abi favonuz çok temiz ve güzel görünüyor hayırlı satışlar Thumbs%20Up
e_r_c_i_006
CLASSIC
CLASSIC

İleti weehawken » 26 Arl 2009, 21:33

Eyw erci bey tesekkurler sana da kazasız cezasız gunler 
weehawken
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti y.infernal » 27 Arl 2009, 02:11

Arabanın fiyatı gerçekten değerinin çok altında resimde herşey gözüküyor bence bu arabanın piyasa fiyatının düşük olması rakiplerinin dişli olmasından kaynaklanıyor. Denizlide almayı düşündüğüm bir tane benzinli var, lpgde ne kadar yaktığını biliyorum ,benzinde ne kadar yakıyor bilmiyorum sizin araç ne kadar yakıyor.
y.infernal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti efboacestc » 27 Arl 2009, 02:20

favorit almak istiyorsan arkadaşımın abisinde var 94 model 5000 lira istiyor glx kırmızı renkte tamamen orjinal 90.000 kmde atiker lpg takılı simit tank
pasta cila istiyor.oda orj.boyasına göre bence normal gibi
efboacestc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Golf GTİ (limited edition)

İleti weehawken » 27 Arl 2009, 02:27

dostum yukarıda yazdım ben kurban bayramında ankara-karabuk*-ankara 115 lıralık benzın ıle 508 km yol yaptım yanı evın onunden evın onune .. hesapla artık ama kesınlıkle lpg taktırmam arabama..
weehawken
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti efboacestc » 27 Arl 2009, 02:39

geçen yaz muğladan gelirken 130 liraya depoyu fulledik tam 130 lira almıştı 600 küsur km gittik 120 lıraya tekrar fulledik.

benim aracım 2001 felicia mpi benzinli
efboacestc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Golf GTİ (limited edition)

İleti skodaizm » 27 Arl 2009, 03:16

[quote="ankaralı_06"]herkes satıyor favoyu bilader .Big%20smile Burdan anlaman lazım favo alıp almayacağını.Sana 92 -93 model temiz spring yada brodway öneririm.[/QUOTE]

Dilinden anlayıp bakımını düzgün yaptırırsan hiç problem çıkarmayan bir araba.  Elden çıkarmak isteyenler olabilir ama çoğunluk ta benim gibi yıllardır kullanmakta. En azından aileni güvenle taşıyabileceğin bir araba.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti onurhan2006 » 27 Arl 2009, 13:03

inanınki bende favoritim konusunda biraz hassaslaştım neden olduğunu bilmiyorum ama favomu gerçekten çok seviyorum Smile gerçi binlerce km yol gittim favomla birkez olsun kenara çekip motor kapağını açmadım yada lastiğini değiştirmek zorunda kalmadım ama bakımlarınıda hiç aksatmadım ne istediyse verdim castrol 20*50 yağ bosch çift tırnaklı bujiler shell 98 oktan benzin yada aygaz euro lpg ama her güzel şeyin olduğu gibi favonunda pabucu zannederim bu yaz dama atılacak.Henüz karar vermedim ama bende favomu satmayabilirim
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti y.infernal » 31 Arl 2009, 01:07

[quote="ankaralı_06"]herkes satıyor favoyu bilader .Big%20smile Burdan anlaman lazım favo alıp almayacağını.Sana 92 -93 model temiz spring yada brodway öneririm.[/QUOTE]

Haklısın spring favoritden her yönden üstün durumda bu skoda nedense kronik sorunlar çıkartıp duruyor bu paraya alınacak en uygun araba spring galiba. kararımı tam vermiş değilim Renault u satmak favorit i satmaktan çok daha kolay. Para kaybetmez, spring daha konforlu, geniş vs..
y.infernal
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 18 misafir